فهرست
آمار: بررسیِ عملکردِ زلاتان مقابلِ انگلیسی‌ها
آمار: بررسیِ عملکردِ زلاتان مقابلِ انگلیسی‌ها

آمار: بررسیِ عملکردِ زلاتان مقابلِ انگلیسی‌ها

آی‌اسپورت – زلاتان در دو بازیِ رفت و برگشت مقابلِ چلسی در مرحله‌یِ قبل گل زد و یکی از عواملِ اصلیِ حذفِ آبی‌هایِ لندن شد. اما آمارِ زلاتان در دیدارهایِ قبلی‌اش مقابلِ تیم‌هایِ انگلیسی چندان چشمگیر نیست. زلاتان تا به حال 20 بار مقابلِ انگلیسی‌ها با مالمو، آژاکس، یوونتوس، اینتر، بارسلونا، میلان و پاریس سن ژرمن قرار گرفته و تنها موفق شده 5 بار دروازه‌یِ این رقبا را باز کند. مهاجمِ 34 ساله‌یِ سوئدی بیش از هر تیمِ انگلیسیِ دیگر مقابلِ آرسنال بازی کرده است. اما 7 جدالِ او با توپچی‌هایِ لندن با اینکه 3 گل برایش به همراه داشته، تنها با یک پیروزی برایِ تیمش و 4 شکست به پایان رسیده است.
غیر از یک پیروزی مقابلِ آرسنال، چلسی تنها تیمِ دیگرِ انگلیسی است که زلاتان موفق شده شکستش بدهد. زلاتان 5 بار مقابلِ چلسی قرار گرفته که در 3 بارش به پیروزی رسیده است. زلاتان غیر از آرسنال و چلسی به هیچ تیمِ دیگرِ انگلیسی‌ای گل نزده است و رکوردِ خوبی مقابلِ لیورپول (1 مساوی، 3 باخت)، تاتنهام (1 مساوی، 1 باخت) و منچستر یونایتد (1 مساوی، 1 باخت) ندارد.
با وجودی تمامِ این آمار مانوئل پیگرینی به خوبی می‌داند که زلاتانی که این فصل در 40 بازی 35 گل برایِ تیمش زده، هنوز خطرناک‌ترین مهره‌یِ پاریسی‌ها است. و البته تماشاگرانِ انگلیسی هم هرگز خاطره‌یِ بازیِ دوستانه‌یِ تیم ملی‌شان با سوئد که با شکستِ 4-2 سه شیرها به پایان رسید را فراموش نمی‌کنند، بازی‌ای زلاتان هر 4 گل، شامل یک ضربه‌یِ آکروباتیک از فاصله‌یِ بسیار دور، را زد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-06 16:20:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر