فهرست
اخباری: سربازی اجازه نداد بروم اروپا/ ما اول آسیا هستیم، چرا از کره و ژاپن بترسیم؟
اخباری: سربازی اجازه نداد بروم اروپا/ ما اول آسیا هستیم، چرا از کره و ژاپن بترسیم؟

اخباری: سربازی اجازه نداد بروم اروپا/ ما اول آسیا هستیم، چرا از کره و ژاپن بترسیم؟

آی اسپورت- محمدرضا اخباری یکی از بهترین گلرهای ایران در سال94 بود. او همچنان در فرمی ایده‌آل قرار دارد و امیدوار است که با ادامه درخشش در فوتبال ایران، راهی فوتبال اروپا شود. اخباری در مورد وضعیت فعلی تراکتورسازی، شانس قهرمانی در لیگ برتر، بازی با پاختاکور و مسائل مختلف دیگر با همشهری ورزشی گفتگویی انجام داده است. حرف‌های او را به نقل از این روزنامه بخوانید.

 
مثل اینکه تراکتور با شکست دادن سایپا مدعی جدی قهرمانی شد؟
بله، همین‌طور است. الان همه چیز دست خودمان است و اگر این روند را ادامه دهیم می‌توانیم شانس قهرمانی یا کسب سهمیه داشته باشیم.
 
به نظرت اصلی‌ترین رقیب تراکتورسازی چه تیمی است؟
استقلال‌تهران، استقلال‌خوزستان و پرسپولیس رقیبان اصلی ما هستند. البته در لیگ امسال واقعا پیش‌بینی تیم قهرمان سخت است. فکر می‌کنم قهرمان لیگ در آخرین هفته مشخص شود و این سطح بالای بازی‌ها را نشان می‌دهد.
 
شرایط تراکتورسازی را در آسیا چطور ارزیابی می‌کنی؟
ما در وضعیت خوبی قرار داریم. در بازی قبلی هم حقمان باخت نبود ولی در این بازی میزبان هستیم و باید پاختاکور را شکست بدهیم. خیلی امیدوار به برد هستیم چون در خانه از حمایت هواداران متعصب تراکتورسازی بهره می‌بریم.
 
در مورد تیم ملی و نتایج اخیر چه صحبتی داری؟
خدا را شکر که تیم ملی با قاطعیت صعود کرد و نکته مهم این است که الان جوان‌های مستعدی در تیم ملی خودشان را نشان می‌دهند که این برای آینده فوتبال ما خوب است.
 
دوست داری در مرحله بعدی با چه تیم‌هایی همگروه شویم؟
الان همه تیم‌ها قوی هستند و امکانات خوبی دارند. البته فراموش نکنید که ایران تیم اول آسیاست و دلیلی ندارد که به عنوان مثال از همگروهی با ژاپن یا کره بترسیم. آنها حریفان سرسختی هستند ولی ما تیم اول آسیا هستیم.
 
با توجه به اینکه کی‌روش در بازی با عمان برای هواداران تیم ملی دست تکان داد، فکر نمی‌کنی او از تیم ملی برود؟
کی‌روش همیشه در ورزشگاه آزادی برای هواداران دست تکان می‌دهد. امیدوارم اتفاقاتی که رخ می‌دهد همه به صلاح تیم ملی باشد.
 
فکر می‌کنی سال جدید برای تو چگونه پیش برود؟
من در سال94 یک سال سخت و فشرده را پشت سر گذاشتم. در 3جام و همچنین بازی‌های تیم امید حضور داشتم و فکر نمی‌کنم بازیکنی به اندازه من در سال قبل بازی رسمی انجام داده باشد. خوشحالم که سال خوبی را پشت سر گذاشتم و امیدوارم این روند را در سال95 هم ادامه دهم.

فکر می‌کنی بازی در اروپا را تجربه کنی؟
این یکی از اهداف مهم من است و وقتی به خودم ایمان داشته باشم قطعا به هدفم می‌رسم. سال گذشته هم چند پیشنهاد اروپایی داشتم ولی به خاطر خدمت سربازی امکان نداشت به اروپا بروم. مطمئنا بعد از خدمت سربازی این شانس را دارم که در اروپا بازی کنم.

خدمت سربازی‌ات چه زمانی به پایان می‌رسد؟
این بستگی به میزان کسر خدمت دارد که به من تعلق بگیرد. یا نیم‌فصل لیگ سال بعد تمام می‌شد یا پایان فصل.


9411
     
آی اسپورت
2016-04-04 18:42:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر