فهرست
پیش‌بازی: بایرن مونیخ – بنفیکا؛ خاطره‌یِ پورتو برایِ پپ
پیش‌بازی: بایرن مونیخ – بنفیکا؛ خاطره‌یِ پورتو برایِ پپ

پیش‌بازی: بایرن مونیخ – بنفیکا؛ خاطره‌یِ پورتو برایِ پپ

آی‎‌اسپورت – درست در همین مرحله‌یِ یک چهارمِ نهاییِ فصلِ پیش بود که بایرن مونیخ بازیِ رفت را 3-1 به پورتو باخت. با اینکه بایرن در بازیِ برگشت در مونیخ 6-1 از رقیبِ پرتغالی انتقام گرفت، اما همان شکست اول مشکلات و جنجال‌هایِ داخلی زیادی در باشگاه پدید آورد که نهایتا منجر به جداییِ دکتر مولر ولفهارت شد. برایِ همین پپ گواردیولا از خطری که تیمش را تحدید می‌کند با خبر است. بایرن در حالِ حاضر 5 امتیاز بیشتر از دورتموند در بوندسلیگا دارد و احتمالِ قهرمانی‌اش بسیار بالاست. اما پپ برایِ اثباتِ خودش در مونیخ نیاز به یک قهرمانیِ چمپیونز لیگ دارد.
 بایرن در دورِ قبل در دیداری دراماتیک یوونتوس را در نهایت با مجموعِ نتیجه‌یِ 6-4 حذف کرد و به این مرحله رسید. در مقابل بنفیکا هم که در صدرِ جدولِ لیگِ پرتغال ایستاده و یکی از بهترین گلزنانِ اروپا، یعنی جوناس با 30 گل در لیگ را دارد، در مرحله‌یِ یک هشتمِ نهایی در مجموعِ دو بازی 3-1 زنیت را شکست داد. بنفیکا در این بازی چندتا از مهره‌هایِ کلیدی‌اش از جمله ژولیو سزار، لیساندرو لوپز و لوئیزائو را به دلیلِ مصدومیت در اختیار ندارد. بایرن هم مشکلاتِ خطِ دفاعی‌اش همچنان ادامه دارد و باید بدونِ بواتنگ و بداشتوبر و احتمالا بدونِ خاوی مارتینز و مهدی بن‌عطیه به زمین برود. آرین روبن هم دیگر مصدومِ بایرن مونیخ برایِ بازیِ امشب است.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-بایرن و بنفیکا پیش از این دو بار در جامِ باشگاه‌هایِ اروپا و یک بار در جامِ یوفا مقابلِ هم قرار گرفتند که هر سه بار با پیروزیِ بایرن به پایان رسید.
2-بنفیکا هر سه بازیِ خارج از خانه‌اش مقابلِ بایرن را در این سه رویارویی باخت و در مجموع 13 گل خورد.
3-بایرن 10 بازیِ اخیرِ خانگی‌اش در اروپا را برده است (رکوردِ تاریخِ باشگاه) و در این 10 بازی 40 گل زده و تنها 6 گل خورده است.
4-آخرین باری که بنفیکا به این مرحله از چمپیونز لیگ رسید فصلِ 2011-2012 بود که مقابلِ چلسی حذف شد. آخرین حضور بنفیکا در مرحله‌یِ نیمه نهایی به فصلِ 1989-1990 برمی‌گردد.
5-بنفیکا و بارسلونا تنها تیم‌هایِ حاضر در مرحله‌یِ یک چهارم هستند که در هر 8 بازیِ قبلیِ خودشان گل زده‌اند.
6-بازیکنان بنفیکا این فصل بیشترین تعدادِ کارت در چمپیونز لیگ را گرفته‌اند (24 زرد، 1 قرمز).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-05 11:02:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر