فهرست
آمار: پیشرفتِ گریزمن با سیمئونه
آمار: پیشرفتِ گریزمن با سیمئونه

آمار: پیشرفتِ گریزمن با سیمئونه

آی‌اسپورت – وقتی اتلتی و بارسا دو فصل پیش در همین مرحله مقابلِ هم قرار گرفتند، آنتوان گریزمن هنوز در سوسیداد بازی می‌کرد. حالا در فاصله‌یِ کمتر از دو سال پدیده‌یِ چپ پایِ فرانسوی مهمترین بازیکنِ اتلتی به حساب می‌آید. گریزمن که تابستان پیش با مبلغِ 24 میلیون پوند راهیِ ویسنته کالدرون شد، در 7 بازیِ اخیرش 7 گل زده و امیدهایِ اتلتی برایِ گرفتنِ صدرِ جدول از بارسلونا را زنده نگه داشته است. گریزمن تا اینجایِ فصل در رقابت‌هایِ مختلف 27 گل برایِ تیمش زده، یعنی 2 گل بیشتر از مجموعِ گل‌هایش در کلِ فصلِ پیش. از منظری دیگر، از شروعِ فصلِ پیشِ لا لیگا تا امروز تنها رونالدو (71)، مسی (64) و نیمار (43)، بیشتر از گریزمن (41) در لیگ گل زده‌اند. درصدِ استفاده از موقعیت گل‌هایِ گریزمن (29 درصد) هم در این فصلِ لا لیگا بعد از کریم بنزما بهترین است.
اما ماه‌هایِ اولِ حضورِ پدیده‌یِ فرانسوی در اتلتیکو مادرید چندان هم راحت سپری نشد. شیوه‌یِ فوتبالِ پرفشارِ دیگو سیمئونه با ذات و فیزیکِ بازیِ گریزمن نمی‌خواند. گریزمن با تمامِ تکنیک و سرعتی که داشت باید یاد می‌گرفت چطور بدونِ توپ دفاع کند. این تنها راهی بود که می‌توانست جایی برایِ خودش در تیمِ سیمئونه پیدا کند. گریزمن در 12 بازیِ اول در لیگ که معمولا به عنوانِ بازیکنِ ذخیره راهیِ زمین می‌شد تنها یک گل زد و نگرانی‌هایی از بابتِ پیشرفتش در اتلتی به وجود آمد. اما سیمئونه که به بازیکنِ جدیدش باور داشت آنقدر خوب مدیریت‌اش کرد و به سطحی که مد نظرش بود رساند که گریزمن کم کم به مهره‌ای غیرِ قابلِ جایگزین در ترکیبِ اصلیِ اتلتی بدل شد. نگاهی به آمارِ دفاعیِ گریزمن پیشرفتِ چشمگیرِ او در بعدِ دفاعی را طیِ دو فصلِ اخیر نشان می‌دهد. گریزمن فصلِ پیش میانگینِ 0.8 تکل، 0.4 قطعِ توپ و 0.2 دفعِ توپ در هر بازی داشت. اعدادی که این فصل به 1.7، 1.1 و 0.8 رسیده‌اند.
گیوم بلگه، کارشناسِ فوتبالِ اسپانیا، درباره‌یِ پیشرفتِ آنتوان گریزمن می‌گوید: «من اواخرِ فصل پیش گفتم که گریزمن به یکی از پنج بازیکنِ برترِ فوتبالِ جهان تبدیل می‌شود. گریزمن هنوز باید به این راه ادامه بدهد اما او به اندازه‌یِ کافی جاه‌طلب هست که تا جایی که ممکن است پیشرفت کند. مقابلِ بارسلونا گریزمن بالاخره یک موقعیت برایِ گل زدن پیدا خواهد کرد. تفاوتِ یک پدیده با یک ستاره این است که چنین موقعیتی را گل کند و نشان دهد که واقعا می‌تواند بینِ برترین بازیکنانِ جهان باشد.»
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-05 11:30:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر