فهرست
سپتامبری که لیورپول دوست دارد فراموش کند
سپتامبری که لیورپول دوست دارد فراموش کند

سپتامبری که لیورپول دوست دارد فراموش کند

آی اسپورت- در ماه آگوست همه چیز در لیورپول خوب به نظر می‌رسید، باشگاه توانسته بود بعد از مدت‌ها دوباره در لیگ قهرمانان اروپا حاضر شود و در لیگ برتر هم شروعی قدرتمند داشته باشد و از 3 بازی اول 2 بازی را ببرد که یکی از آن‌ها هم برد 4 بر صفر مقابل آرسنال بود. اما در ماه سپتامبر همه‌چیز تغییر کرد.

چهار بازی پشت سر هم بدون برد باعث شد آسمان آنفیلد را دوباره ابرهای سیاه فرا گیرند و بدتر این که قرمزها در آن زمان ضعیف، بدون روح و بی‌هدف به نظر می‌رسیدند.

این تیم مشکلاتی در خط دفاعی دارد. یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی قرمزهای آنفیلد بعد از بازی تیمش در کینگ پاور استادیوم و شکست مقابل لسترسیتی گفت:«از خوردن این نوع گل‌ها خسته شدم».

البته که در تیم قرمزپوش مرسی‌ساید مشکل دفاعی موضوعی تازه نیست، این تیم از مدت‌ها قبل از این که یورگن کلوپ روی نیمکت مربی‌گری‌اش بنشیند، با مشکل دفاعی مربیان دیگری را هم قربانی کرده بود.

این تیم در حال حاضر 5 امتیاز با صدر جدول رده‌بندی لیگ انگلیس فاصله دارد و با این وضعیتی که دارد این طور به نظر می‌رسد که شانسش برای رقابت و رسیدن به قهرمانی در این فصل از همین حالا بسیار کم است.

البته اوضاع برای تیم کلوپ می‌تواند بدتر از این هم بشود. آن‌ها باید روز شنبه دوباره با روباه‌ها بازی کنند و بعد از آن باید به مسکو سفر کنند تا در دومین دور بازی‌های لیگ قهرمانان مقابل اسپارتاک مسکو قرار گیرند. این یعنی از دو بازی پیش روی شاگردان سرمربی آلمانی هیچ یک آسان نیستند که بتواند با بردی راحت به دوران اوج بازگردد و انگیزه از دست رفته را به راحتی به تیم بازگرداند.

مشکل دیگر این تیم این است که بازیکنان تازه‌وارد تیم اصلا به اندازه‌ای که از آن‌ها انتظار می‌رفته خوب بازی نمی‌کنند. چیزی که باعث می‌شود اوضاع بدتر شود این است که بازیکنانی که در تابستان وارد شدند انتظارات را برآورده نمی‌کنند. مخصوصا الکس آکسلید چمبرلین که در بازی‌ها اولش برای لیورپول واقعا ضعیف نشان داده است.

هواداران قرمزها معتقدند تیم دومشان بوده که مقابل لسترسیتی شکست خورده است. اما باید به این موضوع هم توجه کنند که خود لستر هم بدون چند بازیکن اصلی وارد میدان شده بود تا در این بازی شرکت کند. پس از این بابت بهانه‌ای نمی‌تواند در کار باشد.

از مدت‌ها قبل می‌گویند که هیچ تیمی در سپتامبر قهرمان نیست و هیچ تیمی هم در این ماه شانس قهرمانی را از دست نداده است. اما نمی‌توان اهمیت امتیازاتی که این تیم از دست داد را نادیده گرفت. این طور که به نظر می‌رسد لیورپول برای ادامه فصل هم شانس رقابت کردن با تیم‌های بزرگ را از دست خواهد داد، مخصوصا اگر به همین شکل به بازی کردنش ادامه دهد.

۱    
آی اسپورت
2017-09-22 11:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر