فهرست
دلیخت: گزینه ایده‌آل برای بیانکونری
دلیخت: گزینه ایده‌آل برای بیانکونری

دلیخت: گزینه ایده‌آل برای بیانکونری

آی‌اسپورت – خیلی از هواداران یوونتوس بر این باور و امید بودند که با خرید کریستیانو رونالدو طلسم ۲۳ ساله تیم محبوب‌شان در فتح چمپیونز لیگ به پایان خواهد رسید. اما بی‌توجهی به خط میانی و به شکلی شگفت‌انگیز نادیده گرفتن ضعف‌های دفاعی، باعث شد تا دست بانوی پیر تورین یک بار دیگر از بزرگ‌ترین افتخار اروپایی کوتاه بماند.

اما حالا که نوبت به تن دادن به «ساریسمو» رسیده و قرار است دوران جدیدی در استادیوم آلیانتس شروع شود، بهترین زمان برای بازسازی خط دفاعی‌ بیانکونری است. در این راه بدون هیچ شک و تردید بهترین گزینه متایاس دلخیت است. کاپیتان ۱۹ ساله آژاکس تحت آموزه‌های مائوریتزیو ساری قابلیت بدل شدن به کامل‌ترین مدافع جهان فوتبال را دارد.

بارسلونا به نظر می‌رسد دست از تلاش برای خرید دلیخت شسته و بنابراین تنها رقیب جدی یوونتوس برای به خدمت گرفتن او پاریس سن ژرمن باقی می‌ماند.

خط دفاعی یوونتوس از فینال دو سال پیش در کاردیف روندی نزولی را طی کرده. لئوناردو بونوچی بعد از یک سال حضور در میلان به جمع بیانکونری بازگشت، اما هرگز به فرم سابق خودش دوباره نرسید. آندره‌آ بارتزالی، باتجربه‌ترین عضو ترکیب جادویی «بی‌بی‌سی» حالا بازنشسته شده و جورجو کیلنیِ ۳۵ ساله هم فاصله زیادی با آویختن کفش‌هایش ندارد. بنابراین نیاز به احیای این خط دفاعی بیش از هر وقت دیگر احساس می‌شود، چون دانیله روگانی که قرار بود فابیو کاناواروی بعدی شود هنوز به سطحی که باید نرسیده و شایده هرگز نرسد. ماتیا کالدارایی که از او به عنوان گائتانو شیره‌آیی جدید هم نام می‌بردند برای بازگشت بونوچی به یووه سال گذشته راهی میلان شد.

ورود دلیخت به تورین می‌تواند زوجی طلایی از او و کیلینی در قلب خط دفاعی تیم ساری بسازد. شاید این زوج با توجه به سن بالای کیلینی بیش از دو فصل دوام نیاورد، اما همین دوران کوتاه می‌تواند برای قهرمانی در اروپا و رساندن تعداد اسکودتوهای پیاپی به عدد ۱۰ کافی باشد. کیلینی که هنوز یکی از کامل‌ترین مدافعین جهان به شمار می‌رود، می‌تواند در سال‌های پایانی فوتبالش از سرعت و انرژی دلیخت بهره ببرد. در عین حال دلیخت هم بعید است بتواند استادی بهتر از کیلینی برای تکمیل توانایی‌های دفاعی‌اش پیدا کند.

البته دلیخت به شکلی شگفت‌‌انگیز همین الان، در ۱۹ سالگی، مدافعی تقریبا بدون نقص است. او تمام عناصر سنتی و مدرن دفاع کردن را در بازی‌اش دارد، از ضربه سر زدن و تکل کردن گرفته تا بازیسازی و رهبری تیم در زمین. این‌ها دقیقا عناصری هستند که یوونتوس، بدون کیلینی، به شدت نیاز بهشان دارد.

فصل گذشته هر وقت کیلینی بیرون بوده خط دفاعی یووه با مشکل رهبری مواجه شده و بونوچی عملا نشان داده قادر به بازی نقش، حداقل در حد و اندازه‌های زوج باتجربه‌ترش نیست. مشکل بزرگ دیگر بیانکونری گل‌های خورده روی توپ‌های هوایی و به خصوص ضربات کرنر بوده. اینجا هم بونوچی در بیشتر مواقع مقصر اصلی نام گرفته. آمدن دلیخت می‌تواند این مشکلات را تا حد زیادی حل کند. او یک رهبری ذاتی در زمین است و روی توپ‌های هوایی، چه در بعد دفاعی و چه هجومی، یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر دنیاست. نیازی نیست گلی که او در تورین زد و باعث حذف یوونتوس از چمپیونز لیگ شد را به هواداران بیانکونری یادآوری کنیم.

یوونتوسی‌ها همیشه به خط دفاعی مستحکم و در عین حال شیک خودشان افتخار کرده‌اند. برای پرافتخارترین تیم تاریخ سری آ دفاع کردن یک هنر لذت‌بخش است. اضافه کردن دلیخت به خط دفاعی یووه می‌تواند این هنر را به مرحله‌ای عالی‌تر برساند.

۴    
آی اسپورت
2019-06-26 11:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر