فهرست
گزارش ویژه: فاجعه در اصفهان:خداحافظی سپاهان با آسیا بعد از 10 سال؟
گزارش ویژه: فاجعه در اصفهان:خداحافظی سپاهان با آسیا بعد از 10 سال؟

گزارش ویژه: فاجعه در اصفهان:خداحافظی سپاهان با آسیا بعد از 10 سال؟

آی اسپورت - شاید هواداران سپاهان حق دارند که از زلاتکو کرانچار ناراحت باشند و به او ایراد بگیرند چرا که تیم تحت هدایت او در حال برهم زدن یک اتفاق تاریخی در باشگاه سپاهان است.

سپاهان از سال 1382 و بعد از قهرمانی در دومین دوره لیگ برتر همواره در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حاضر بوده است.سپاهانی ها به غیر از 4 قهرمانی در لیگ برتر ،4 بار هم جام حذفی را برده اند و در سال هایی که جزو تیم های برتر لیگ نبودند از طریق فتح جام حذفی راهی رقابت های آسیایی شدند.تیم اصفهانی چند باری هم با سهمیه آسیایی لیگ به رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه یافت و تا کنون 72 مسابقه در این رقابت ها انجام داده که قرار است به 74 هم افزایش یابد اما به احتمال زیاد این روند ده ساله قطع خواهد شد.
سپاهان در حال حاضر در رتبه پنجم جدول جا دارد و 6 امتیاز با فولاد صدرنشین فاصله گرفته است.این تیم بعد از کنار رفتن از رقابت های جام حذفی در همان مراحل اول مقابل نفت آبادان حالا برای رسیدن به آسیا باید حداقل به رتبه سوم لیگ برسد تا بلکه در دیدار پلی آف فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا حاضر شود.
گفته می شود سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان فصل آینده 5/3 تیم خواهد بود که به غیر از قهرمان لیگ و قهرمان جام حذفی تیم دوم لیگ هم به صورت مستقیم راهی این رقابت ها خواهد شد و تیم سوم لیگ برتر به بازی پلی آف می رود.
سپاهان اما برای رسیدن به رتبه سوم کار راحتی پیش رو ندارد.در حالی که هر 4 تیم بالا سری سپاهان شانس قهرمانی دارند و بر روی کاغذ و محاسبات ریاضی سپاهان هم 25/0 درصد شانس قهرمانی دارد این تیم باید فردا در انزلی مقابل تیم آماده هفته های اخیر ملوان قرار بگیرد و در روز پایانی در اصفهان از نفت تهران میزبانی کند که این تیم هم شاید تا آن روز هم دنبال قهرمانی و البته سهمیه آسیایی باشد.
سپاهان که بعد از چهار فصل متوالی از فتح جام باز می ماند ( سه قهرمانی متوالی لیگ برتر و یک قهرمانی در جام حذفی) و چنانچه به سهمیه آسیایی نرسد یک فصل شوم را پشت سر به پایان خواهد رساند به خصوص که در لیگ قهرمانان آسیا هم شانس صعود آنها زیاد نیست و این می تواند پایان یک فصل تلخ باشد که احتمالا زلاتکو کرانچار ( که یک جام قهرمانی لیگ و یک جام حذفی را با زردها به دست آورده ) مقصر اول رخ اتفاقات آن شناخته خواهد شد

     
آی اسپورت
2014-04-05 17:29:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر