فهرست
سرنوشت عجیب پشت پا زنندگان سرخ
سرنوشت عجیب پشت پا زنندگان سرخ

سرنوشت عجیب پشت پا زنندگان سرخ

آی اسپورت - بیایید داستان بازیکنانی که بی هیچ نام و نشانی آمدند، در پرسپولیس اسم و رسم دار شدند، سر ناسازگاری گذاشتند، رفتند و دست از پا دراز تر برگشتند را مرور کنیم. این حکایت را با سرنوشت یاغی‌های پرسپولیس، مهدی طارمی و رامین رضاییان زوج پر حاشیه سرخپوشان آغاز می‌کنیم:

طارمی که از شاهین بوشهر به پرسپولیس آمده بود روزهای رویایی را پشت سرمی‌گذاشت، او در تیم برانکو از یک بازیکن معمولی تبدیل به آقای گل دو فصل پیاپی شد با تیم ملی به جام جهانی رفت، مهاجم بوشهری با پرسپولیس ره صد ساله را یک شبه پیمود.، آقای گل محبوب سکوها اما به یکباره رنگ عوض کرد و ساز جدایی کوک کرد و هرروز دم از جدایی و رفتن به لیگ اروپا می‌زد.

در طرف دیگر ماجرا دوست و رفیق همیشگی او بود که در شرو ع فصل و در زمان نقل و انتقالات تلفن خود را از دسترس خارج کرده بود و جواب برانکو و پرسپولیس‌ را نمی‌داد. او هم از پرسپولیس به تیم ملی رسیده و بازیکن فیکس کی‌روش شده بود. به هرحال طارمی و رضاییان با هم توافق کرده بودند یک شبه هر دو سر از ریزه اسپور و ترکیه دربیاورند! انتشار عکس این دو و توافق با تیم ترکیه‌ای هواداران را در بهت و حیرت فرو برد. همین حرکت دونفره کافی بود تا خود را از چشم میلیون‌ها هوادار بیاندازند. اما حضور این دو در لیگ ترکیه چندان دوامی نداشت و خیلی زود، پشیمان برگشتند. به گفته طارمی رفتن و آمدن او خیریتی داشت! اما نکته مهم اینجاست که بازگشت این دو هرگز با روزهای اوج آنها همراه نبود. هواداران چندان دلخوشی به دو یاغی نداشتند آنها برگشتند اما نه با همان محبوبیت و درخشش. طارمی این بار نه به اروپا بلکه به قطر سفر کرد. رضاییان هم بعد حضور ناموفق در اوستنده بلژیک به الشحانیه قطر رفت.

فرشاد احمدزاده بازیکنی که روزهای خوبی را در پرسپولیس سپری می‌کرد و بعد از ربیع خواه پسر خوب برانکو لقب گرفته بود هم ساز جدایی کوک کرد و به لهستان رفت اما به هیچ موفقیتی دست نیافت و بازگشت، البته با افت فاحش فنی. فرشاد آن قدر از روزهای خوبش فاصله داشت که همین شب قبل توسط انصاری فرد در لیست مازاد قرار گرفت و از این تیم جدا شد. وحید امیری هم پس از ترک سرخپوشان درخششی در ترابزون نداشت دوباره به جمع قرمز‌ها برگشت. پسر خوش اخلاق پرسپولیس در ابتدای لیگ نوزدهم از نظر فنی افت محسوسی داشت اما رفته رفته شرایط اش بهتر شد و در بازی های آخر نیم فصل اوب گل ها و پاس گل های حساسی را به ثمر برساند.

در این بین بازیکنانی هم بودند که از پرسپولیس رفتند، برنگشتند اما بازهم رستگار نشدند. محسن مسلمان، بازیکنی که هواداران لقب مهندس به او داده بودند، همه کاره پرسپولیس در وسط زمین بود. مسلمانی که اسیر حاشیه بود و فوتبال را بی انگیزه دنیال می‌کرد با حضور برانکو دوباره احیا شد و بعد از دوبار برترین پاسور لیگ شدن اما یک اتفاق عجیب مسلمان و برانکو را از هم دور کرد. مسلمان به دلیل انضباطی دیگر در ترکیب جای نداشت حتی در روزهای بحرانی سرمربی کروات سرخپوشان ترجیح می‌داد از بشار استفاده کند نه از برترین پاسورش. برانکویی که قاطعانه نشان داده بود  با هیچ بازیکنی تعارف ندارد چه آقای گل باشد چه آقای پاس گل. رابطه شکرآب هافبک پرسپولیس و برانکو هرگز خوب پیش نرفت تا اینکه مسلمان در لیست مازاد برانکو قرار گرفت و مجبور به ترک پرسپولیس و رفتن به سپاهان شد.

صادق محرمی بعد از صعود پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد از این تیم جدا شد و به دیناموزاگرب کرواسی پیوست، اما فصلی اسف بار در این تیم پشت سرگذاشت. پیام صادقیان که در پرسپولیس ستاره شد و آینده‌ای درخشان در انتظارش بود اسیر حواشی عجیبی شد و در حالی که می‌توانست سال‌های پر فروغی را در مستطیل سبز تجریه کند نهایت کاری که در فوتبال کرد راه اندازی سایت شرط بندی بود! با بررسی سرگذشت این بازیکنان می‌توان فهمید تلاش برای تصاحب جایگاه واقعی در تیم پرسپولیس بسیار مفیدتر از بله گفتن به دلارهای اعراب است می‌خواهد آقای گل لیگ باشد یا  شماره هفتی ناکام.

مدال

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2020-01-14 00:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ناصر
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، ۰۷:۵۵
بین این ۵ نفری که گفتی فقط صادق محرمی و طارمی تو پرسپولیس ستاره شدن؛ بقیه شون قبلش یا ستاره لیگ بودن یا تیم ملی هم دعوت شده بودن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر