فهرست
گزارش: کونته از سینا تا چلسی
گزارش: کونته از سینا تا چلسی

گزارش: کونته از سینا تا چلسی

آی‌اسپورت - وقتی آنتونیو کونته برایِ اولین بار رویِ نیمکتِ یوونتوس نشست، بیانکونری دو فصلِ پیاپی در رده‌یِ هفتمِ سریِ آ قرار گرفته بودند و سایه‌یِ سنگینِ کالچوپولی و سقوط به سریِ بی هنوز بر سرِ بانویِ پیرِ تورین سنگینی می‌کرد. وقتی آنتونیو کونته جی استادیوم را به شکلی غیرمنتظره در آستانه‌یِ شروعِ فصلِ 2014-2015 ترک کرد، یوونتوس سه سالِ پشتِ سرِ هم قهرمانِ سریِ آ شده بود، یک فصل بدونِ شکست و یک فصل با گذشتن از مرزِ 100 امتیاز.
آنتونیو کونته بعد از بیش از 300 بازی برایِ یوونتوس سالِ 2004 بازنشسته شد و خیلی زود حرفه‌یِ مربیگری را پی گرفت. اولین تجربه‌یِ کونته در سینا، به عنوانِ کمک مربی بود. بعد از فصلِ 2005-2006 کونته راهیِ آرتزو در سریِ بی شد تا برایِ اولین بار قدرتِ خودش در مقامِ یک سرمربی را بسنجد. دورانِ کونته در آرتزو داستان‌هایِ زیادی ساخت. کونته بعد از 3 ماه برکنار شد، 5 ماه بعد دوباره هدایت تیم را به عهده گرفت و نهایتا در میِ 2007 در روزِ آخر جنگِ بقا در سریِ بی را باخت و تیمش به سریِ سی یک سقوط کرد. بعد از این تجربه‌یِ دراماتیک کونته نیاز به زمانی برایِ بازسازیِ خودش داشت. اما روحیه‌یِ فعال و جنگجویِ او باعث شد در دسامبرِ 2007 مربیگریِ باری را قبول کند. کونته در فصلِ اول باری را در میانه‌هایِ جدولِ سریِ بی حفظ کرد و فصلِ بعد باعثِ صعودِ تیمش به سریِ آ شد. با این وجود، و با اینکه هنوز یک سال با باری قرارداد داشت، هرگز رویِ نیمکت این تیم در سریِ آ ننشست.
مقصدِ بعدیِ کونته آتالانتا بود، اولین تجربه‌یِ او در سریِ آ. آتالانتایِ کونته در آغازِ فصلِ 2009-2010 تنها 3 پیروزی از 14 بازیِ اولش به دست آورد که منجر به جداییِ مربی‌اش در ژانویه شد. کونته برایِ بازسازیِ شهرتِ خودش مجبور شد یک بارِ دیگر به سریِ بی برگردد و این بار سینا را به سریِ آ رهنمون کند. و بعد نوبت به بزرگ‌ترین چالش رسید، بازگشت به یوونتوس. کونته با یوونتوس سه فصل قهرمانِ سریِ آ شد، دوبار سوپرکوپا را فتح کرد و تیمی ساخت که بعد از جداییِ او و پیوستنش به آتزوری، تحتِ رهبریِ مکس الگری تا یک قدمیِ سه‌گانه پیش رفت.
آنتونیو کونته بعد از قبولِ سرمربیگریِ ایتالیا، موفق شد با تیمش به یورو 2016 صعود کند. ایتالیایِ کونته در دورِ مقدماتی در گروهی که کرواسی، بلغارستان، نروژ، آذربایجان و مالت حضور داشتند با 7 پیروزی و 3 تساوی سرگروه شد. 6 پیروزی از 7 پیروزیِ ایتالیا در این دور با اختلافِ یک گل به دست آمد و حالا تیمِ کونته در دورِ گروهیِ یورو باید با بلژیک، جمهوریِ ایرلند و سوئد روبرو شود. و در پایانِ یورو، جدا از هر اتفاقی که بیفتد کونته راهِ لندن و استمفورد بریج را پیش خواهد گرفت.
 
     
آی اسپورت
2016-04-05 08:30:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر