فهرست
پیش‌بازی: بارسلونا – اتلتیکو مادرید؛ رقابت ادامه دارد
پیش‌بازی: بارسلونا – اتلتیکو مادرید؛ رقابت ادامه دارد

پیش‌بازی: بارسلونا – اتلتیکو مادرید؛ رقابت ادامه دارد

آی‎اسپورت – بارسا و اتلتی کلِ فصل برایِ قهرمانیِ لا لیگا می‌جنگیدند و دو تا هفته‌یِ به نظر می‌رسید دیگر شانسی برایِ شاگردانِ دیگو سیمئونه نمانده است. اما یک تساوی و یک شکستِ پیاپی برایِ بارسا حالا معادلات را عوض کرده و فاصله‌یِ دو تیم در صدرِ جدول را به 6 امتیاز رسانده است. بعد از تساوی در ال مادریگال مقابلِ ویارئال و به خصوص شکستِ خانگی در ال کلاسیکو، اتلتی ضعف و از دست رفتنِ اعتماد به نفسِ سابقِ بارسا را حس می‌کند و می‌داند راه‌هایی برایِ شکست دادنِ تیمِ انریکه وجود دارد.
دو فصلِ پیش، یعنی فصلِ 2013-2014 بود که این دو تیم برایِ اولین بار در چمپیونز لیگ، در همین مرحله مقابلِ هم قرار گرفتند. اتلتی بازیِ رفت را با یک تساویِ 1-1 در نوکمپ به پایان برد و در بازیِ برگشت در ویسنته کالدرون با یک گل بارسا را شکست داد تا نهایتا به فینال برسد و در لیسبون مغلوبِ رئال مادرید شود.
خبرِ خوب برایِ سیمئونه بازگشتِ دیگو گودین، یانیک کاراسکو و استفان ساویچ از مصدومیت است. اما لوسیانو ویتو، خسوس گامز، خوسه خیمنز، اولیور تورس و تیاگو به احتمالِ زیاد همه بازی مقابلِ بارسلونا را از دست خواهند داد. برایِ بارسا هم الکس ویدال، جرمی متئو و آدریانو غایب خواهند بود.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-بارسا 6 بازیِ اخیرش مقابلِ اتلتی در رقابت‌هایِ مختلف را برده است. یک پیروزیِ دیگر رکوردِ بیشترین پیروزیِ متوالی بارسا مقابلِ اتلتی را ثبت خواهد کرد.
2-آخرین پیروزیی اتلتی مقابلِ بارسا به بازیِ رفتِ چمپیونز لیگِ 2013-2014 برمی‌گردد.
3-بارسا در 12 دیداری که مقابلِ تیم‌هایِ اسپانیایی در اروپا بازی کرده تنها یک کلین شیت داشته است (آوریلِ 2011 مقابلِ رئال مادرید).
4-اتلتی در 8 دیداری که مقابلِ تیم‌هایِ اسپانیایی در اروپا داشته هرگز بیشتر از یک گل در یک بازی نزده است.
5-انریکه هر 10 بازیِ خانگیِ خوش در چمپیونز لیگ، با بارسا را برده است (27 گل زده، 5 گل خورده).
6-مسی در 28 بازی 25 گل به اتلتی زده است. تنها سویا به این اندازه از مسی گل خورده است.
7-اتلتی در 17 بازیِ اخیرش در چمپیونز لیگ 13 کلین شیت داشته است.
8-یان اوبلاک در 11 بازیِ اخیرش در چمپیونز لیگ تنها 4 گل خورده است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-05 10:17:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر