فهرست
انتخابی یورو ۲۰۲۰؛ روزهای احساسی ماتادورها
انتخابی یورو ۲۰۲۰؛ روزهای احساسی ماتادورها

انتخابی یورو ۲۰۲۰؛ روزهای احساسی ماتادورها

آی اسپورت - دوباره دیدارهای ملی و دوباره انتخابی جام ملت‌ها در قاره سبز. تیم‌های ملی اروپایی از امشب کارشان در رقابت‌های انتخابی یورو ۲۰۲۰ را از سر خواهند گرفت. امشب در مهم‌ترین بازی‌ها اسپانیا و ایتالیا به مصاف رقبا می‌روند.

گروه D؛ جنگ بزرگ در دوبلین

ایرلند با ۱۰ امتیاز از رقبای بزرگ خودش فاصله گرفته، اما فراموش نکنید آن‌ها هردو بازی رفت و برگشت‌شان برابر جبل‌طارق را انجام داده‌اند و تنها بازی بزرگ‌شان برابر دانمارک بوده است. در مهم‌ترین دیدار پنج‌شنبه شبِ این گروه در دوبلین میزبانِ سوئیس خواهند بود. رقبایی که همواره نبرد نزدیکی داشته‌اند. در ۵ بازی آخرشان سوئیس ۲ مرتبه پیروز شده، اما آخرین برد آن‌ها برابر ایرلند به سال ۲۰۰۳ برمی‌گردد. در مجموع ایرلند برابر سوئیس ۸ برد داشته، ۳ تساوی برای این دو رقیب ثبت شده و ۵ بازی را هم سوئیس برده است. سوئیسی‌ها در دوبلین از ۷ بازی فقط یکی را برده‌اند و ۵ مرتبه هم شکست خورده‌اند. در واقع فقط بازی نخست‌شان در این شهر را برده‌اند و در ۶ بازی بعدی ناکام بوده‌اند. دانمارکِ ۵ امتیازی هم در جدالی آسان به مصاف جبل‌طارق خواهند رفت. وایکینگ‌ها در ۹ بازی آخرشان شکست نخورده‌اند، ۴ برد و ۵ تساوی داشته‌اند. در حالی که جبل‌طارق در ۵ بازی آخرش گل نزده و باخته. دانمارک قهرمان یورو ۱۹۹۲ از سال ۲۰۱۲ در جام ملت‌ها حاضر نبوده و امیدوار است این طلسم را بشکند.

گروه F؛ ماتادورهای احساسی

شبی احساسی برای فوتبال اسپانیا. امشب در بخارستِ رومانی برای اولین مرتبه روبرتو مورنو سرمربی دائمِ ماتادورهاست، در حالی که ۳ بازی قبلی هم با غیبت لوئیس انریکه او موقتاً هدایت تیم را برعهده داشت و برنده شدند. اما حالا انریکه از هدایت لاروخا انصراف داده و مورنو خودش تنهای تنها تصمیم خواهد گرفت. کمتر از ۳ ماه شد که انریکه استعفا داد و حالا دیگر ژانا نیست که برای مراقبتش قید نیمکت ماتادورها را بزند. با این وجود انریکه فعلاً شرایط بازگشت به نیمکت تیم ملی را ندارد. عجیب است که اسپانیای پرآوازه در ۶ بازی‌اش در رومانی برابر این حریف برنده نشده. ۳ تساوی و ۳ شکست در بخارست داشته‌اند. شاید امشب زمان خوبی باشد که برد را تقدیمِ انریکه کنند. آخرین بازی دو تیم یک نبرد دوستانه بود که سال ۲۰۱۶ در رومانی مساوی شد. سوئد ۷ امتیازی که با رومانی هم‌امتیاز است به مصاف جزایرفارو خواهد رفت. نبردی آسان برای سوئدی‌ها که احتمالاً باید ۳ امتیاز آن را به حساب‌شان نوشت. نروژ هم که کمی با سطح اول فوتبال اروپا فاصله گرفته به مصاف مالت خواهد رفت. ۸ برد و ۲ تساوی برابر این رقیب برای آن‌ها ثبت شده. در انتخابی یورو ۲۰۱۶ هم هم‌گروه بودند که نروژ هردو بازی را برد.

گروه J؛ ایتالیا، ایتالیا

فقط ایتالیا و دیگر هیچ. این گروه حاکم بلامنازعی دارد که آتزوری است و به نظر نمی‌رسد آن‌ها حریفی در رسیدن به صدر داشته باشند. با روبرتو مانچینی شرایط ایتالیا خیلی بهتر شده و کم‌کم لاجوردی‌پوشان به جمع تیم‌های بزرگ اروپا بازخواهند گشت. یونان نتایج ضعیفی گرفته و ۴ امتیاز از ۴ بازی دارد، در حالی که فنلاند ۹ امتیازی می‌تواند خودش را برای نخستین مرتبه در تاریخ به جام ملت‌های اروپا برساند. از ارمنستان ۶ امتیازی هم غافل نشوید. آن‌ها هم عطش حضور در اولین جام ملت‌ها را دارند. پنج‌شنبه شب میزبان ایتالیا خواهند بود. در انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۴ این دو تیم به مصاف هم رفتند که ارمنستانی‌ها در خانه به ایتالیا باختند، اما در خانه حریف نتیجه خوبی گرفتند و حریف بزرگ‌شان را با تساوی متوقف کردند. ایتالیا در ۸ بازی آخرش بدون باخت بوده و ۶ بازی را هم برده است. بوسنی هم مثل یونان با تنها ۴ امتیاز عملکرد ضعیفی داشته. آن‌ها امشب برابر لیختن‌اشتاین و یونان هم برابر فنلاند، اگر پیروز شوند می‌توانند نبرد برای دومی در گروه را جذاب‌تر کنند. یونان ۸ مرتبه فنلاند را برده و ۵ بازی را باخته. در لیگ ملت‌های اروپا هم‌گروه بودند که هر تیم در خانه خودش پیروز شد. بوسنی هم برابر لیختن‌اشتاین ۵ برد و یک تساوی داشته است.

خبر ورزشی

     
آی اسپورت
2019-09-05 15:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر