فهرست
یادداشت: یک – هیچ‌؛ نشانی از قهرمانان
یادداشت: یک – هیچ‌؛ نشانی از قهرمانان

یادداشت: یک – هیچ‌؛ نشانی از قهرمانان

آدام بیت
 
«چند بار بهتون درباره‌یِ یک – هیچ گفتم؟ معنیش چیه؟ یعنی نشانِ قهرمانی. برایِ من مهم نیست بازی‌ها را یک – هیچ ببریم، چون نشون میده تیمی با تمرکز هستیم و کارمون را درست انجام میدیم.»
 
این مصاحبه‎‌یِ سر الکس فرگوسن در مارچِ 2012 و بعد از شکست دادنِ فولهام با یک گل بود، مردی که بیش از بقیه کورسِ قهرمانیِ لیگِ برتر را می‌شناسد و خاطراتِ خوبی از یک – هیچ دارد. 20 سال پیش بود که یونایتدِ سر الکس در فصلِ 1995-1996 با 8 پیروزیِ یک – هیچ قهرمانی را از نیوکاسلِ کوین کیگان ربود. هفت تا از این پیروزی‌ها بعد از ژانویه رخ داد و در پنج تا از آن‌ها اریک کانتونا تک گلِ بازی را زد. سر الکس این فصل را هرگز فراموش نمی‌کند: «ما هشت تا بازی را یک – هیچ بردیم و قهرمان شدیم. این نتیجه، نتیجه‌یِ تیمی است که قهرمان می‌شود.» برایِ همین است که سر الکس اعتقاد دارد لستر قهرمانِ این فصل می‌شود.
لستر تا اینجایِ فصل 7 پیروزیِ یک – هیچ داشته است. شاگردانِ کلودیو رانیری 5 بازی از 6 بازیِ اخیرشان را یک – هیچ برده‌اند. نوعِ بازیِ لستر در این هفته‌ها بیشترین اضطراب را به هودارانشان منتقل می‌کند، اما نشان از تمرکز و انظباطِ فوق‌العاده‌یِ بازیکنانش دارد. سر الکس در آخرین فصلش 16 بازی را با اختلافِ یک گل برد و تیمش با اقتدار قهرمانِ لیگِ برتر شد. لستر در فاصله‌یِ 6 هفته به پایانِ لیگِ برتر و در حالی که 7 امتیاز بیشتر از تاتنهام در صدرِ جدول دارد 14 بازی را با اختلافِ یک گل برده است، بیش از هر تیمِ دیگری. اگر لستر به همین روند ادامه دهد می‌تواند حتی دو هفته مانده به پایانِ لیگِ برتر قهرمانی‌اش را قطعی کند. 3 پیروزی مقابلِ ساندرلند، وستهام و سوانزی و یک تساوی در اولدترافورد مقابلِ یونایتد برایِ قهرمانیِ تیمِ شگفت‌انگیزِ رانیری کافی خواهد بود.
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-04 09:58:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر