فهرست
یادداشت/ قدم بزرگ لستر در مسیر قهرمانی؛ تنها 4 گل مانده
یادداشت/ قدم بزرگ لستر در مسیر قهرمانی؛ تنها 4 گل مانده

یادداشت/ قدم بزرگ لستر در مسیر قهرمانی؛ تنها 4 گل مانده

تام مستون
هفت امتیاز اختلاف با تیم دوم و 6 بازی مانده به پایان لیگ. این شرایطی است که لسترسیتی در صدر جدول رده بندی لیگ انگلیس دارد. تیم های قدرتمندتر شانس قهرمانی را از دست داده اند. اما حالا سخت بشود باور کرد که شاید لستر هم آن را از دست بدهد.
در طول نیمه اول فصل، لستر تیمی بود که نگاه ها در لیگ را به خود جلب کرده بود. سبک بازی شدحمله ای آن ها و سخت گل خوردنشان دیدنی بود. مخصوصا که در بالاهای جدول رده بندی هم قرار داشتند.
اما از زمانی که آن ها ظالمانه مقابل آرسنال شکست خوردند، آن هم در شرایطی که در بیشتر اوقات نیمه دوم 10 نفره بودند، سبک بازی آن ها دوباره ثابت کرد که به دنبال قهرمانی هستند و می خواهند که پدیده این فصل لیگ باشند. کلودیو رانیری تشخیص داد که تیمش باید خالص تر بازی کند. بعد از آن شکست در ورزشگاه آرسنال، آن ها دیگر راه های نفوذ حریفان را بستند.
بعد از آن بازی 6 بازی انجام شده و تنها وستبرومویچ توانسته بیشتر از لستر دروازه اش را بسته نگه دارد. 4 برد پشت سر هم یک برد صفر مطمئنا کینگ پاور استادیوم را تبدیل به ورزشگاهی کرده که حریفان به راحتی از آن جان سالم به در نمی برند.
در بازی با ساوثهمپتون آن ها گاهی به دردسر افتادند. مخصوصا در دفاع و به دلیل حمله های بی امان تیم کومان. مدافعان لستر بارها و بارها توپ ها را از روی خط محوطه جریمه رد کردند و چند بار هم کاسپر اشمایکل توانست آمادگی اش را به رخ حریفان بکشد. در آن بازی یک چیز ثابت شد. خیلی ها معتقدند قهرمانی کمی هم شانس می خواهد و لستر ثابت کرد که حتی آن را هم دارد.
در تیم روباه ها معمولا جمی واردی و ریاض محرز هستند که در کانون توجه قرار دارند. اما نباید از نقش عمده مورگان در رهبری تیم چشم پوشی کرد. در بازی امروز (یکشنبه) اما بازیکن الجزایری کاملا ساکت بود. اما برای رانیری مطمئنا او دستاوردهایی داشته و خواسته هایش را برآورده کرده است.
حالا لستر برای قهرمانی تنها به 4 برد دیگر نیاز دارد. البته این در شرایطی است که تاتنهام و من سیتی از این به بعد تمام بازی ها را ببرند. از طرفی سبک بازی لستر و بردهای یک بر صفر آن ها نشان می دهد که آن ها تنها 4 گل دیگر تا قهرمانی فاصله دارند.
قبل از بازی مقابل ساوثهمپتون در روز یکشنبه هواداران بیرون از استادیوم کاملا خوشحال بودند و حتی شال های قهرمانی هم فروخته می شد. شال هایی که روی آن ها نوشته شده بود «لسترسیتی، قهرمان سال 2016 لیگ برتر انگلیس». نکته جالب هم این بود که به فاصله چند دقیقه مانده به آغاز بازی شال ها تمام شده بودند و شالی برای خرید نمانده بود. رویا فاصله خیلی کمی با تبدیل شدن به واقعیت دارد. به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL

کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-04-03 19:36:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر