فهرست
اینفوگراف: دیلی بلیند، مدافعِ مطمئنِ ون گال
اینفوگراف: دیلی بلیند، مدافعِ مطمئنِ ون گال

اینفوگراف: دیلی بلیند، مدافعِ مطمئنِ ون گال

آی‌اسپورت – انتقاداتِ زیادی از لویی ون گال می‌شود. بخشِ زیادی از این انتقادات با پایه و اساس است. اما نکته‌ای که نمی‌شود از آن گذشت استحکام و پیشرفتِ خطِ دفاعیِ منچستر یونایتد در این فصل بوده است. شاید هیچ بازیکنی به اندازه‌یِ کریس اسمالینگ از آمدنِ ون گال به اولترافورد سود نبرد. اسمالینگ که حالا به مدافعِ اصلیِ تیمِ ملی هم بدل شده، در دو فصلِ حضورِ ون گال در یونایتد بالاترین نمره‌هایِ هواسکوردش را در 7 سال حضور در لیگِ برتر داشته است (7.20 و 7.34). زوجِ اسمالینگ فصلِ پیش بیشتر فیل جونز بود که 22 بار در ترکیبِ اصلیِ یونایتد قرار گرفت. اما مصدومیت‌هایِ پیاپی باعث شد تا ون گال برایِ این فصل مجبور شود چاره‌ای جدید پیدا کند. اینجا بود که دیلی بلیند از خطِ میانی به خطِ دفاعی منتقل شد.
بلیند در آژاکس یک هافبکِ بازی‌ساز از عقبِ زمین بود و در پستِ کلاسیکِ شماره‌یِ 6 بازی می‌کرد. در جامِ جهانیِ 2014 ون گال از بلیند به عنوانِ مدافعِ چپ در دفاعِ 3 نفره‌اش استفاده کرد که با موفقیتِ تیم ملیِ هلند همراه شد. اما بعد از پیوستن به یونایتد، بلیند در فصلِ اول در پست‌هایِ مختلفی از جمله فولبکِ چپ و هافبکِ میانی به بازی گرفته شد، پست‌هایی که درخششِ زیادی در آن‌ها نداشت. تا اینکه این فصل ون گال تصمیم گرفت از او زوجِ کریس اسمالینگ در قلبِ خطِ دفاعی را بسازد، ایده‌ای که به نتیجه رسید.
منچستر یونایتد تا اینجایِ فصل با 27 گل خورده، بعد از تاتنهام (25) بهترین خطِ دفاعیِ لیگِ برتر را دارد. بینِ تمامِ مدافعینِ لیگِ برتر دیلی بلیند با متوسطِ 2.8 تکل در هر بازی، بعد از نیکولاس اوتامندی در رده‌یِ دوم قرار دارد. البته تکل زدن تنها بخشی از بازیِ بلیند است. مهمترین خصوصیتِ او به عنوانِ یک مدافعِ میانی بازی‌خوانیِ بالایش است که باعث می‌شود دروازه‌یِ داوید دخئا کمتر به خطر بیفتد. بینِ بازیکنانِ یونایتد بلیند بعد از اسمالینگ (2.9) و اشنایدرلین (2.6) بیشترین قطعِ توپ را دارد (2.5) و در ضمن با قدرتِ پاسوریِ خودش نقشِ مهمی در بازی‌سازیِ عقبِ زمینِ تیمش هم بازی می‌کند.
بهترین نمایش‌هایِ بلیند در این فصل در دو بازیِ آخرش مقابلِ من سیتی و اورتون بود، جایی که موفق شد سرخیو آگوئرو و روملو لوکاکو را مهار کند و به عنوانِ بهترین بازیکنِ زمین انتخاب شود. اما بلیند در بزرگترین چالشِ خودش باید فردا مقابلِ بهترین گلزنِ لیگ، هری کین (22 گل) و بهترین خطِ حمله‌یِ لیگ یعنی تاتنهام با 57 گلِ زده قرار بگیرد. یک نمایشِ مطمئن دیگر در این بازیِ حساس در وایت هارت لین می‌تواند جایگاهِ او در قلبِ خطِ دفاعیِ یونایتد را تثبیت کند. 
  ۱  
آی اسپورت
2016-04-09 11:33:10
نظر دهید

۱ نظر
saman
شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵، ۱۳:۴۴
منچستر بهتیرین دروازه بان لیگ برتر رو داره اگه اون نبود امروز نمیتونستی بگب دومین خط دفاعی لیگ برتر مال منچستره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر