فهرست
«ب» مثل برانکو ایوانکوویچ
«ب» مثل برانکو ایوانکوویچ

«ب» مثل برانکو ایوانکوویچ

آی اسپورت - روزی که برانکو ایوانکوویچ به عنوان جانشین چیرو بلاژویچ در سال 2002 انتخاب شد هیچ کس او را جدی نگرفت. همان طوری که همه اعتباری که سر مربی تیم سوم جام جهانی 1998 به برانکو ایوانکوویچ همواره می‌داد با بی اعتنائی مواجه شد اما برانکو ایوانکوویچ مردی بود که پیروزی را نه در شعار که در میدان مسابقه اثبات می‌کرد.

برانکو ایوانکوویچ در بازیهای آسیائی کره جنوبی 2002 علی رغم از دست دادن یکی از سهمیه‌های بزرگ سالش یعنی کاپیتان دائی به قهرمانی رسید تا نشان دهد که چون پیشینیانش یعنی رایکوف و استانکو پابلوکوویچ مردی از جنس تلاش و موفقیت است. پس از وقفه‌ای بار دیگر او به ایران بازگشت و تیم ملی ایران را به راحتی به جام جهانی 2006 برد و نشان داد که موفقیت‌های او تصادفی نیست. پس از جام جهانی آلمان بی سلیقگی‌ها باعث شد او از ایران برود اما سرانجام به ایران بازگشت تا ویرانه‌ای به نام «پرسپولیس» را رهبری کند.

پرسپولیس ویرانه آن روزگار امروز پس از نزدیک به سه سال حضور برانکو  تبدیل به تیمی شده است که یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی ایران و صدرنشین لیگ جاری و در فینال غرب آسیا و در نیمه نهائی کل قاره کهن است . پرسپولیس برانکو توانسته است با بسیاری از «ب» های رایج فوتبال چون بهانه و باخت و بزدلی مبارزه کند. در دیدارهای پرسپولیس با حریفانش یک چیز قابل پیش بینی است: «این تیم باور باخت را ندارد»

برانکو ایوانکوویچ روز به روز از تصویر خوب سال‌های گذشته خود هم بهتر می‌شود. او مرد لحظه‌ها و بی‌گمان پیروزی است و شاید اغراق نباشد یک عنوان سینمائی چون «ب» مثل برانکو را شایسته او بدانیم.

۱۲۲ ۶  
آی اسپورت
2017-09-13 11:28:00
نظر دهید

۶ نظر
حامد
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۵۹
جا داره یک اشاره‌ای بکنیم به تیمی که تو یه بازی که براش تشریفاتی بود و برای تیم مقابل پر از استرس ده نفره شد و باز دفاع کرد و یه مساوی گرفت و حلوا حلوا شد؛ اما تیمی دیگه تو یه بازی حذفی و مرگ و زندگی 80 دقیقه ده نفره بود و باز حمله کرد و باز گل زد و سرمربی‌اش نشون داد برعکس سرمربی سابق رئال و پرتغال و مغز متفکر فرگوسن!!!واسه هر شرایطی پلن مخصوص به خودش رو داره و از فوتبال فقط دفاع اتوبوسی رو بلد نیست!!!
رضا
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۰۴
شما تصور کن اگر دیروز به جای برانکو یک مربی ایرانی بود بعد از اخراج به دفاع اتوبوسی روی میاورد و آخر بازی میگفت ده نفره شدن شیرازه تیم ما رو از هم پاشید یا میگفت بودجه یک بازیکن اونها اندازه کل تیم ماست ولی برانکو از این بهونه ها نمیاره و مبارزه کردن و به شاگرداش یاد داده که 80 دقیقه ده نفره بازم تلاش کنن که با تلاش به همه چیز میشه رسید
هر اسمی باشه یکی دیگه کپی می کنه.
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۰۲
شما فکر کن اگر کی روش بود چه کار می کرد قبل از بازی به داورها و کیفیت زمین ایراد می گرفت و تیم حریف رو در حد برزیل بالا می برد و در زمان بازی یک دفاع اتوبوسی درست می کرد تا بتونه یک مساوی بگیره و هر چند دقیقه یکبار هم به داور فحاشی می کرد و بعد از پایان بازی به مربی حریف فحاشی می کرد و بعدش به خاطر مساوی گرفتن باید بهش پاداش بدیم وگرنه بیانیه می ده و به همه فحاشی می کنه.
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۴۷
برانکو با نتایجش حرف زده و ثابت شده است ؛ این یک ؛

اما دو ؛ وقتی بیرانوند در تیم ملی و باشگاه پرسپولیس دو گل از رقبا خورد همه کوبیدنش(موجود است )
امروز باید در کنار تمجید از برانکوی نجیب ، از قهرمانان جوان پرسپولیس هم یاد کرد، از محسن و طارمی تا مصلح و منشا و حتی رادوی با تعصب،

برانکو با نسلی از جوانان سرخ سر و کار دارد که عطش آموختن در آنها هرگز فرو کش نکرده ، با یک نسل پرتلاش و البته بازیگوش که اگر کسی بازیگوشی اش بیشتر از تلاشش باشد خودبخود همه چی دست به دست هم میدهند وآن بازیگوش را از چرخه بیرون می گذارند.

و کمال
که معلوم نیست چرا دینش را به این پرسپولیس محترم و باشکوه ، اینگونه ادا میکند ؛
کمال بیدار نشود از چرخه قهرمانان عزیز این پرسپولیس کنار گذاشته میشود.
محسن
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۰۱
ب مثل برد ب مثل برانکو
فقط لطفا دو قطبی کیروش برانکو درست نکنین 1000 تا فاکتور در کار این دوتا تیم دخیل هست که کار کارشناسای ما نیست فقط در ایران احتمالا خود برانکو و کیروش و شاید کرانچار لیاقت نظر دادن در این خصوص رو دارند نه هرکسی که فوتبال میبینه
بیروزی بی افتخار
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۴۰
الاهلی تیم نبود اصلا بلد نبودند یه سانتر درست رو هم بکنند با خوش شانسی محض و با قرعه ضعیف تا این مرحله اومدند بالا و بالاخره به آرزوشون یعنی نیمه نهایی رسیدند. ان شاالله الهلال کارشون رو میسازه هر چند خیلی خوش شانسن.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر