فهرست
خطر در کمین نورافکن؛ احتمال محرومیت
خطر در کمین نورافکن؛ احتمال محرومیت

خطر در کمین نورافکن؛ احتمال محرومیت

آی اسپورت – آنچه این روزها از قاب تلویزیون نشان داده می‌شود و شاید از چشم داور دور بماند سند محکمی است برای کمیته انضباطی که برگه محرومیت بازیکنان را امضا می‌کند. دقیقه 8 بازی استقلال و پارس جنوبی خطایی در محوطه جریمه استقلال رخ داد.

منتظری با دست به پشت کمر سیف‌اللهی کوبید اما داور با علامت دست نشان داد که سیف‌اللهی تمارض کرده و باید به کارش ادامه دهد‌. همین تصمیم رضا کرمانشاهی بهانه‌ای شد برای به وجود آمدن جنجال داخل زمین و از آنجایی که سیف‌اللهی به اعتراض خود ادامه داد بازیکنان استقلال دور داور حلقه زدند و بعد هم دور از چشم داور امید نورافکن با دست به سینه این بازیکن زد تا دست از اعتراض بردارد. نورافکن در آن صحنه کارتی از داور نگرفت درست مثل همان صحنه خطای جباروف روی بازیکن استقلال خوزستان که داور ندید اما به دلیل پخش تلویزیونی این خطا کمیته انضباطی این بازیکن را محروم کرد.

 خطر محرومیت بیخ گوش امید نورافکن است. بازی پر حرف و حدیث استقلال و پارس جنوبی (به لحاظ داوری) می‌تواند برای تیم استقلال دردسر جدیدی درست کند. بخشی از جریمه‌ها و تنبیهات کمیته انضباطی مختص گزارش داوری است،  اما بخش دیگر این تنبیهات به ماجراهایی مربوط می‌شود که در قاب تلویزیونی به معرض نمایش گذاشته شده است. نورافکن جلوی چشم تماشاگران تلویزیونی کاری انجام داد که داور بازی آن را ندید. استقلال بازی‌های حساسی در پیش دارد. 10 بهمن این تیم در نیمه نهایی جام حذفی باید به مصاف تیم نفت آبادان برود که برای شفر این بازی خیلی مهم و حیاتی است اما در میان این همه حساسیت باید استقلالی‌ها حواس‌شان به آرای کمیته انضباطی هم باشد.

شاید در فاصله کمی که تا بازی نفت آبادان مانده و مصلحت‌اندیشی‌های همیشگی که در بین مردان انضباطی وجود دارد، بتوان حدس زد که قبل از بازی استقلال و نفت آبادان اتفاقی نیفتد اما احتمال دارد که بعد از تماشای این بازی در اتاق انضباطی و حساسیتی که فردوسی‌پور در برنامه‌اش ایجاد می‌کند ماجرای درگیری نورافکن با بازیکن پارس‌جنوبی برای این بازیکن دردسرساز شود. شاید نیاز باشد که قبل از بازی‌ها کادرفنی استقلال حساسیت‌ها را برای بازیکنان گوشزد کنند و بازیکن بداند که یک حرکت اشتباه تیم را به طور کلی به دردسر می‌اندازد.

استقلال در لیگ سهمیه آسیا می‌خواهد و در بازی‌های جام‌حذفی هم دو گام تا قهرمانی بیشتر فاصله ندارد. در چنین شرایطی  یک حرکت بچگانه می‌تواند این تیم را از خواسته‌اش دور کند. فرهنگ حلقه زدن دور داور بعد از هر تصمیمی، عادت غلطی است که بین بازیکنان لیگ رواج دارد و این عادت غلط هم همه‌گیر شده و لیگ را دچار بحران می‌کند. رفتار خشن و عصبی بازیکن هم بیانگر همین عادت غلط است.

با وجود تمام مصلحت‌اندیشی‌هایی که خاص این فوتبال است و به جزیی از این فوتبال تبدیل شده است اما بعضا ماموران انضباطی برای اینکه ثابت کنند همه چیز را رصد می‌کنند آرایی می‌دهند که مثل رای جباروف مدتی تنش ایجاد می‌کند و فوتبال را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. استقلال و نورافکن باید منتظر چنین رایی باشند. شاید دوباره استقلال دچار شوک شود.

 

ایران ورزشی

۵ ۹  
آی اسپورت
2018-01-27 12:14:00
نظر دهید

۹ نظر
ali
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۴
یعنی قشنگ به بازی که استقلال 3-4تا میزنه از صبح فرداش شروع میکنن
1
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰
چه راحت باور کردین خودتون 3-4 تا زدین! کیسه به لحاظ فنی هیچ حرفی مقابل پارس نداشت اگه داور تیم رو سلاخی نمیکرد و تحویل تون نمیداد .پنالتی دقیقه 3 یه شوک وحشتناک واسه پارس بود و بعد قضاوت جهت دار داور اگه سیف اللهی تمارض کرد همون کار رو قبلش قائدی کرده بود ولی جایزه اش یه پنالتی بود
عمر خربین
يكشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۳۲
چیز عجیبی نیست شخصیت و مرام لنگیا همینه
کمیته انظباطی
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۵
تا حالا دیدید چاقو دسته خودش رو ببره

حکایت ما با استقلال برادریه

هر گز برای استقلال کاری نمیکنیم
آبی
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۰۷
اره راست میگی
برای همین جباروف محروم شد
ولی امیری به خاطر له کردن پای بازیکن نفت محروم نشد
برانکو به خاطر هول دادن داور محروم نشد
ناصر
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۱۵
تذکر به جایی بود ... واقعا بازیکنان ما کارهایی می کنند که اگر در لیگ قهرمانان آسیا انجام بدن قطعا با محرومیت های وحشتناکی روبرو میشن .. مثلا حرکتی که احمدزاده انجام داد و تماشاگران گسترش فولاد رو تحریک کرد ... یا برخوردهای شجاع خلیل زاده با بازیکنان رقیب و ضرباتی که با دو دست به سینه بازیکنان حریف وارد می کنه ... یا خطای وحشتناکی که وحید امیری روی ساق پای بازیکن حریف انجام داد و نمونه ی همون خطا رو سیف اللهی در بازی استقلال و پارس جنوبی جم روی ساق پای ابراهیمی انحام داد، که حتی برنامه های ورزشی مون هم بهش اشاره نکردند، اما مشابه همون خطا رو پوگبا در لیگ انگلیس انجام داد که با محرومیت سه جلسه ای روبرو شد... یا خطاهای بی مورد و خشن کامیابی نیا و فریادهای وحشتناکی که جلال حسینی بر سر داروها میکشه که همراه با حمله دسته جمعی بازیکنان پرسپولیس به داور صورت میگیره ایناها همش مواردی هستش که تیم هایی که مورد الطاف کمیته داوران و انضباطی قرار دارند بهش توجه کنند ... چون در عیر اینصورت حتما در آسیا با محرومیت های زیادی روبرو میشن
فرناز آبیدل
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۱
نغز و به جا :)
امیر
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۲
شما اول از سد بلال وحشی رانتی بنویس که متوسط تو هر بازی هم بازیکن رو می زنه و هم داورو !
نگران یه دست روی سینه نورافکن نمی خواد بشی
+
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۱۹
اره باو کاری به کیسه کشا نداشته باشین وقتی داور بازی کم مونده بپره واسشون گل بزنه انتظار ندارین که دایوافکن محروم بشه؟ حالا مثلا برزای چندین ماهه سرماخورده اس مگه کسی بهش کاری داشت ؟ اثرش که از بین رفت برگشت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر