فهرست
آمار: مقایسه‌یِ هری کین با بزرگانِ تاریخِ لیگِ برتر
آمار: مقایسه‌یِ هری کین با بزرگانِ تاریخِ لیگِ برتر

آمار: مقایسه‌یِ هری کین با بزرگانِ تاریخِ لیگِ برتر

آی‌اسپورت – هری کین دو هفته‌یِ پیش با دو گلی که بورنموس زد برایِ دومینِ سالِ پیاپی مرزِ 20 گل در لیگِ برتر را پشتِ سرگذاشت و حالا با 22 گل، بالاتر از جیمی واردیِ 19 گله، آقایِ گلِ این فصلِ لیگِ برتر است. برایِ اینکه ارزشِ کارِ کین مشخص شود کافی است به یاد بیاوریم که وین رونی در 12 فصل حضورش در منچستر یونایتد تنها 2 بار موفق شد به مرزِ 20 گل در لیگ برسد. دیدیه دروگبا و رابین ون پرسی هم مثلِ رونی 2 بار به این مرز رسیدند، در حالیکه مایکل اوون هرگز به این موفقیت نرسید.
در کلِ تاریخِ لیگِ برتر تنها 4 مهاجم بوده‎‌اند که موفق شده‌اند بیش از 2 فصل به مرزِ 20 گل برسند: آلن شیرر (7 بار)، تیری آنری (5)، رود ون نیستلروی (4) و لز فردیناند (3). نکته‌یِ مهم در مقایسه‌یِ هری کین با این بزرگان این است که هیچکدام وقتی به سنِ کین بودند حتی یک بار هم موفق به زدنِ 20 گل در لیگ نشدند. تنها بازیکنی که زیرِ 22 سال موفق شد در 2 فصل به مرزِ 20 گل برسد رابی فاولر بود. اما فاولر در ادامه‌یِ حضورش در لیورپول با مصدومیت‌هایِ زیادی مواجه شد و نتوانست حرفه‌یِ خودش را جوری که باید دنبال کند. خطری که با توجه به فرمی که از هری کین می‌بینیم، حداقل فعلا در کمینش نیست.
هری کین حالا ثابت کرده درخششِ فصلِ پیش‌اش اتفاقی نبوده و پتانسیل بدل شدن به یکی از بهترین مهاجمینِ تاریخِ لیگِ برتر را دارد. اگر کین از انگلیس نرود، حتی می‌توان انتظار شکستنِ رکوردهایِ گلزنیِ لیگِ برتر را ازش داشته باشیم. 260 گلِ آلن شیرر، رکوردی است که خودِ کین بهش فکر می‌کند: «من برایِ رسیدن به این رقم هنوز خیلی کار دارم. اما وقتی بچه بودم شیرر الگویِ من بود. واقعا تعدادِ گل‌هایی که تویِ لیگ زده باورنکردنیه! من فعلا فصل به فصل پیش میرم و به آینده فکر نمی‌کنم. اما خوبه که آدم چنین هدفی داشته باشه. اینا اهدافِ رویاییِ منه.»
هری کین که موریسیو پوچتینو از او به عنوانِ یکی از بهترین مهاجمینِ حالِ حاضرِ جهان نام می‌برد، همین حالا رکوردِ بیشترین گلِ لیگ در یک فصل برایِ تاتنهام را شکسته است. کین فصلِ پیش با 21 گلی که زد با رکوردِ تدی شرینگهام (1992-1993) و گرت بیل (2012-2013) برابری کرد و این فصل موفق به شکستنِ رکورد شد. هری کینِ 22 ساله حالا امیدِ اولِ روی هاجسون در یورو 2016 است و آینده‌یِ خطِ حمله‌یِ فوتبالِ انگلیس از آن اوست.
 
     
آی اسپورت
2016-04-04 10:42:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر