فهرست
کامبکِ سال: داستان باورنکردنی خوان مارتین دل پوترو
کامبکِ سال: داستان باورنکردنی خوان مارتین دل پوترو

کامبکِ سال: داستان باورنکردنی خوان مارتین دل پوترو

آی اسپورت- فقط 16 ماه پیش تیم پزشکی خوان مارتین به او گفتند که برای رهایی از درد دست چپش، باید دوباره مچ خود را عمل کند. این خبر به هیچ عنوان برای او خوشایند نبود. خسته از تمام جراحی های قبلی، این بار به طور جدی به خداحافظی از تنیس فکر کرد. به تسلیم شدن. برای لحظه ای شاید می خواست خودش را دیگر خلاص کند. عشق درونی او به تنیس اما از تمام این فکر و خیالات قوی تر بود.

بار دیگر مبارزه کرد. برای سومین بار از یک جراحی ریکاوری کرد و از فوریه به تور برگشت. برای او دیگر چیزی مهم نبود، حتی حضور در رتبه 1045 رنکینگ ATP. به گفته خودش  آمده بود تا بتواند تنیس بازی کند و از آن لذت ببرد. شاید دوستداران پرشمارش هم دیگر فقط همین را می خواستند. اما آن ها خیلی زودتر از چیزی که فکرش را می کردند، دوباره هیجان زده شدند.

Delpotro
جوکوویچ به دل پوترو تبریک می گوید

 پیروزی برابر واورینکا در ویمبلدون، نقطه شروع بازگشت اعتماد به نفس به دل پوترو بود. پس از آن، المپیک و پرواز دوباره اش فرا رسید. همان دور اول با جوکوویچ روبرو شد و در یک بازی زیبا و پرهیجان، موفق شد مرد شماره 1 دنیا را شکست دهد.  هر دو به حدی احساساتی شدند که در پایان اشک ریختند. یکی از شادی و دیگری از رویای از دست رفته. دل پوترو حریفان را یکی پس از دیگری از پیش رو برداشت و در پایان هر بازی از شدت احساسات اشک ریخت. هواداران آرژانتینی برای او سنگ تمام گذاشتند و این به خوان مارتین انگیزه مضاعفی می داد. در نیمه نهایی المپیک، نادال هم حریف او نشد.

تنها اندی ماری آماده توانست دل پوترو را در فینال شکست دهد، آن هم بعد از 4 ساعت. او در یو اس اوپن بدون دادن 1 ست به یک چهارم نهایی رسید و آن جا از واورینکا قهرمان شکست خورد. محبوبیت دل پوترو به حدی است که قبل از شروع گیم آخر بازی، هواداران 2 دقیقه مردی که در حال شکست خوردن بود را ایستاده تشویق کردند. داستان اما اینجا به پایان نمی رسد. او برای نیمه نهایی دیویس کاپ، آرژانتین را برابر انگلیس همراهی کرد و در بازی اول، برابر ماری قرار گرفت. ماری در یک رکورد 10 ساله، هیچ وقت در بازی های خانگی دیویس کاپ شکست نخورده بود. اما این بار بعد از 5 ساعت و 7 دقیقه برابر 8 هزار اسکاتلندی تسلیم شد تا دل پوترو تنها بازیکن این فصل تنیس باشد که جوکوویچ، ماری، واورینکا و نادال را شکست داده. 

 مردی که نمی توان دوستش نداشت، حالا بازیکن کامل تری شده. او بهتر سرو می زند، تمرکز بیشتری دارد و آرام تر شده. فورهند او مانند همیشه، حریفان را سلاخی می‌کند و اضافه شدن اسلایس بک‌هند، بُعد جدیدی به بازیش داده. او حالا فقط باید سلامتیش را حفظ کند تا خیلی زود دوباره در جمع بهترین ها قرار بگیرد. مسترز شانگهای با دادن وایلد کارد، این فرصت را به خوان مارتین داده تا بعد از مدت ها دوری، در یک تورنمنت هزار امتیازی شرکت کند. با فرم فعلی، بدون شک یکی از شانس های قهرمانی در این تورنمنت است و این شاید بتواند یک پایان رویایی برای بازگشتش به تنیس در این فصل باشد. 

 

 

۶    
آی اسپورت
2016-10-02 16:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر