فهرست
به بهانه تحقیر گلادباخ؛ همه باخت‌های سنگین آلمانی‌ها
به بهانه تحقیر گلادباخ؛ همه باخت‌های سنگین آلمانی‌ها

به بهانه تحقیر گلادباخ؛ همه باخت‌های سنگین آلمانی‌ها

آی اسپورت - مهم‌ترین سورپرایز دیشب لیگ اروپا، باخت ۴-۰ بروسیا مونشن گلادباخ در خانه برابر وولفسبورگر اتریش بود. نشریه بیلد به همین مناسبت به سراغ تحقیرآمیز ترین نتایج تیم های آلمانی در اروپا رفته است:

زنیت سن پترزبورگ ۴-۰ بایرن مونیخ (۲۰۰۸)

در چارچوب نیمه نهایی جام یوفای ۲۰۰۸، بایرن مونیخ بازی رفت را در خانه با زنیت ۱-۱ کرده بود اما بازی برگشت در سن پترزبورگ با یک خداحافظی فاجعه تمام شد. با باخت ۴-۰، اولیور کان و باستین شواین اشتایگر از تورنمنت خداحافظی کردند. این بازی همچنین صد و چهلمین و البته آخرین بازی اروپایی اولیور کان در دوران فوتبالش بود.

کپنهاگن ۶-۲ بایرن مونیخ (۱۹۹۱)

بایرن مونیخ حتی شانسی برای بازی برگشت نداشت!‌ در بازی رفت در دانمارک، بازی ۶-۲ تمام شد تا حتی برد ۱-۰ بایرن مونیخ در بازی برگشت، هیچ کمکی به تیم نکند. این نتیجه تا آن زمان، بدترین باخت تاریخ بایرن مونیخ در اروپا بود. سورن لربی، سرمربی تیم هم ناچار شد با بایرن خداحافظی کند.

منچسترسیتی ۷-۰ شالکه (۲۰۱۹)

واقعا نتیجه دردناکی بود. یک تیم بوندسلیگا در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا، با باخت ۷ بر صفر، یکی از بدترین نتایج تاریخ تیم های آلمانی در اروپا را کسب کرد.

شالکه ۱-۶ رئال مادرید (۲۰۱۴)

خط حمله آتشینِ آن زمان رئال مادرید، در وضعیت خوبی برای ضربه زدن به شالکه بودند. کریستیانو رونالدو، کریم بنزما و گرت بیل هر کدام ۲ گل به ثمر رساندند تا شالکه هیچ شانسی در لیگ قهرمانان اروپا نداشته باشد. جالب است که شالکه در بازی برگشت در مادرید، تنها ۳-۱ بازی را باخت.

بارسلونا ۷-۱ بایرلورکوزن (۲۰۱۲)

دیداری که مسی کاری را کرد که پیش از او کسی موفق نشده بود. ستاره آرژانتینی بارسلونا در یک بازی، ۵ گل به لورکوزن زد.

المپیک لیون ۷-۲ وردربرمن (۲۰۰۵)

قهرمانِ آلمان در خانه ۳-۰ مغلوب لیون شده بود اما بازی برگشت واقعا تحقیرآمیز بود. تیمِ توماس شاف ۷ بار در لیون دروازه اش باز شد تا در مجموع ۱۰ گل بخورد.

کارلسروهه ۰-۵ بروندبی دانمارک (۱۹۹۶)

در حالی که تیم آلمانی بازی رفت را در دانمارک ۳-۱ برده بود، همه انتظار داشتند که کار آسانی برای صعود داشته باشد اما ناگهان در بازی برگشت و در ورزشگاه خودی، پایان تلخی داشت تا به جمع ۸ تیم پایانی جام یوفا نرسد.

طرفداری

۱    
آی اسپورت
2019-09-20 21:32:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر