فهرست
گمانه‌زنی درباره قرعه ایران؛ استرالیا سید سوم است نه اول!
گمانه‌زنی درباره قرعه ایران؛ استرالیا سید سوم است نه اول!

گمانه‌زنی درباره قرعه ایران؛ استرالیا سید سوم است نه اول!

آی اسپورت- هنوز چندساعتی از پیروزی ایران مقابل عمان و صعود به دور سوم مقدماتی جام‌جهانی2018 روسیه نگذشته بود که رسانه‌های داخلی سید‌بندی قرعه‌کشی دور نهایی را اعلام کردند.
براساس گزارش‌های منتشر شده در سایت‌های داخلی، ایران همراه با استرالیا به سید یک رفته بود، اتفاقی که مانع از همگروهی تیم‌ملی با قهرمان جام‌ملت‌های آسیا می‌شد. کره‌جنوبی و ژاپن هم که از قدرت‌های برتر آسیا به حساب می‌آیند، به سید دو رفته بودند تا یکی از آنها همگروه ایران شود. براساس اخبار رسیده عربستان به همراه ازبکستان، امارات به همراه چین،‌ قطر به همراه عراق و سوریه به همراه تایلند هم تیم‌های سید‌های سوم تا ششم بودند.
همین داستان باعث شد تا تمام گمانه‌زنی‌ها در مورد قرعه احتمالی ایران در دور نهایی، براساس همین سیدبندی‌ها انجام شود اما بررسی‌های ما نشان می‌دهد سیدبندی دور سوم قرار است براساس آخرین رنکینگ فیفا در ماه مارس انجام شود. هرچند در سایت رسمی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ اشاره‌ای به جزئیات سیدبندی قرعه‌کشی 25‌فروردین‌ماه نشده اما با مراجعه با صفحه ویکی‌پدیا این بازی‌ها می‌توان به اطلاعات بیشتری دست یافت. در این صفحه عنوان شده تیم‌های ایران و ژاپن به دلیل قرار گرفتن در رتبه‌های اول و دوم رنکینگ در ماه مارس، به سید یک رفته‌اند تا سرگروه دور نهایی باشند.
به این ترتیب ایران مانند دوره گذشته به هیچ عنوان با ژاپن رو‌به‌رو نمی‌شود و باید خودش را آماده رویارویی با تیم‌های کره‌جنوبی یا عربستان کند؛ تیم‌هایی که با قرار گرفتن در جایگاه سوم و چهارم رنکینگ به سید دوم رفته‌اند. تیمی که رسانه‌های داخلی ادعا کرده بودند همراه ایران به سید یک رفته، در آخرین رنکینگ فیفا صاحب رتبه ششمی در قاره آسیا بوده تا به همراه امارات به سید سوم برود. اگر رنکینگ فیفا را ملاک قرار دهیم، ازبکستان به همراه قطر به سید چهارم رفته، عراق به همراه چین راهی سید پنجم شده و تایلند هم به همراه سوریه در سید ششم یا همان آخر قرار گرفته است.

سخت‌ترین قرعه ممکن برای ایران
اگر اطلاعات ثبت‌شده در ویکی‌پدیا درست باشد، ایران احتمال دارد با عربستان، استرالیا، ازبکستان، عراق و سوریه همگروه شود و برای رسیدن به روسیه در جاده مرگ قرار بگیرد. البته همگروهی با کره‌جنوبی،‌ امارات،‌ قطر، چین و تایلند هم مسیر آسانی را پیش‌روی فوتبال ایران قرار نمی‌دهد اما حداقل مسیر دوم روی کاغد آسان‌تر به ‌نظر می‌رسد. با این وجود برای روشن شدن سیدبندی نهایی مراسم قرعه‌کشی که قرار است در 25 فروردین در کوالالامپور برگزار شود، باید کمی صبر کرد.
فراموش نکنیم رنکینگ جدید فیفا تا آخر همین هفته اعلام می‌شود و هیچ بعید نیست جایگاه تیم‌ها در رنکینگ جدید ملاک سیدبندی مراسم قرعه‌کشی باشد. به این نکته هم باید اشاره داشت که 12‌تیم حاضر در دور نهایی قرار است در دو گروه 6‌تیمی با هم رقابت کنند. براساس قوانین تیم‌های اول و دوم هر گروه به صورت مستقیم جواز حضور در روسیه را کسب می‌کنند و تیم‌های سوم به پلی‌آف می‌روند تا با نماینده کونکاکاف دیدار کنند.


9411
     
آی اسپورت
2016-04-04 15:54:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر