فهرست
لبخند امیر؛ پسر پس از بیست سال
لبخند امیر؛ پسر پس از بیست سال

لبخند امیر؛ پسر پس از بیست سال

آی‌اسپورت- بیست سال پس از حضور احمد عابدزاده در درون دروازه تیم ملی، حالا پسرِ او کاندیدای سنگربانی ایران در جام جهانی است. در شب درخشش عقاب آسیا برابر ایالات متحده، امیر عابدزاده هنوز ۵ ساله نشده بود اما از چند وقت قبل‌تر که مردم عکس او را در تمرین پرسپولیس کنار احمدرضا دیده بودند، آرزوی حضور عابدزاده‌ی پسر را درون دروازه تیم ملی داشتند؛ رویایی که حالا محقق شده است.

امیر سال‌ها در آمریکا و پرتغال بی‌سر و صدا تلاش کرد و در پرسپولیس هم فرصت حضور پیدا نکرد تا اهالی فوتبال، ناامید از درخشش عابدزاده‌ی جوان، آینده او را نیز همچون فرزندان دیگر ستاره‌های فوتبال ایران تصور کنند اما امیر با تلاش مضاعف، دوری از حاشیه و استفاده از تجربیات پدر، نظر کارلوس کی‌روش را جلب کرد و توانست از زیر سایه سنگین دوران پرافتخار پدرش خارج شود.

او نه مثل احمدرضا به دنبال سیوهای تک دست است، نه با آدامس در میادین حاضر می‌شود و نه شلوار بر تن می‌کند؛ امیر عابدزاده می‌خواهد نسخه اورجینالی از خود، جدا از احمدزاده عابدزاده داشته باشد و این همان چیزی است که فوتبال‌دوستان می‌خواستند.

دروازه‌بان تیم ماریتیمو این روزها در اردوی آماده‌سازی ترکیه تمام تلاشش را می‌کند تا به دروازه‌بان اول تیم ملی تبدیل شود اما حتی نگاه جام جهانی از روی نیمکت نیز برایش موهبت بزرگی است. او باید همین راه را ادامه دهد و شکی نیست با تداوم این روند، امیر به پیراهن شماره یک عقاب نیز خواهد رسید.

بی‌گمان، او این چهره خندان و بشاش را مدیون کارلوس کی‌روش و نگاه ویژه این مربی به فوتبال اروپا است چرا که بعید به نظر می‌رسید امیر در لیگ ایران بتواند از بند حواشی رها و از زیر سایه پدر خارج شود.

 

ورزش سه

۱ ۱  
آی اسپورت
2018-05-26 21:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
200 هزار یورو
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۴۰
بازیکنی که پولش از طریق تبانی و پاداش حضور در جام جهانی به دست میاد چیزی نمیشه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر