فهرست
کی‌روش: اعتمادی باقی نمانده و قابل مذاکره هم نیست!
کی‌روش: اعتمادی باقی نمانده و قابل مذاکره هم نیست!

کی‌روش: اعتمادی باقی نمانده و قابل مذاکره هم نیست!

آی‌اسپورت- کارلوس کی‌روش پس از نشست با اعضای هیئت رئیسه در جمع خبرنگاران حاضر شد. او صحبت های خود را در مورد استعفایش شروع کرد و گفت: همانطور که مطلع هستید چند هفته پیش درخواست استعفای خود را تقدیم فدراسیون فوتبال کردم. بعد از بازی‌های تیم ملی امروز این فرصت را داشتم در خصوص مسائل صحبت کنم و با کمال افتخار در خدمت اعضای هیئت رئیسه باشم و بعد از جلسه تصمیم گرفتم همه چیز را کاملاً توضیح بدهم.  

-باید تشکر کنم از علی کفاشیان که این فرصت را به من داد تا تجربه 5 ساله حضورم در ایران را برای اعضای هیئت رئیسه بیان کنم و متشکرم که توانستم مشکلات تیم ملی را بگویم. امروز این فرصت را داشتم که مثل 11 بازیکن فوتبال، 11 شرایط که برای حمایت از تیم ملی در راه جام جهانی لازم است را به اعضای هیئت رئیسه بگویم.
-بعد از 5 سال تمام تلاش خودم را کردم تا به تیم ملی ایران کمک کنم و تمام توانم را گذاشتم. اعتقاد راسخ دارم با شرایط فعلی صعود به جام جهانی دشوار است و راه سختی پیش‌رو داریم. در حال حاضر به جایی رسیدیم که تنها صحبت از مشکلات مالی نیست، بلکه برخی مسائل هست که برای من قابل درک نبوده و قابل مذاکره هم نیست. من این مسائل را به هیئت رئیسه سپردم.
-تا تاریخ 30 آوریل 2016 (11 اردیبهشت 95) به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به وظایف خود پایبند هستم. آقای کفاشیان از من درخواست کرد در مراسم قرعه کشی انتخابی جام جهانی حضور داشته باشم و من به احترام او، این درخواست را پذیرفتم. بعد از این تاریخ که بنده تقاضای استعفای خود را تقدیم ریاست فدراسیون فوتبال کردم، هیچ گزینه‌ای جلوی روی خودم نمی‌بینم. می‌توانم این را متصور باشم که پس از این تاریخ به پایان راه خودمان رسیده باشیم. در پنج سال گذشته به خط مقدم آمدم و در راه حفاظت از تیم ملی در خط مقدم در جنگ بودم و با کمال افتخار این کار را انجام دادم.
-هیچگاه ترس و واهمه‌ای از دفاع و منافع تیم ملی نداشتم و همیشه این حس را داشتم که در خط مقدم از تیم ملی ایران دفاع کنم و برای تیم ملی بجنگم. چه در کنفرانس های خبری و چه در دیدارهایی که داشتم و در تحریم‌هایی که ایران در آن بود، همیشه در کنفرانس‌ها سعی کردم از ایران دفاع کنم، اما اکنون زمان قول‌های واهی و وعده و وعیدها تمام شده و زمان ارائه کردن راهکارهاست. امیدوارم فدراسیون فوتبال راهکارها و برنامه‌های بهتری برای تیم ملی و بازیکنان اتخاذ کند. همینطور آینده بنده و آینده تیم ملی در دستان هیئت رئیسه محترم است و امیدوارم با استعفای من موافقت کنند،‌ چون بعد از پنج سال اعتمادی که برای پیدا کردن راه‌ حل‌ها داشتم را از دست دادم. امیدوارم هیئت رئیسه تصمیم درستی اتخاذ کند.
-خیلی ممنون هستم از دوستانم و هیچوقت انتظار نداشتم کارم در ایران پنج سال طول بکشد و امیدوارم تصمیمی که هیئت رئیسه امروز یا 30 آوریل (11  اردیبهشت) می‌گیرد، تصمیم درستی برای رقابت با رقبای ما مانند کره‌جنوبی،‌ ژاپن، عربستان، امارات، قطر و حتی ازبکستان باشد. شرایط من بسیار شفاف است و با این شرایط امکان ادامه همکاری وجود ندارد. شرایطی است که فقط وعده و عید می‌دهند و هیچ راهکاری برای حمایت وجود ندارد.
-بنده قدردان حمایت و کلمات محبت آمیز وزیر محترم هستم. از او تشکر می‌کنم، از طرف خودم و اعضای محترم تیم ملی متشکرم. همانطور که به هیئت رئیسه توضیح دادم، امروز هیچ چیز متفاوتی مطرح نشد که در پنج سال گذشته مطرح نشده باشد. احتیاجی نیست من بگویم و خودتان می‌دانید که قبلاً چه صحبت‌هایی انجام دادم. برخی از مسائل در خصوص عدم حمایت‌های مالی، یکسری از مسائل مختلف، بازی‌های دوستانه، حقوق اعضای کادرفنی، پاداش بازیکنان و مسائل اردوها با مسائل مالی مرتبط می‌شود. در اردوی قبلی رضا قوچان‌نژاد را داشتیم، اما بعد از 20 دقیقه تمرین مصدوم شد، آن هم به دلیل شرایط نامساعدی که برای سفر از لندن به تهران داشت.
-حتی بعضی مواقع برای فراهم شدن اینکه آنالیزور ما به بازی‌ها برود و آنالیز فنی بیاورد پول نداشتیم و پولی برای سفر نیست. هاشم بیک‌زاده پیش از جام ملت‌ها دستش شکست و ما پولی برای عمل جراحی او در استرالیا نداشتیم. شرایط سخت است و حمایتی صورت نمی‌گیرد. بدون حمایت مالی امکان ادامه همکاری وجود ندارد. این قسمت از مباحث و تصمیمات بسیار اهمیت دارد و اینگونه به نظر می‌رسد که فدراسیون دیگر اعتمادی به من ندارد.
- یکسری از تصمیمات باعث شده تیم ملی پیشرفت نکند و یکی از آنها نیز مرکز تخصصی تیم ملی بود که قرار بود آنجا ساختمانی برای تیم ملی باشد. دپارتمان تیم ملی روی پروژه‌ای که کنار آکادمی فوتبال و فقط زمین خالی بود کار کرد و از صفر بنده طراحی و ساخت آن را انجام دادم. این مرکز طراحی شده بود، نه فقط برای تیم ملی، بلکه مرکزی بود که قرار شد به تمام باشگاه‌ها سرویس بدهد، اما اکنون به یک مرکز خصوصی پزشکی تبدیل شده است.
-من در جایگاهی نیستم که تصمیمی را زیر سؤال ببرم، فقط در اولویت بندی اعتقادات و تصمیمات من هیچ ارزشی نداشته و پروژه‌ای که برای آن زحمت کشیدم و شب و روز روی آن کار شده، به یک مرکز خصوصی تبدیل شده است. با مهندسان مختلف صحبت کردم و دانش خودم را گذاشتم تا بانی چنین مرکزی شویم. در منچستریونایتد و رئال مادرید این تخصص را گذاشتم و حالا می‌بینم این مرکز به مرکز پزشکی تبدیل شده است. من آن را زیر سؤال نمی‌برم، اما برای آن وقت گذاشتم. این مرکز آن چیزی نیست که تیم ملی به آن نیاز داشت.
-اگر این بازیکنان متخلف بودند، باید مجازات می‌شود و بنده در جایگاهی نیستم که مسئله‌ای را زیر سؤال ببرم. چرا این بازیکنان می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا برای باشگاه‌های خود بازی کنند، اما نمی‌توانند به پرچم خود خدمت کنند. فقط من و آقای پیروانی مخالف این صحبت‌ها هستیم و گویا کارایی لازم را نداریم. اگر بخواهم تغییر کنم، اگر تغییرم در راه بهبود باشد، این کار را انجام می‌دهم اما اگر بخواهند تغییر کنم و بدتر از قبل شوم، به هیچ عنوان این کار را انجام نمی‌دهم. نمی‌خواهم در بحث‌ها باشم و نمی‌خواهم در جنگ باشم و اعتقاد دارم که نباید جنگ ما یک جنگ درونی باشد، اما متأسفانه خسته شدم چون فقط درونی می‌جنگم. اگر شما مطالب و مواردی که مطرح کردم را در پنج سال گذشته متوجه نشده باشید، چطور باید به آینده خوش‌بین باشید؟
- این فرصت را به من دادید تا بار دیگر تکرار کنم وظیفه من به عنوان سرمربی تیم ملی این نیست که بایستم و لبخندزنان به همه به کارم ادامه دهم. وظیفه مربیان این نیست که با همه خوب باشند و همه را راضی نگه دارند، بلکه وظیفه مربیان این نیست که مردم را راضی و خوشحال نگه دارند. این برای زمانی است که ما برنده میدان باشیم. من بدهکار عشق و محبتی هستم که هواداران تیم ملی همیشه و دائماً نسبت به من داشته‌اند. بسیار زیاد تشکر  و دوباره مراتب تقدیرم را نسبت به هواداران فوتبال ایران اعلام می‌کنم. اینجا صحبت شخص بنده هم هست، چون مانده‌ام که تیم را به جام جهانی ببرم، اما دیگر نمی‌توانیم با این شرایط ادامه دهیم.
اردو پس از اردو و اتفاقاتی که دائماً می‌افتد اذیت‌کننده است. به صورت روزمره با زمین، هتل، عدم وجود منابع مالی برای پرداخت حقوق و عدم وجود مسائل دیگر مشکلات مواجه می‌شویم. من عاشق جنگیدن هستم، اما این اتفاقات چالشی جدید برای من است. من عاشق جنگیدن هستم و می‌خواهم انرژی‌ام را در راستای دلایل درست هزینه کنم، نه دلایلی که ارزشی ندارند. پنج سال پیش من جزیی از تصمیماتی بودم که برای تیم ملی بود و پنج سال پیش که می‌خواستند برای تیم ملی اسپانسر انتخاب کنند از من می‌پرسیدند. برای من مهم نیست چه برندی برای تیم ملی باشد، اما این مهم است که بپرسند آیا این کیفیت به درد تیم ملی می‌خورد یا نه، ولی کاملاً از این تصمیمات خارج شده‌ام. از آقای پیروانی می‌پرسم که آیا شما در این تصمیمات بودید؟
-برای من رنگ میکرفن‌ها فرقی ندارد، قرمز، زرد، آبی یا مشکی فرقی ندارد، چون کیفیت آنها اهمیت بیشتری دارد.
- باید از هیئت رئیسه محترم بپرسید. ما در بازی اول محتمل است که با قطر در خانه و بازی دوم هم محتمل است با امارات در خارج از خانه بازی کنیم. سؤال من این است که ما کجا باید تمرین کنیم؟ اگر فکر می‌کنید می‌توانید یک زمین چمن مناسب را از هلند یا دیزلی لند و یک شهربازی با هواپیما وارد کنید، باید بگویم اشتباه می‌کنید. برای من سخت و غیر قابل باور است که این اتفاقات رخ دهد. ما پنج سال پیش، سه سال پیش، یک سال پیش درباره این مسائل صحبت کردیم و همچنان مشکلات پابرجاست. این سؤالات را شما با کمال احترام از هیئت رئیسه بپرسید، چون من اعتمادم را از دست دادم و هیچ راهکاری نمی‌توانم ببینم. مطمئناً مسائلی که ما خواهیم شنید، قول‌ها و وعده وعیدهای مختلف هست و وظیفه من فقط این است که یادآوری کنم از الان تا آبان‌ماه 15 امتیاز که نیمی از امتیازها برای رسیدن به جام جهانی است را یا کسب کردیم یا از دست دادیم.
- از الان تا تاریخی که گفتم نیمی از مسابقات، پنج بازی و 15 امتیاز انجام شده و ممکن است شما به طور کلی از جام جهانی خارج شده باشید. آینده تیم ملی در دستان رئیس فدراسیون و هیئت رئیسه است. در پنج سال گذشته من تمام تلاشم را برای تیم ملی انجام دادم و سعی کردم فوتبال ایران را اجبار کنم که این را درک کنند که می‌بایست فوتبال ایران تغییر کند و خودمان را با سطح فوتبال بین‌المللی تطبیق بدهیم. از هواداران عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم پیروز این بازی باشم و این بازی را باختم. نمی‌توانم دوباره پنج سال دیگر این بازی را انجام بدهم و باید از هواداران عذرخواهی کنم. ما این بازی را 6 بر صفر باختیم. از نظر امکانات، شرایط تیم ملی و... 6 بر صفر عقب هستیم.کدخبر:9412
  ۵  
آی اسپورت
2016-04-09 16:37:55
نظر دهید
۵ نظر
ابراهیم محمدی
شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵، ۱۴:۱۳
به نظرم رفتن اقای کی روش بهتره تاموندنش این اقااینقدمنت میزاره هرکاری هم دلش بخوادمیکنه فدراسیون وبرنامه ریزهاهم کامل دراختیارش ولی درعوض چه کردبرافوتبال مابنظرم بهترین گزینه درحال حاضرشخص جنتلمن وایران دوست برانکو ایونکویچ هستش وشک نکن ازدهاکی روش هم بهتر وموفق تره
ابراهیم محمدی
شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵، ۱۴:۱۳
به نظرم رفتن اقای کی روش بهتره تاموندنش این اقااینقدمنت میزاره هرکاری هم دلش بخوادمیکنه فدراسیون وبرنامه ریزهاهم کامل دراختیارش ولی درعوض چه کردبرافوتبال مابنظرم بهترین گزینه درحال حاضرشخص جنتلمن وایران دوست برانکو ایونکویچ هستش وشک نکن ازدهاکی روش هم بهتر وموفق تره
میم جیم
شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵، ۱۸:۴۱
کامنت بالا را ببینید تا بلاهت را در هموطنان عزیز ببینید .... مربی تیم ملی میگه چرا مرکز تخصصی پزشکی تیم ملی با خیانت (دقیق خیانت) عده ای تبدیل شده به مرکز پزشکی خصوصی که پول به جیب چند نفر سرازیر کنه ..،. در مقابل چنین فسادی یه ابلهی مثل کامنت گزار بالا "ابراهیم محمدی" میاد میگه: همه چیزی دست کیروش بوده، چه کرده!
ةوالله که به چهارپا گفته اند زکی بعضی از این هموطنان عزیز ... با کیا شدیم هشتاد میلیون
-
شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵، ۲۳:۲۵
بلاهت هم حدی داره!!!!!
من پرسپولیسی ام اما ابراهیم محمدی تا کی می خوای نفهم بمونی !!!!
همین پرسپولیس زمین تمرین درست و حسابی نداره چرا حرف مفت می زنی ؟
-
يكشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵، ۰۰:۰۷
خودشم نفهمید من ازطزف این شخص نفهم ابراهیم محمدی ازملت همیشه دصحنه عذرمی خوام
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر