فهرست
یادداشت: بویِ قهرمانی به مشامِ رئال خورده
یادداشت: بویِ قهرمانی به مشامِ رئال خورده

یادداشت: بویِ قهرمانی به مشامِ رئال خورده

گیوم بلگه
 
رئال مقابل بارسلونا تصمیم گرفت بنیتزی‌تر از خودِ دورانِ بنیتز بازی کند، با قرار دادنِ کازمیرو در میانه‌یِ زمین و دو خطِ دفاعیِ مستحکم که در آن حتی رونالدو و بیل هم دفاع می‌کردند. نمایشِ رئال در ال کلاسیکو واقعا قابلِ توجه بود. بعضی‌ها بعد از بازی گفتند رئال مثلِ یک تیمِ کوچک بازی کرد. اما به نظرِ من این یکی از راه‌هایِ مبارزه با بارسلونا بود و رئالی‌ها تلاشِ زیادی برایِ اجرایِ درستش کردند. برایِ همین حالا بویِ قهرمانی به مشامِ رئال خورده است. شاید در لیگ نه، اما رئالی‌ها برایِ فتحِ چمپیونز لیگ حالا بالاترین روحیه‎‌یِ خودشان را به دست آورده‌اند. رئال در این شرایط به اندازه‌یِ بارسلونا و بایرن مونیخ شانسِ قهرمانی دارد.
در موردِ لیگ اما وضعیتِ متفاوت است. رئال 7 امتیاز و اتلتیکو مادرید 6 امتیاز کمتر از بارسلونا دارند و تنها راهِ قهرمانی‌شان لغزشِ شدیدِ بارسلونا است. در واقع وضعیتِ لا لیگا به صورتی شده که بزرگترین تحدیدِ برایِ بارسلونا، خودشان هستند. از این جهت بود که پیکه بعد از شکست در ال کلاسیکو گفت امیدوار است این نتیجه رویِ ادامه‌یِ فصلشان تاثیر نگذارد. بازی مقابلِ اتلتی شاهد بازگشتِ بارسلونا به راهِ پیروزی بود. اما در نیم ساعتِ آخرِ بازی مقابلِ رئال و در نیمه‌یِ اول مقابلِ اتلتی نشانه‌هایی از افتِ بارسلونا و دور شدن از سطحِ یک سال و نیمِ اخیرشان را دیدیم. مثلثِ هجومیِ بارسلونا مثلِ همیشه نبود. به خصوص مسی مقابلِ رئال مشخصا خسته بود و برایِ همین عقب‌تر می‌آمد و بازی می‌کرد. پیش از این بازی، اگر درست یادم باشد، مسی و نیمار و سوارز 2000 دقیقه بیشتر از رونالدو و بنزما و بیل بازی کرده بودند. پس باید ببینیم واکنشِ بلاگرانا در لیگ به چه شکل خواهد بود.
اما در موردِ خطِ دفاعیِ رئال سوالِ اصلی اینجاست که چرا رافائل واران بازی نمی‌کند و پپه و راموس که خیلی خشن هستند و مدام کارتِ قرمز می‌گیرند، هیچ بازیکنی به اندازه‌یِ راموس در لا لیگا اخراج نشده است، کنارِ هم قرار می‌گیرند. راموس و پپه بسیار با تجربه هستند، هنوز سرعتِ خودشان را از دست نداده‌اند و در جدال‌هایِ حساس و نزدیک بازی‌خوانیِ خیلی خوبی دارند. واران هم تقریبا تمامِ این کیفیات را دارد، اما این فصل خیلی مصدوم بوده است و در بازی‌هایی هم که به زمین رفته نمایشِ یکسانی نداشته و بالا و پایین زیاد داشته است. به هر حال استفاده از راموس و پپه کنارِ هم در بازی‌هایِ حساس همیشه با ریسکِ اخراجِ یکیشان همراه است، ریسکی که زیدان فعلا پذیرفته است.
و در پایان درباره‌یِ رونالد. خیلی ازم سوال شده که آیا این آخرین ال کلاسیکویِ رونالدو، حداقل در لیگ، بود یا نه. از اول فصل نوشتم که رونالدو و رئال اختلافِ نظرِ زیادی دارند و هر دو دنبالِ راهی برایِ فرار از هم می‌گردند. اما مسئله اینجاست که هیچ تیمی حاضر نیست قیمتی که رئال برایِ رونالدویِ 31 ساله را می‌خواهد پرداخت کند. رئال 48 میلیون پوند برایِ فروشِ رونالدو می‌خواهد که باید حقوقِ او که بینِ 16 تا 20 میلیون پوند می‌شود را هم اضافه کرد. هنوز باید منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. رئال مطمئن است پاریس سن ژرمن پا به این معامله خواهد گذاشت. پاریسی‌ها در فکرِ خریدِ نیمار هم هستند. اما در حالِ حاضر خریدِ رونالدو امکانِ عملی شدنِ بیشتری برایشان دارد. جدا از رونالدو، رئال ایسکو و خامس را هم برایِ فروش گذاشته و حاضر است با مبلغِ موردِ نظرش در تابستان این دو بازیکن را هم از باشگاه خارج کند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-06 16:04:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر