فهرست
پرسپولیس در مسیر قهرمانی؛ رقیبان در تونل وحشت
پرسپولیس در مسیر قهرمانی؛ رقیبان در تونل وحشت

پرسپولیس در مسیر قهرمانی؛ رقیبان در تونل وحشت

آی اسپورت - برد پرسپولیس مقابل شهرخودرو و بعد از آن اعلام نتیجه بازی مقابل سپاهان و کسب 6 امتیاز در یک روز به معنای پایان تونل وحشت لیگ برای یحیی بود. تونلی که برای یحیی به وحشتناکی کالدرون نبود و او توانست به آسانی آن را به پایان برساند. پرسپولیس در نیم‌فصل اول در 5 بازی سخت خود 6 امتیاز اندوخت؛ بردن استقلال و صنعت نفت آبادان و باخت به تراکتور و سپاهان و شهر خودرو عملکرد کالدرون در این مقطع حساس بود. در دور برگشت اما قرمزهای پایتخت با امتیازگیری بیشتر از دو برابر شرایط بسیار خوبی در جدول پیدا کردند. یحیی فقط در دربی تهران 2 امتیاز از دست داد و بقیه بازی‌ها را با برد پشت سر گذاشت.

پرسپولیس که با وجود از دست دادن بیشتر امتیازات تونل وحشت موفق شده بود قهرمانی نیم‌فصل را از آن خود کند حالا با کارنامه جدیدش شرایط بسیار بهتری هم پیدا کرده است. یحیی در حالی دوئل قهرمانی با رقیبانش را ادامه خواهد داد که دو برگ برنده در دست دارد. برگ برنده اول او این است که در میان 7تیم بالای جدول فقط باید به دیدار نکونام و فولاد برود. تیمی که  اوج گرفته و حریف سرسختی محسوب می‌شود. به غیر از این تک بازی بقیه دیدارهای پرسپولیس با تیم‌های هشتم تا شانزدهم جدول است که روی کاغذ حریفان آسانی به شمار می‌روند. اگرچه حساس‌شدن رقابت در انتهای جدول و تلاش تیم‌ها برای بقا آنها را به حریفان خطرناکی تبدیل می‌کند و همچنین نتایج شگفت‌انگیز تیم‌هایی مانند گل‌گهر و شاهین آنها را به رقبایی سرسخت تبدیل خواهد کرد اما پرسپولیس نسبت به نیمه اول نیم‌فصل دوم بازی‌های آسانتری پیش رویش است.

برگ برنده دوم این است که همه تیم‌های مدعی برخلاف پرسپولیس در ادامه راه به تونل وحشت خواهند رسید. استقلال از دو هفته آینده باید به ترتیب با تراکتور، فولاد، صنعت نفت و با فاصله یک هفته هم با سپاهان و شهرخودرو دیدار کند. این مسیر شهرخودرو در 5 هفته پایانی است که احتمالا تغییرات زیادی در رتبه این تیم برای پایان لیگ خواهد داد. سپاهان هم از دو هفته دیگر ماراتن سختش را آغاز خواهد کرد. در هفته‌های باقی‌مانده مدعیان با قرار گرفتن مقابل هم امتیازات را تقسیم می‌کنند و این به نفع پرسپولیس خواهد بود که می‌تواند با خیالی تقریبا راحت به تماشای دوئل‌هایی بنشیند که نتایج آن می‌تواند او را به جام نزدیک و نزدیک‌تر کند. مهم‌ترین وظیفه یحیی در این هفته‌های باقی‌مانده این است که مثل کالدرون، از پایین جدولی‌ها به راحتی امتیاز بگیرد.

نود

۲۴    
آی اسپورت
2020-02-28 21:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر