فهرست
یادداشت/ زیدان نشان داد که بهترین گزینه برای جانشینی رافا بود
یادداشت/ زیدان نشان داد که بهترین گزینه برای جانشینی رافا بود

یادداشت/ زیدان نشان داد که بهترین گزینه برای جانشینی رافا بود

بن هیوارد
رئال مادرید چنین شبی را نیاز داشت. بعد از جام جهانی باشگاه ها در سال 2014 رئال هرگز بعد از یک بازی چنین لذتی را تجربه نکرده بود. شکست بارسا در نیوکمپ نشان می دهد زیدان کسی است که به درد هدایت سفیدپوشان می خورد.
قبل از بازی مقابل بارسلونا کمتر کسی برای رئال مادرید شانس پیروزی یا حتی تساوی قائل بود. بارسلونا از 3 اکتبر شکست ناپذیر بود و 39 بازی بدون شکست پشت سر گذاشته بود.
از طرفی شاگردان انریکه 10 امتیاز بیشتر از حریف داشتند و با شرایط روحی خیلی بهتر بازی را آغاز کردند. این ها باعث شده بود که کاتالانی ها شدیدا شانس اصلی برد باشند.
با این شرایط زیدان مجبور بود تیمش را برای بازی حساس ال کلاسیکو، آن هم در نیوکمپ آماده کند. او در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی گفت که به دنبال انتقام شکست 4 بر صفر نیست. اما مشخص بود از شکست بنیتس و سرنوشتی که برایش رقم زده شد به خوبی درس گرفته است.
زیدان شنبه شب همان کاری را کرد که بنیتس می خواست انجام دهد. او کاسمیرو را در میانه میدان بازی داد، دنیلو را نیمکت نشیت کرد و کارواخال را به او ترجیح داد. بی بی سی را هم کمی عقب تر کشید. این ها شاید بزرگترین موفقیت او را رقم زد. این که رونالدو هم در محدوده خودش دفاع می کرد او را خوشحال کرد. در کنفرانس مطبوعاتی هم گفته بود که می خواهد 11 بازیکنش در دفاع شرکت کنند. حتی بی بی سی.
اما این کار گفتنش از انجام دادنش آسان تر است. تا پیش از این بازی به ندرت پیش آمده بود که مهاجمان سه گانه رئال با هم در یک بازی حضور داشته باشند. این که بیل و بنزما هم برای این بازی آماده بودند یکی از نقاط قوت رئال و زیدان بود. بیل در 45 دقیقه اول عالی ظاهر شد. بنزما هم فوق العاده بود و رونالدو هم که معمولا عالی است. بارسلونا تیم برتر بود و رئال در کم کردن تفاوت ها عالی کار کرد.
یکی از بازیکنانی که در این دیدار نقشی مهم داشت کاسمیرو بود. همچنین به غیر از موقعیت فوق العاده ای که سوارس در اوایل بازی از دست داد، در باقی قسمت های بازی همه چیز متعادل بود. در نیمه دوم اما رئال رفته رفته بهتر شد.
وقتی جرارد پیکه گل اول بارسا را زد، همه مطمئن تر شدند که بارسلونا بازی را می برد. اما حرکت بی نظیر مارسلو گل اول مادرید را رقم زد. مادرید بازگشت و مستحقش هم بود. رئال تیم برتر باقی ماند و حتی گل سالم گرت بیل هم مردود اعلام شد. اما این مهم نبود چون دوباره بیل رونالدو را صاحب توپ کرد، ستاره پرتغالی با استپ سینه آلوس را محو کرد و دروازه ناواس را با رد کردن توپ از بین پاهایش باز کرد. بعد از تمجید باشکوه از کریوف قبل از شروع بازی این دیدنی ترین صحنه این ال کلاسیکو بود.
برای بارسلونایی ها این بازی به خاطر تمجید فوق العاده از کریوف و زحماتش به یادماندنی شد و البته برای رئالی ها به نحوی دلچسب تر. نتیجه این بازی دو چیز را نشان داد. اول این که رئال مطمئنا بعد از رفتن بنیتس و آمدن زیدان رشد کرده است و دوم این که او انتخاب درستی برای به عهده گرفتن هدایت تیم مادریدی بود.
بی بی سی برنده دوئل با ام اس ان بود و حالا رئال دوباره وارد بازی شده است. ناگهان برای مادریدی ها نقطه ای از امید دیده شد و هر اتفاقی هم که در پایان فصل بیفتد فصل آن ها از تیره و تاری درآمده است.به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL

کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-04-03 15:18:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر