فهرست
اپیدمی بازیکن‌سالاری در اصفهان/ ستاره‌های بازاری!
اپیدمی بازیکن‌سالاری در اصفهان/ ستاره‌های بازاری!

اپیدمی بازیکن‌سالاری در اصفهان/ ستاره‌های بازاری!

آی اسپورت- زمان زیادی از روزهای قهر محرم نویدکیا با سپاهان سپری نشده است. طلایی‌ها از اردوی پیش‌فصل به بعد، دیگر این بازیکن را در اختیار نداشتند و البته مشکل چندانی را نیز در غیاب او احساس نمی‌کردند. سپاهان 4 هفته اول لیگ را با 10 امتیاز آغاز کرده بود و به نظر می‌رسید این آغازِ پایانِ نویدکیا در این باشگاه باشد. سکوها اما سرنوشت را عوض کردند. عکس‌هایی پرینت شده در تعداد زیاد، بین هواداران باشگاه توزیع شد و آن‌ها بعد از اولین شکست فصل، ناگهان کلمات را به هم چسباندند تا از سرمربی تیم بخواهند که حیا کند و تیم را به حال خودش رها کند. در همه روزهای پشت چشم نازک کردن «ستاره بازاری» شماره 4، مدیران و مربیان باشگاه به جای برخورد با او، به جای قاطعانه ایستادن در مقابل بی‌نظمی و قهر، مشغول ستایش از نویدکیا بودند. بازیکنی که برگشت. برگشت تا فرکی برکنار شود و بنرهای «سلطان محرم» ناگهان جای‌شان را به پارچه‌نویس‌های حمایت از استیماچ بدهند. فصل سپاهان درست در همین لحظه تمام شد. وقتی که جماعتِ زیادی منفعت یک بازیکن را به سود باشگاه ترجیح دادند. وقتی محرم، حرمت‌ها را زیر پا گذاشت اما تحریم نشد.
 
 


داستانِ فوتبال اصفهان و بازیکن‌سالاری؛ در این قسمت به قاسم می‌رسد. به یک بازیکن خلاق دیگر که درون زمین پاس‌های نویدکیایی را با موفقیت ارسال می‌کند و بیرون زمین هم، رفتارهایش را با طول موج عصیانگری‌های وابسته به پول محرم هماهنگ می‌سازد. چهارِ سپاهان و هشتِ ذوب‌آهن، چقدر شبیه هم هستند. هر دو به دلیل خستگی از تیم‌ملی کنار رفته‌اند و هیچکدام، طاقت مواجه‌شدن با کوچکترین انتقادی را ندارند. حدادی‌فر که سال‌ها موردستایش قرار گرفته، که همواره سنگین‌ترین قرارداد باشگاه را بسته و همین حالا یک میلیارد و چندصدمیلیون از ذوب‌آهن می‌گیرد، بعد از یک انتقاد ساده در پایان یک نمایش ضعیف برافروخته می‌شود و با مصاحبه‌ای تند، لذت پیروزی آسیایی را از تیمش می‌گیرد. قاسم از ذوب‌آهن تحمل می‌خواهد. فقط برای چند هفته. مشکل ذوب‌آهن هم دقیقا همین است. همان مشکل آشنای سپاهان. تحمل‌کردن. کوتاه‌آمدن. چشم بستن روی رفتارهای غیرحرفه‌ای فوتبالیست‌هایی که بیشتر شبیه تاجرها هستند.
 
 
 در همه تابستان‌های گذشته، قاسم حدادی‌فر به شکلی استادانه از پیشنهادهای تهرانی‌اش برای فشارگذاشتن روی ذوبی‌ها و امضای قراردادی بهتر استفاده کرده است. او این بار زودتر از همیشه به تاکتیک همیشگی روی آورده و به نظر می‌رسد خیلی زود از این تدبیر نتیجه گرفته است. در جلسه امروز مدیران و مربیان ذوب با این بازیکن، جعبه‌های شیرینی از راه رسیده‌اند تا به گفته باشگاه «سوتفاهم‌ها» بین قاسم و دیگران حل شود و دیگر هیچکس جرات انتقاد از حدادی‌فر را نداشته باشد. در اصفهان، هنوز هم سوتفاهم‌ها حل می‌شوند و سومدیریت‌ها به قوت خودشان باقی می‌مانند. آن‌جا که به ستون‌های فروریخته شهر به عنوان بناهای یادبود تکیه زده می شود! 
  کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2016-04-07 17:52:59
نظر دهید

۳ نظر
عباس
پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵، ۱۸:۲۶
به امید تداوم بازیکن سالاری در دو تیم مافیایی اصفهان
تا کور شود هر آنکه نتواند دید
پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵، ۲۳:۵۲
فعلا که ستون اصفهان محکم ترین ستون ایرانه.نخبه پرور و مدیر پرور ترین شهر ایران. مدیریت دو تا تیمشم بهترین مدیریت تیمای ایرانه حتی الان که اینقدر بحران دارند.همم میدونن.خوشم میاد سایتتون دیگه بخاطر جبهه گیریش به اندازه یه وبلاگ شده بازدید کنندش.
برزو
شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵، ۰۶:۱۴
تو ارومیه به یکی مث "قاضی پور" رای میدن تا واسه صلاح مملکت ما تصمیم بگیره تو اصفهان هم مردم فقط به عشق بازیکن میرن ورزشگاه نه به عشق تیم/ همه چیز به خاطر تصمیمات مردمه کسی مقصر نیست/
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر