فهرست
آنالیز گل ذوب‌ به پرسپولیس: مهارت و بی‌مسئولیتی!
آنالیز گل ذوب‌ به پرسپولیس: مهارت و بی‌مسئولیتی!

آنالیز گل ذوب‌ به پرسپولیس: مهارت و بی‌مسئولیتی!

آی اسپورت- در دقیقه 65 و بررسي روندي كه منجر به گل ذوب آهن شد، عدم سخت گيري هافبك هاي پرسپوليس و آزادي بازیکنی که قصد شوت زدن داشت کاملا مشهود است. در این صحنه ابتدا توپي از سمت چپ دفاع پرسپولیس (منطقه اي كه کامیابی نیا و مسلمان، شماره هاي 1 و2 در عكس) در آن نقطه حضور داشتند به سمت راست منتقل شده و توپ به پهلوان در فاصله حدوداً 30 متري از دروازه مي‌رسد. هافبک ذوب اهن در فضايي حركت مي‌كند كه تنها بازيكن پيش رويش رضاييان( شماره 3 ) مي باشد.

 

فاصله هافبک‌های پرسپولیس با پهلوان
فاصله هافبک‌های پرسپولیس با پهلوان

رضاييان بجاي ايجاد فشار بر بازيكن صاحب توپ، سعي در پوشش دفاع چپ ذوب آهن می‌نماید كه در حالت اورلپ در حال حرکت بود. اين انتخاب حركتي رضاييان، باعث ايجاد فضاي مناسب براي پهلوان جهت شوت زني مي‌شود. در لحظه شوت، تنها مسلمان به پهلوان نزديك بوده كه با عدم سخت گيري او، شوت زيباي هافبك ذوب آهن روانه دروازه مي شود.

 

مسلمان نزدیک می‌شود، ولی فشاری وارد نمی‌کند
مسلمان نزدیک می‌شود، ولی فشاری وارد نمی‌کند

ذكر اين نكته نوستالژيك هم خالي از لطف نيست كه در باخت 2-4 فصل گذشته پرسپوليس – سپاهان ، گل سوم سپاهان بعد از پله شدن توپ روي چمن ناهموار فولاد شهر و برخورد آن با اومانيا به ثمر رسيد. با دقت در صحنه شوت پهلوان مي بينيم كه توپ درست در لحظه آخر روي چمن كمي پله ميشود ،تا شوت به بهترين نحو ممكن به گل منجر شود. گرچه اين اتفاق چيزي از كار منظم تيمي ذوب آهن و حركت موثر پهلون كم نميكند.

پله شدن توپ
پله شدن توپ

 

  امير حسين شبانكار- محمد معتمدنيا

۷ ۶  
آی اسپورت
2016-12-18 14:14:00
نظر دهید

۶ نظر
امید
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۰
مسلمان جلوی بازیکن ذوب آهن ایستاده و تماشا میکنه چون از دقیقه 60 تخلیه شده بود و انرژی نداشت.
۵
محمد
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۴
مقصر اصلی این گل رامین رضاییان بود که کاملا وسط رو خالی کرد و یه موقعیت خوب به پهلوان داد، تازه یه موقعیت گل هم از دست داد.دیروز رضاییان افتضاح بود و عملا تو 70 دقیقه ای که بازی کرد با تقدیم یک گل به ذوب آهن و نزدن یک موقعیت مسلم گل و کلی پاس اشتباه ضعیف ترین بازیکن زمین بود، موندم بعضی ها با چه رویی میگن باید رضاییان تعویض نمیشد!
۷
لنگیه سوراخ و جام ندیده
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۴
ببخشید میخواستم بدونم کرایه تاکسی از محل نقطه شوت پهلوان تا دروازه لنگ چقدر میشه؟:))))
۷
صادق
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۶:۲۷
به نظر من جاگیری بسیار بد دروازه بان پرسپولیس در این گل همراه با چاشنی شانس که همیشه یار ذوب آهنی ها بوده خیلی تاثیرگذار بوده.
۵
فرد
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۲۲:۳۴
پرسپولیس با یه شوت از راه دور گل خورد.
چون کمال پرس و جنگندگی لازم تو اون صحنه را نداشت.
اما علتش چی بود ؟ علتش کارت زرد اشتباه جناب ترکی در دقیقه 1 به کمال کامیابی نیا بود که عملا از دقیقه 1 کمر پرسپولیس خورد شد و کمال دست به عصا بازی کرد و جنگندگی همیشگی رو نداشت.
۵ ۱
کیان
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۱
تـــــــوهـــــــم/پس شما ب داوری باختید ؟ هاا؟ گل سالم ذوب رو میگرفت راحت ۵ تا میخوردید تو ضد حمله
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر