فهرست
پیش‌بازی: وستهم یونایتد – آرسنال؛ بازگشتِ چک، بخششِ کویاته
پیش‌بازی: وستهم یونایتد – آرسنال؛ بازگشتِ چک، بخششِ کویاته

پیش‌بازی: وستهم یونایتد – آرسنال؛ بازگشتِ چک، بخششِ کویاته

آی‌اسپورت – آرسنال طبقِ معمول در این مقطع از فصل مصدومینِ زیادی دارد. آرون رمزی، الکس اوکسلید چیمبرلن و سانتی کازورلا همه مهره‌هایِ کلیدی‌ای هستند که نمی‌توانند برایِ توپچی‌ها بازی کنند. اما خبرِ خوب برایِ آرسن ونگر بازگشتِ پتر چک به تمرینات و امکانِ استفاده از او در بازیِ حساسِ امروز است. چک اولین بازیِ خودش برایِ آرسنال در لیگ را مقابلِ همین وستهم در هفته‎‌یِ اولِ این فصل انجام داد و با اینکه نمایشِ مطمئنی نداشت و رویِ هر دو گلِ چکش‌ها مقصر بود، در ادامه‌یِ فصل ارزشِ خودش را برایِ تیمِ جدیدش نشان داد. بازگشتِ دروازه‌بانِ سابقِ چلسی می‌تواند نظم و رهبریِ بیشتری به خطِ دفاعِ آرسنال بدهد. خبرِ خوب برایِ اسلاون بیلیچ هم بخشیده شدنِ کارتِ قرمزِ چیکو کویاته است. هافبکِ وستهم در تساویِ 2-2 هفته‌یِ پیش مقابلِ کریستال پالاس به خاطر تکلِ خشن‌اش از مارک کلتنبرگ کارتِ قرمزِ مستقیم گرفت، اما با درخواستِ باشگاه و بازنگریِ فیلم از سویِ کمیته‌یِ انظباطیِ لیگِ برتر، این اخراج بخشیده شد و کویاته مشکلی برایِ حضور در بازیِ امروز نخواهد داشت.
تمامِ نگاه‌ها امروز به دیمیتری پایت، ستاره‌یِ وستهم در آپتون پارک است. پایت که در بازی‌هایِ ملی بالاخره خودش را به دیدیه دشان ثابت کرد و جایی در ترکیبِ فرانسه پیدا کرد، هفته‌یِ پیش هم یک ضربه‌یِ آزادِ باورنکردنی را گل کرد تا فرمِ فوق‌العاده‌اش را به رخِ لیگِ برتر بکشد. آرسنالی‌ها بعد از اینکه آرسن ونگر اعلام کرد تا یک قدمی خریدِ پایت رفته بوده، حالا با حسرتِ بیشتری بازیِ مغزِ متفکرِ وستهم را تماشا می‌کنند. وستهمِ اسلاون بیلیچ این فصل با درخششِ ستاره‌یِ فرانسوی‌اش هنوز شانسِ چهارم شدن و کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ را دارد. در نقطه‌یِ مقابل هر نتیجه‌ای غیر از پیروزی می‌تواند عملا کورسویِ آرسنال برایِ قهرمانی در لیگِ برتر بعد از 12 سال را خاموش کند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-وستهم بازیِ رفت را 2-0 برد. آخرین باری که وستهم آرسنال را در لیگ دابل کرد به فصلِ 2006-2007 برمی‌گردد.
2-پیروزیِ 2-0 وستهم در بازیِ رفت بعد از 9 شکستِ پیاپی در لیگِ مقابلِ آرسنال به دست آمد.
3-چیکو کویاته در 2 بازی از 3 بازیِ لیگش مقابل آرسنال گل زده است.
4-آرسن ونگر در 16 بازیِ لیگ در آپتون پارک (بولین گراند) 9 پیروزی و تنها 2 شکست داشته است. تنها زمین‌هایی که ونگر بیشتر از آپتون پارک در آن‌ها پیروز شده گودیسون پارک و ویلا پارک هستند (هر کدام 10 برد).
5-اولیویه در 6 بازیِ لیگ مقابلِ وستهم 5 گل زده، اما تنها یکی از این گل‌ها در آپتون پارک بوده است.
6-الکس ایووبی در 2 بازی‌ای که در لیگ از ابتدا برایِ آرسنال به زمین رفته گل زده است، کاری که تنها ایان رایت و داوور شوکور (3 بازیِ اول) برایِ توپچی‌ها انجام داده بودند.
7-دیمیتری پایت این فصل 4 ضربه‌یِ آزادِ مستقیم را گل کرده است. در انگلیس تنها ویلیان (6) آماری بهتر از پایت دارد.
8-وستهم 13 بازیِ بدونِ شکست در خانه را پشتِ سر گذاشته است (7 برد، 6 مساوی). این بهترین رکوردِ خانگیِ تاریخِ وستهم در لیگِ برتر است.


کد خبر:9402

به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 
     
آی اسپورت
2016-04-09 11:07:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر