فهرست
آمار: رونالدو سلطانِ گلِ چمپیونز لیگ
آمار: رونالدو سلطانِ گلِ چمپیونز لیگ

آمار: رونالدو سلطانِ گلِ چمپیونز لیگ

آی‌اسپورت – تا پیش از شروعِ این فصل رکوردِ بیشترین گل در دورِ گروهیِ چمپیونز لیگ متعلق به رونالدو و لوئیز آدریا با 9 گل بود. اما ستاره‌یِ پرتغالیِ رئال این فصل رکوردِ خودش را شکست و با زدنِ 11 گل در 6 بازی، از جمله 4 گل در پیروزیِ 8-0 مقابلِ مالمو، رکوردی جدید ثبت کرد. رونالدو در هر دو بازیِ رفت و برگشت مقابلِ رم در مرحله‌یِ قبلی هم گل زد تا با 13 گل فعلا در صدرِ جدولِ گلزنانِ این فصلِ چمپیونز لیگ قرار بگیرد. بعد از رونالدو، رابرت لواندوفسکی با 5 گل کمتر است و مسی با تنها 6 گل در رده‌یِ چهارم جا دارد.
هت تریکی که رونالدو این فصل مقابلِ مالمو کرد در 11 دقیقه به دست آمد که سومین هت تریکِ تاریخِ چمپیونز لیگ محسوب می‌شود. در این جدول مایک نیوول با 3 گل در 9 دقیقه برایِ بلکبرن مقابلِ روزنبرگ و بافتمی گومیس با 3 گل در 7 دقیقه برایِ لیون مقابلِ دینامو زاگرب، بالاتر از رونالدو قرار می‌گیرند.
رونالدو تا امشب در مجموع 90 گل در چمپیونز لیگ زده است، یعنی 7 گل بیشتر از مسی و همین باعث می‌شود که برترین گلزنِ تاریخِ این تورنمنت به حساب بیاید. بعد از رونالدو و مسی، رائول (71 گل)، رود ون نیستلروی (56 گل) و تیری آنری (50 گل) قرار دارند. اما در تعدادِ هت تریک‌ها مسی همچنان از رونالدو پیش است. مسی تا به حال 5 هت تریک در چمپیونز لیگ داشته و رونالدو 4 هت تریک.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-06 16:36:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر