فهرست
کفاشیان: کی‌روش می‌رود، انتخابات هم برگزار می‌شود
کفاشیان: کی‌روش می‌رود، انتخابات هم برگزار می‌شود

کفاشیان: کی‌روش می‌رود، انتخابات هم برگزار می‌شود

آی‌اسپورت- علی کفاشیان بعد از جلسه با کارلوس کی‌روش در جمع خبرنگاران حاضر شد.

امروز جلسه‌ای با جعفری مسئول آل‌آشپورت داشتیم و از او به خاطر همکاری که با تیم ملی داشته، تقدیر و تشکر کردیم. در آینده هم از نظرات کارشناسی او استفاده می‌کنیم و این جلسه ارتباطی با جلسه با کی‌روش نداشت.


جلسه با کی‌روش حدود 4 و نیم ساعت به طول انجامید. ما مرحله سختی را در انتخابی جام جهانی در پیش داریم. به 2 گروه 6 تیمی تقسیم می‌شویم که از هر گروه 2 تیم بالا می‌آید. با وضعیت فعلی کی‌روش راضی به همکاری نیست. او می‌گوید برای ادامه کار نیاز به زمین چمن خوب،‌دادن پاداش بازیکنان به موقع، برگزاری اردوی مناسب و گرفتن حقوقش در موعد مقرر دارد. البته این صحبت همیشگی کی‌روش است. ما تلاش‌مان را می‌کنیم ولی ممکن است نتوانیم همه شرایط را فراهم کنیم. ولی اولویت اول ما تیم ملی است.


کی‌روش اعلام کرده اگر بعضی شرایط فراهم نشود در تیم ملی نمی‌ماند. من به او گفتم ما دو نفر نمی‌توانیم در این مورد تصمیم بگیریم بهتر است این مسئله را به هیأت رئیسه ببریم و با توجه به اینکه دو کاندید ریاست فدراسیون هم در جلسه هستند می‌توانیم به نتیجه بهتری برسیم. من کاندید ریاست فدراسیون نیستم ولی مطمئنم هر کسی که رئیس شود از او حمایت می‌کند چرا که حضور کی‌روش به نفع فوتبال است و اگر او نماند ما ضرر می‌کنیم. او تیم ملی را به خوبی می‌شناسد و می‌تواند تیم را راهی جام جهانی کند. از کی‌روش خواهش کردیم در قرعه‌کشی جام جهانی شرکت کند که او هم این مسئله را قبول کرد.


وی در مورد اینکه ذوالفقارنسب اعلام کرده مرحله اول انتخابی جام جهانی ساده بوده و کی‌روش باید در مرحله دوم تحول ایجاد کند، عنوان کرد:‌این مسئله چه ارتباطی به من دارد!


رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه گفته می‌شود انتخابات فدراسیون تجدید خواهد شد و او این مسائل را با کی‌روش هماهنگ کرده است، اظهار داشت: با هیچ کسی قراری نگذاشتم. در انتخابات کاندید نشدم ولی سایر نفراتی که مایل به این کار بودند، ثبت‌نام کردند. در مورد اساسنامه هم دولت باید مصوبه بدهد و کارهای مربوط به آن انجام شود. وزارت ورزش و سازمان بازرسی می‌گویند بدون مصوبه نمی‌توان امور فدراسیون را انجام داد و باید این اساسنامه به تصویب برسد.


کفاشیان در رابطه با اینکه افشین پیروانی از حضور در سمت مدیریت تیم ملی خداحافظی کرده است، عنوان کرد: پیروانی چند بار خداحافظی کرده اما نرفته است. او فعلا در تیم ملی حضور دارد.


وی در مورد درگیری علیرضا اسدی و افشین پیروانی در برنامه 90 خاطرنشان کرد: اتفاق خاصی نیفتاد. این دو نفر نظرات‌شان را گفتند و در خیلی موارد نظر دو نفر مختلف است.


رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه اسدی، عادل فردوسی‌پور را با لفظ مهندس خطاب می‌کرد، اظهار داشت:‌این مسئله به من ارتباطی ندارد.


کفاشیان در ادامه یادآور شد: نظر من این است که کی‌روش باید در سمت خود باقی بماند. به او گفته‌ام هر فردی رئیس فدراسیون شود از او حمایت کند چرا که رفتنش به نفع فوتبال نیست. کی‌روش هم خواهان امکانات با شرایط خاص خودش است که ما این مسئله را به وزارت ورزش و دولت منتقل می‌کنیم تا بودجه مدنظرمان را دریافت کنیم. ما به غیر از حق و حقوق مربیان که چیزی حدود 10 میلیارد تومان می‌شود حدود 15 میلیارد تومان پول لازم داریم تا با آن هزینه‌هایمان را پوشش دهیم. در کل اگر به جام جهانی هم برویم 40-50 میلیارد تومان درآمدزایی خواهیم کرد.


کفاشیان در مورد اینکه باشگاه‌های ایرانی در کشور سوم با حریف عربستانی بازی خواهند کرد یا نه؟ گفت: بله این تصمیم اجرایی می‌شود. زمان مسابقات هم اعلام شده است.


وی در مورد اینکه برای هزینه 800 میلیونی باشگاه‌های ایرانی در عمان فدراسیون به این باشگاه‌ها کمک می‌کند یا خیر؟ گفت: چطور حساب کرده‌اند که 800 میلیون تومان هزینه میزبانی شده است. هزینه میزبانی کمتر از این می‌شود. ما صحبت کرده‌ایم تا با باشگاه‌های ایرانی ارزان حساب کنند.


رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه بازی با تیم ملی عربستان در صورت هم‌گروهی با ایران هم در کشور سوم برگزار خواهد شد یا نه؟ گفت: در این مورد فیفا تصمیم می‌گیرد. البته ما می‌خواهیم که بازی در ایران باشد. این تصمیم که بخواهیم در کشوری غیر از ایران میزبان باشیم یک تصمیم سیاسی است و دخالت سیاست در ورزش است. ما به این مسئله هم به طور کتبی و هم شفاهی اعتراض کرده‌ایم.ما پیشنهاد دادیم آنها اساسنامه خود را عوض کنند و بگذارند سیاست در ورزش دخالت داشته باشد!


کفاشیان در مورد اینکه میزبانی جام جهانی فوتسال در 2020 را از ایران گرفته‌اند و ایران درخواست نداده است، گفت: ما درخواست خود را ارائه می‌کنیم. البته می‌خواهند میزبانی این مسابقات را به کشور دیگری بدهند.


رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه حق پخش تلویزیونی به کجا رسید؟ گفت: هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و در حال نامه‌نگاری هستیم و نامه فدایت شوم برای هم می‌نویسیم.
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNELکدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-04-05 15:42:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر