فهرست
سیدجلال: هیچ‌کس از کاپیتانی دژآگه ناراحت نیست
سیدجلال: هیچ‌کس از کاپیتانی دژآگه ناراحت نیست

سیدجلال: هیچ‌کس از کاپیتانی دژآگه ناراحت نیست

آی اسپورت- سیدجلال حسینی، مدافع میانی تیم ملی فوتبال ایران در روزهای ابتدایی سال1395 توانست افتخار بزرگی را کسب کرده و در رده ملی به باشگاه صدتایی‌ها بپیوندد. سیدجلال درمورد پشت‌سر گذاشتن 100بازی ملی و حرکتی که کارلوس کی‌روش برای او انجام داد به سوالات پاسخ می‌دهد. او امیدوار است که تا آخرین روز فوتبالش در دوران اوج قرار داشته باشد.


مثل اینکه روزهای ابتدایی سال جدید برای تو خیلی شیرین بود.
بله همین‌طور است. قبل از عید خدا یک دختر دیگر به من هدیه داد و در روزهای ابتدایی سال جدید هم توانستم صدمین بازی ملی‌ام را تجربه کنم. وقتی به چنین افتخاری رسیدم، خیلی خوشحال شدم چون احساس کردم که تلاشم نتیجه داد. خوشحالم که 10سال خودم را در یک سطح بالا نگه‌داشتم و جنگیدم.
 
آیا فکر می‌کردی کارلوس کی‌روش در بازی با هند آن حرکت را برای تو انجام دهد؟
واقعا از حرکت کی‌روش سورپرایز شدم. من می‌خواستم وارد بازی شوم که او به‌ یک‌باره از بازیکنان نیمکت‌نشین درخواست کرد که برایم تونل درست کنند. بچه‌ها واقعا شوکه شده بودند و برای من ارزش بسیار بالایی داشت که کی‌روش در آن شرایط حساس این کار را انجام داد. وقتی فوتبالم تمام شود، مطمئنا از این حرکت کی‌روش لذت بیشتری خواهم برد و قطعا این اتفاق یکی از شیرین‌ترین خاطراتم می‌شود.
 
کی‌روش قبل از دیدار با هند تاکید کرد که تو مثل یک بازیکن 18ساله انگیزه داری. در این مورد چه صحبتی داری؟
تعریف‌های کی‌روش باعث خوشحالی من است. او خودش به من یاد داد که بجنگم. کی‌روش، برای تیم ملی تلاش زیادی می‌کند تا ما شرایط بهتری داشته باشیم. هرکسی به اردوی تیم ملی می‌آید، می‌داند که باید وارد میدان جنگ شود. بین من با بازیکنی که پنج بازی ملی دارد، تفاوتی وجود ندارد و همه ما در تیم ملی محکوم به جنگیدن هستیم.
 
در حال حاضر 34سال سن داری. فکر می‌کنی تا چه زمانی در اوج باشی؟
من باید یک تشکر مهم از خانواده خودم انجام دهم. در این سال‌ها آنها را اذیت کرده‌ام و قطعا همسرم و بچه‌هایم از زندگی لذت کامل را نمی‌برند. من یا در تمرین هستم یا به زمین مسابقه و اردو می‌روم. در زمان استراحت هم سختی‌هایی برای خانواده‌ام وجود دارد. همه‌چیز ازجمله غذا خوردن یا چیزهای دیگر باید مطابق خواسته من پیش برود و مطمئنا آنها بسیار اذیت می‌شوند. امیدوارم که تا آخرین روز فوتبالم در اوج باشم و هواداران تیم ملی که در همین دو بازی خیلی خوب ایران را حمایت کردند، از عملکرد من رضایت کامل داشته باشند.
 
فکر می‌کنی کی‌روش در تیم ملی بماند؟
کی‌روش باید بماند و اصلا نباید یک کلمه هم درمورد رفتن او صحبت کرد. اگر قرار باشد فوتبال ایران جان بگیرد و به جام جهانی برویم، باید او را در کنارمان داشته باشیم. کی‌روش در تیم ملی جوانگرایی کرده و به همه بازیکنان و کمک‌هایش اعتماد دارد.
 
در مرحله بعدی ترجیح می‌دهی با چه تیم‌هایی همگروه شویم؟
شما واقعا فکر می‌کنید در آسیا حریف آسانی روبه‌روی ما قرار می‌گیرد؟ خیال می‌کنید فقط کره و ژاپن قوی هستند؟ اصلا این‌طور نیست و مطمئن باشید تیم ملی مقابل قطر، ازبکستان، تایلند، امارات، عربستان و تیم‌های دیگر هم کار سختی خواهد داشت. همه تیم‌ها بهترین امکانات را دارند، ولی ما درمورد امکانات، البسه، زمین تمرین و... فقط وعده و وعید شنیدیم. آخرین تمرینات ما در زمین پژوهشگاه نفت برگزار شد که اصلا استاندارد نبود. =حتی در استخر لباس عوض می‌کردیم و با اتوبوس به تمرین می‌رفتیم. این چیزها واقعا برای تیم ملی زشت است. امیدوارم که مشکلات در این زمینه برطرف شود.
 
باتوجه به اینکه در تیم ملی سابقه بیشتری از اشکان دژآگه داری، از کاپیتان شدن او ناراحت نیستی؟
اصلا دلیلی ندارد ناراحت باشم چون سرمربی تصمیم‌گیرنده است. چند سال پیش هم که علی کریمی در تیم ملی بود چنین شرایطی ایجاد شد و جواد نکونام بازوبند را بر بازو بست. هر بازیکنی از جمله من دوست دارد که کاپیتان باشد اما تشخیص کی‌روش این بودکه دژآگه، کاپیتان باشد و همه این تصمیم را پذیرفتند. هیچ‌کس از کاپیتانی او ناراحت نیست.


منبع: همشهری ورزشی

9411
     
آی اسپورت
2016-04-03 15:38:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر