فهرست
باتجربه‌ای که جور پرسپولیس را می‌کشد!
باتجربه‌ای که جور پرسپولیس را می‌کشد!

باتجربه‌ای که جور پرسپولیس را می‌کشد!

آی اسپورت - پرسپولیس رفته رفته به عادت قدیمی خود یعنی پیروزی با حداقل گل بازگشته و با همین سبک و سیاق به صدرجدول نزدیک می‌شود. سرخپوشان در دوران برانکو ایوانکوویچ حتی در بدترین روزهای خود هم عادت داشتند بازی های خود را  حتی اگر شده با یک گل پیروز شوند و به هر نحو ممکن سه امتیاز را از آن خود کنند. شاگردان یحیی با ادامه این روند می توانند قهرمانی نیم فصل را هم از آن خود کنند و بی سر و صدا، رقیب همشهری خود یعنی استقلال را از صدرجدول پایین بکشند.

یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین بازیکنان پرسپولیس در فصل جاری سیدجلال حسینی، کاپیتان سرخپوشان است که در ۳۹ سالگی همچنان کم اشتباه ظاهر شده و با رفتن شجاع خلیل‌زاده، نقش کلیدی او پررنگ تر از همیشه شده است. در واقع خالی شدن خط دفاعی پرسپولیس دست گل محمدی را در پوست گردو قرار داد و نبود کنعانی‌زادگان یا سیدجلال این تیم را با مشکل بزرگی رو به رو می کند.

به همین دلیل است که سیدجلال حسینی در ۱۴ بازی خود در فصل جاری هیچ کارت زردی نگرفته است و در این در حالی است که خط دفاعی پرسپولیس بهترین عملکرد از نظر دریافت گل دارد. در واقع کاپیتان سرخپوشان با درک نیاز گل محمدی و نبود بازیکنی قابل اتکا روی نیمکت، نه وارد حواشی در حین بازی شده و نه خطای منجر به کارت زرد انجام داده است. در مقام مقایسه باید به دریافت چهار کارت زرد توسط حامد لک اشاره کرد که در جریان بازی وارد درگیری‌ها و برخوردها هم نمی‌شود!

از طرفی او نشان داده در برد و باخت‌های پرسپولیس تعیین کننده است. تنها شکست پرسپولیس در فصل جاری زمانی رقم خورده که سیدجلال حسینی به علت مصدومیت در ترکیب قرار نداشت و این تیم به آلومینیوم اراک باخت و در بازگشت مجددا نقش تعیین کننده خود را ایفا کرد.

عجیب‌تر اینکه او دومین گلزن برتر تیمش است. سیدجلال با زدن یک گل سه امتیازی و همینطور گل نخست مقابل شهرخودرو، سهم به سزایی در پیروزی‌های تیمش داشته است. کسب ۶ امتیاز با دخالت مستقیم او نشان از نقش کلیدی سیدجلال برابر گل‌محمدی دارد.

تمامی این آمار و ارقام مثبت و قابل اتکا در شرایطی است که او در ابتدای فصل جاری و قبل از رفتن شجاع خلیل‌زاده به نیمکت‌نشین تیم یحیی گل‌محمدی تبدیل شده بود و اگر مثلا در نقل و انتقالات از این تیم جدا می‌شد، معلوم نبود چه بلایی به سر نایب قهرمانی آسیا می آمد.

در هر حال گل‌محمدی باید خوشحال باشد که بازیکنی را در اختیار دارد که در ۳۹ سالگی می‌تواند متر و معیاری برای زندگی ورزشی سالم باشد.

 

ایسنا 

۱۸    
آی اسپورت
2021-02-06 17:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر