فهرست
یادداشت: زیدان باید برای حفظ شغلش در مادرید بجنگد
یادداشت: زیدان باید برای حفظ شغلش در مادرید بجنگد

یادداشت: زیدان باید برای حفظ شغلش در مادرید بجنگد

بن هیوارد
در فوتبال خیلی چیزها می تواند سریع تغییر کند. شنبه گذشته، زیدان بعد از برنده کردن تیمش در نیوکمپ قلب هواداران مادرید را تسخیر کرده بود. اما بعد از شکست عجیب تیمش در آلمان مقابل وولفسبورگ حالا برای حفظ شغلش می جنگد.
رئال در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان در آلمان، مقابل وولفسبورگی که خیلی ها این تیم را قرعه ای آسان برای غول اسپانیایی می دانستند، شکست خورد. تیم زیدان می توانست مقابل تیم هشتم بوندسلیگا روز خوبی داشته باشد، اما به جای آن مغلوب این تیم شد و می توان گفت که مستحق شکست هم بود. گواردیولا گفت:«این یک درس برای هواداران و برای حرفه ای ها است. فوتبال بی نظیر است، هر چیزی ممکن است».
شاید در همان لحظه زیدان با این صحبت موافق نبود، اما حالا می داند که بازی برگشت در برنابئو برایش چقدر اهمیت دارد. اگر نتواند بازگردد، باید منتظر مشکلات بزرگ در تیم پرتوقع رئال باشد. پرس درصدد بود زیدان را برای فصل آینده هم نگه دارد. اما شکست مقابل وولفسبورگ در لیگ قهرمانان راهی برای او نمی گذارد. اگرچه در قرعه کشی اخیر در نیون، نماینده رئال از تقابل با وولفسبورگ ابزار خوشحالی کرده بود. شاید حالا او از گفته هایش پشیمان باشد.
وقتی روز جمعه از زیدان پرسیدند آیا حالا باید برای حفظ شغلت بجنگی یا نه گفت: ما مسئولیت ها در این باشگاه را می دانیم. م هم می دانم. روز سه شنبه ما بازی می کنیم تا فصل را نجات دهیم. این را هم می دانم».
رئال از جام حذفی کنار رفته و در لالیگا هم امیدهای خیلی کمرنگی برای قهرمانی دارد. حالا لیگ قهرمانان تنها عنوان در دسترس برای رئال در فصل 16-2015 خواهد بود. حتی اگر شکست مقابل وولفسبورگ هم رخ نمی داد، زیدان می دانست که برای حفظ شغلش باید حداقل تیمش را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان برساند. از طرفی به خاطر حساسیت هایی که درباره رقابت رئال با بارسلونا وجود دارد، کسب احتمالی دومین سه گانه پیاپی توسط بارسلونا می تواند پرس را برای اخراج هر مربی ای تحریک کند.
امروز مادرید میزبان ایبار است و انتظار می رود رئال این بازی را ببرد تا با آرامش بیشتر به مصاف وولسفبورگ در دیدار برگشت برود. سرمربی رئال درباره این بازی گفته:«کریستیانو بازی می کند. اما تغییراتی در ترکیب داریم. برای برد به زمین می رویم. سه شنبه یک بازی دیگر است و اهمیت خودش را دارد».
دنیلو یکی از بازیکنانی است که احتمالا در بازی با ایبار به زمین خواهد رفت. مدافع برزیلی در ال کلاسیکو نیمکت نشین بود و در بازی با وولفسبورگ ضعیف عمل کرد. به همین دلیل امروز بازی می کند تا در بازی سه شنبه غایب باشد. زیدان درباره او گفت:«اصلا به خاطر انتخاب دنیلو خودم را سرزنش نمی کنم. مسئولیت هایم را به عهده می گیرم و معتقدم او آنقدر که مردم می گویند بد بازی نکرده است. کل تیم بد بودند. انتخاب یک یا دو بازیکن به عنوان مقصر آسان است. اما من این کار را دوست ندارم».
در بازی روز سه شنبه هم انتظار می رود کارواخال، همان طور که در ال کلاسیکو بازی کرد، به میدان برود. حضور این بازیکن به خط دفاعی مادرید کمک می کند تا یولیان دراکسلر را بهتر مهار کنند. این بازیکن در دیدار رفت دنیلو را اذیت کرده بود.
به هر حال اول از همه نوبت ایبار است. نتیجه این بازی تاثیر زیادی در سرنوشت سرمربی فرانسوی در رئال خواهد داشت. سال گذشته این موقع ها بود که کارلو آنچلوتی حرفی مشابه حرف های زیدان زده بود:«در حال حاضر تمرکزم فقط روی زمان باقی مانده از فصل است». بعد از او اما رافا هم روی کار آمد و رفت. حالا و به فاصله کمی بعد از آن ها یک مربی دیگر در مادرید زیر فشار است. زیدان باید بجنگد تا شغلش را حفظ کند و خودش هم این را خوب می داند. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-04-09 16:55:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر