فهرست
بردن كافي نيست/ پرسپوليس امروز كار مهم‌تري دارد
بردن كافي نيست/ پرسپوليس امروز كار مهم‌تري دارد

بردن كافي نيست/ پرسپوليس امروز كار مهم‌تري دارد

آی اسپورت- بر خلاف آنچه تصور می‌شود، اصلی‌ترین مساله پرسپولیس در بازی امروز «پیروز شدن» نیست. مساله پرسپولیسی‌ها باید جبران عقب‌ماندگی نسبت به رقبای صدر جدولی باشد. به خصوص یک عقب‌ماندگی بسیار مهم در زمینه تفاضل گل.
پرسپولیس در این فصل، تیمی تهاجمی است که موقعیت‌های گل زیادی خلق می‌کند. اما خیلی زود از گلزنی سیر می‌شود و علاقه‌ای به بردهای پرگل نشان نمی‌دهد. به همین دلیل است که یا برتری شکننده‌اش را در دقایق آخر از دست می‌دهد و یا با حداقل اختلاف پیروز می‌شود. در نتیجه امروز سرخپوشان در میان 4 تیم صدر جدول ضعیف‌ترین تفاضل گل را دارند و این نکته می‌تواند در رقابت نزدیک روزهای پایانی برای آنها مشکل‌ساز شود.
از جمع تیم‌های استقلال تهران، استقلال خوزستان، پرسپولیس و ذوب‌آهن که مدعیان جدی قهرمانی به شمار می‌روند، پرسپولیس تنها تیمی است که هرگز پیروزی با اختلاف بیش از دو گل را تجربه نکرده است. اگر آنها به دنبال بردهای پرگل و بهبود بخشیدن به تفاضل گل تک‌رقمی خودشان هستند امروز یکی از بهترین فرصت‌هاست. برانکو درباره بازی امروز گفته: «فقط یک گزینه روی میز داریم؛ برد.» اما این‌طور نیست. حتی اگر سرخپوشان را مقابل تیم ته جدولی سیاه‌جامگان از پیش برنده بدانیم باز هم  گزینه‌های متفاوتی روی میز هست؛ پرسپولیس می‌تواند مثل بازی‌های گذشته‌اش به حداقل اختلاف بسنده کند و روی تفاضل گل ضعیفش باقی بماند (مقل بازی با استقلال اهواز که مسئول بالا بردن تفاضل گل تیم‌هاست اما پرسپولیس فقط یک گل به این تیم زد!) و یا می‌تواند از فرصت استفاده کرده و تفاضل گلش را برای رقابت نزدیک روزهای آتی بالا ببرد.
کافی است به این نکته توجه کنید که امشب در صورت برد پرسپولیس و شکست استقلال خوزستان این دو تیم هم‌امتیاز می‌شوند. آن وقت تفاضل گل بهتر می‌تواند سرخپوشان را بر ای اولین بار به رتبه دوم جدول برساند. احتمال اینکه کار پرسپولیس و استقلال برای تصاحب قهرمانی هم به تفاضل گل کشیده شود اصلا کم نیست.


9411
  ۲  
آی اسپورت
2016-04-03 12:02:11
نظر دهید

۲ نظر
-
يكشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۲:۱۹
لنگ اس,اس,اهوازو با کمک داور برد, اونوقت شما میگین فقط یک گل زد؟ پنالتی بنگر و گل خطای طارمی
شاهین در جواب کیسه فندکی
يكشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۲۲
فقط یه کیسه پررو که دقیقه نود گل خورده از کیسه اهواز و داور نخواسته ببینه و بازی رفت را هم با گل خطا برده اینجوری دهنش باز میکنه و بلغور میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر