فهرست
گزارش/ بهترین قرعه برای ایران؛ کره،ازبکستان، قطر، چین و تایلند؟
گزارش/ بهترین قرعه برای ایران؛ کره،ازبکستان، قطر، چین و تایلند؟

گزارش/ بهترین قرعه برای ایران؛ کره،ازبکستان، قطر، چین و تایلند؟

 با اعلام فیفا رده بندی ماه آپریل تیم های ملی مشخص شد و تیم ملی ایران با قرار گرفتن در رده 42 جهان تیم اول آسیا باقی ماند. این رده بندی برای تیم های آسیایی بسیار حائز اهمیت بود. چراکه قرار است قرعه کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2018 با توجه به این رده بندی اعلام شود. بر این اساس سیدبندی نهایی قرعه کشی سه شنبه هفته جاری به ترتیب زیر است:
سید یک:ایران و استرالیا
سید دو: کره جنوبی و ژاپن
سید سه: عربستان سعودی و ازبکستان
سیدچهار: امارات متحده عربی و چین
سید پنجم: قطر و عراق
سید ششم: سوریه و تایلند
از چند روز پیش وقتی با توجه به رنکینگ ماه قبل تیم ها حدس و گمان درباره همگروهی های تیم ملی ایران زده شد هرکسی با توجه به متر و معیار خودش بهترین گروه برای تیم ملی مان را متصور شد. با این حال به نظر می رسد سطح تیم ها در این سیدبندی چندان با هم متفاوت نیست ولی پیشینه تیم ملی فوتبال ایران در مصاف با رقبای خود باعث می شود دوست داشته باشیم با برخی از تیم های حاضر در قرعه کشی هم گروه شویم و با برخی دیگر از آنها اصلا تمایلی به رویارویی نداشته باشیم.
سید دو: کره یا ژاپن، مساله این است
هم سید بودن با استرالیا بدین معنی است که ما با این تیم رو به رو نخواهیم شد. در بین دو تیم سید دوم به جرات می توان گفت کره جنوبی گزینه بهتری برای شاگردان کارلوس کی روش است. چرا که این سرمربی پرتغالی در سه رویارویی آخرش با کره ای ها به سه برد شیرین دست پیدا کرده و اگر همچنان سکاندار تیم ملی باقی بماند می توان به پیروزی دوباره ملی پوشان امیدوار بود.
سید سه: فراری از منفورهای سعودی
در سید سوم دو گزینه عربستان و ازبکستان پیش روی ما خواهد بود. مناقشه به وجود آمده بین دو کشور ایران و عربستان باعث شد تا نمایندگان این دو کشور در لیگ قهرمانان آسیا در کشوری ثالث به مصاف همدیگر بروند. حرکتی که نشان داد صعودی ها بسیار بیشتر از ما در کنفدراسیون فوتبال آسیا برش دارند و به احتمال فراوان باز هم می توانند در مسابقات ملی هم حق میزبانی را از ما بگیرند. از طرفی وقتی دو کشور عربستان و ازبکستان را با یکدیگر مقایسه می کنیم متوجه می شویم این تیم عربی همواره برای ما دردسرساز بوده است. پس گزینه بهتر ازبکستان خواهد بود.
سید چهار: دیوار چین، کوتاهتر است
هم گروه بعدی تیم ملی ایران از بین دو تیم امارات و چین خواهد بود. ما در جام ملت های آسیا موفق شدیم امارات را در مرحله گروهی با گل رضا قوچان نژاد شکست دهیم اما در نهایت این تیم امارات بود که توانست با قرار گرفتن در رده سوم رقابت ها گوی سبقت را از ما برباید. آنها با داشتن بازیکنانی چون احمد خلیل، علی مبخوط و عمر عبدالرحمن از هر زمان دیگری خطرناک تر است. در طرف مقابل تیم ملی چین قرار دارد که دیگر قدرت گذشته را ندارد و به عنوان یکی از بهترین تیم های دوم توانست پا به مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی بگذارد. بدون تردید بازی کردن با این تیم چین می تواند بهتر از رویارویی با تیمی باشد که توانسته ژاپن را در یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا حذف کند.
سید پنج: دوری از بازخوانی پرونده بازی دراماتیک
تیم های ملی قطر و عراق در سید پنج حضور دارند و روز سه شنبه یکی از دو تیم هم گروه ما در راه جام جهانی 2018 خواهد بود. درباره عراق نمی توان حرف خاصی زد. این تیم بازیکنان بسیار زیادی در کشور ما داشته است و همان تیمی بود که توانست در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا 2015 طی یک بازی دراماتیک در ضربات پنالتی ما را حذف کند. دیگر گزینه هم گروهی ما هم تیم ملی قطر است. تیمی که علیرغم هزینه های فراوان در جام ملت ها با تک گل سردار آزمون به ایران باخت و به نظر می رسد نسبت به عراقی که فوتبالی شبیه به ما بازی می کند می تواند قرعه بهتری باشد.
سید شش: تایلند ضعیف تر است یا سوریه؟
و در نهایت آخرین و شاید ضعیف ترین رقیب ما در راه رسیدن به جام جهانی پیش رو یکی از دو تیم سوریه و یا تایلند است. از آنجایی که بازی کردن با کشورهای عربی در هر شرایطی چندان باب میل نیست تصور می شود رویارویی با تیم نه چندان قدرتمند تایلند در این مرحله از رقابت ها گزینه معقول تری باشد. یکی از مهم ترین مشخصه های تیم کارلوس کی روش تبحر ویژه بازیکنان روی ضربات ایستگاهی و استفاده از این گونه توپ هاست. تایلندی ها هم همان طور که همه می دانند از میانگین قدی بسیار پایینی برخوردارند و معمولا روی ارسال های هوایی آسیب پذیرند. پس با این حساب می توان بین تیم های سوریه و تایلند، نماینده جنوب شرق آسیا را برای همگروهی انتخاب کرد.
 
سه شنبه مشخص خواهد شد که شاهزاده های پارسی برای رسیدن به جام جهانی 2018 روسیه و ثبت رکورد جهانی شدن برای دو دوره پیاپی باید با کدام تیم ها دست و پنجه نرم کنند و به رقابت بپردازند.
  ۳  
آی اسپورت
2016-04-07 13:19:33
نظر دهید

۳ نظر
میلاد قرمز
پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵، ۱۴:۲۱
الان زمان اینه که شما رسانه ها رسالت خودتونو درمورد حمایت ازتیم ملی انجام بدید،همه ی ایران میدونن کیروش حق داره و چیزی برای خودش نمیخواد.
تواین مملکت بااین همه ثروت یعنی ۲۰ میلیارد نیست به تیم ملی کمک کنن؟؟؟
معلومه که هست ولی نمیدن،مطمئن باشید بعدکفاشیان و کیروش همه چیزو درست میکنن
حمید
پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵، ۱۴:۳۰
البته مسابقات انتخابی جام جهانی زیر نظر فیفا برگزار میشه! و اونجا دیگه بعید است صعودی ها بتوانند میزبانی رو از ایران بگیرند!
DERRICK ROSE
پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۰۸
آرزومه با عربستان همگروه شیم،،، چون میزبان بشن تو قطر یا اماراته که پر ایرانیه و میهمان هم بشن تو استرالیا میزبانشونیم که از آزادی شلوغ تره ،.. رفت و برگشتی پاره شون میکنیم،. خدایا ازت التماس میکنم بندازمون با این لعنتی ها،..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر