فهرست
امیری: با کره و ژاپن همگروه شویم بهتر است تا با عرب‌ها/ صعود به جام‌جهانی راحت‌تر از دوره قبلی است
امیری: با کره و ژاپن همگروه شویم بهتر است تا با عرب‌ها/ صعود به جام‌جهانی راحت‌تر از دوره قبلی است

امیری: با کره و ژاپن همگروه شویم بهتر است تا با عرب‌ها/ صعود به جام‌جهانی راحت‌تر از دوره قبلی است

آی اسپورت- وحید امیری، هافبک ملی‌پوش تیم نفت تهران، در دو دیدار تیم ملی مقابل هند و عمان فیکس بازی کرده اما به دلیل اخطاری که در دیدار مقابل هند گرفت از سوی فیفا به دلیل انجام رفتار غیرورزشی با تذکر مواجه شد. او پیرامون همین مسائل گفت‌وگویی انجام داده که به نقل از همشهری ورزشی می‌خوانید.

 
تیم ملی با برد مقابل هند و عمان، به عنوان سرگروه به مرحله بعد مقدماتی جام‌جهانی صعود کرد. دوست داری در مرحله بعد با چه تیم‌هایی همگروه شویم؟
در وهله اول خدا را شکر می‌کنم که توانستیم از دو بازی 6امتیاز بگیریم و به عنوان تیم اول در رنکینگ صعود کنیم. در پاسخ به سوال شما باید بگویم برای تیمی که می‌خواهد به جام‌جهانی صعود کند، فرقی ندارد با چه تیم‌هایی همگروه شود، ضمن اینکه هر تیمی تا این مرحله بالا آمده حریف آسانی نخواهد بود و باید به همه حریفان احترام بگذاریم. ولی به‌شخصه دوست ندارم با کشورهای عربی همگروه شویم. با این بحث‌هایی هم که اخیرا به وجود آوردند دیگر میل و رغبتی برای بازی با تیم‌های عربی نداریم. درست است که حساسیت ایجاد شده و ما در این مواقع باانگیزه‌تر بازی می‌کنیم ولی با کشورهای عربی نباشیم بهتر است.


یعنی با تیم‌های شرق آسیا، کره‌جنوبی و ژاپن همگروه شویم؟
با این کشورها همگروه شویم بهتر بازی خواهیم کرد و معتقدم کره‌جنوبی و ژاپن هستند که باید از ما و قدرت تیم ملی بترسند. در کنار کره و ژاپن تیم‌هایی مانند تایلند هم حریفان دست‌وپا بسته‌ای نیستند.


با اعتماد به نفس بالایی صحبت می‌کنی!
به خاطر اینکه تیم ملی در چند سال گذشته نشان داده مقابل تیم‌های قوی مانند ژاپن و کره‌جنوبی منطقی‌تر و بهتر بازی می‌کند. نمی‌گویم عمان در حد ژاپن و کره‌جنوبی است اما همین تیم عمان را 15سال بود شکست نداده بودیم که هفته گذشته این کار را انجام دادیم؛ حتی می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم بزنیم.


فیفا طی نامه‌ای به فدراسیون فوتبال به دلیل دریافت کارت زرد تو و سردار آزمون در بازی با هند، به شما تذکر داده و خطاهایتان روی بازیکنان هند را حرکت غیرورزشی قلمداد کرده است.
ما حرکت غیرورزشی انجام ندادیم و شرایط بازی و اتفاقات پیرامونی آن باعث شد کارت زرد بگیریم. الان هم این تذکر حساسیت چندانی ندارد چرا که برای تیم ملی می‌جنگیم. در مسابقه فوتبال طبیعی است برخورد دو بازیکن اتفاق بیفتد ولی خدا شاهد است نه من و نه سردار قصد مصدوم کردن بازیکنان هند را نداشتیم.


آیا تو هم معتقدی این دوره صعود به جام‌جهانی از دوره قبل سخت‌تر است؟
به نظر من هیچ دوره‌ای صعود به جام‌جهانی مانند دوره قبل سخت نبود. در یک برهه از 3بازی باقی‌مانده باید 9امتیاز می‌گرفتیم تا به جام‌جهانی برویم و در نهایت این اتفاق با دشواری فراوان افتاد. در این دوره باید سعی کنیم از همان ابتدا امتیازات لازم را جمع‌آوری کنیم تا با خیال آسوده به جام‌جهانی برویم.


اما کی‌روش از نبود امکانات می‌نالد و بحث استعفای او مطرح شده است!
به نظر من انتظارات آقای کی‌روش طبیعی است. او مربی بزرگی است و می‌داند انتظارات از او زیاد است و برای اینکه آنها را برآورده کند نیاز به امکانات دارد. حرفی هم که می‌زند منطقی است، باید امکانات اولیه که می‌خواهد را برایش فراهم کنیم تا در نهایت تیم ملی موفق عمل کند.


خود تو هم در دو بازی هند و عمان فیکس بازی کردی و می‌شود گفت جایگاه ثابتی در تیم ملی پیدا کرده‌ای.
در هنگام پوشیدن لباس تیم ملی از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنم و در دو بازی با هند و عمان هم با تمام وجود بازی کردم. هیچ‌گاه هدف شخصی را دنبال نکرده‌ام که مثلا خودم گل بزنم، بلکه اولویتم همیشه منافع تیم ملی بوده است.


کی‌روش در این دو بازی تذکری به تو نداد؟
دروغ چرا! تذکر می‌داد مثلا اگر فلان کار را می‌کردی بهتر بود. اما در کل، خدا را شکر راضی بود و نکاتی که می‌گفت فنی بود.


به عنوان آخرین سوال در مورد بازی باشگاهی نفت مقابل راه‌آهن صحبت کن.
من در این دیدار محروم هستم اما یک بازی حساس برای هر دو تیم محسوب می‌شود. آنها می‌خواهند از انتهای جدول جدا شوند و ما می‌خواهیم به جمع مدعیان برسیم. در نهایت امیدوارم هر تیمی که بیشتر تلاش کرد پیروز شود.


9411
     
آی اسپورت
2016-04-03 11:25:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر