فهرست
کجای تیم فرهاد مجیدی می‌لنگد؟
کجای تیم فرهاد مجیدی می‌لنگد؟

کجای تیم فرهاد مجیدی می‌لنگد؟

آی اسپورت - آمار نشان می‌دهد استقلال در بازی با الشرطه تیم برتر زمین بود، اما نهایتا از کسب سه امتیاز محروم ماند. به طور کلی استقلال در این فصل کم و کسری‌های مهمی داشته و دارد که شاید این تیم را از رویاپردازی‌های بزرگ باز بدارد.

 

گلر ذخیره

این موضوع البته مربوط به بازی با الشرطه نمی‌شود، چون استقلال در این مسابقه فقط یک گل خورد و آن هم پنالتی بود. به طور کلی اما غیبت یک دروازه‌بان ذخیره خوب در استقلال حسابی روی عملکرد حسین حسینی اثر گذاشته است. او امسال که مطمئن شد بالاخره دروازه‌بان اول خواهد بود، نمایش‌های پرنوسانی داشته و نتوانسته انتظارات را برآورده کند. مثلا داربی روز خوب حسینی نبود. در مورد این بازی هم قرار شد حرف نزنیم، اما یادتان باشد حسینی قبلا در آسیا چند پنالتی هم گرفته بود.

 

یک مدافع شش‌دانگ

تجربه فوتبال در ایران نشان می‌دهد معمولا هیچ تیمی بدون در اختیار داشتن یک ساختار دفاعی خوب و مطمئن، کاندیدای فتح افتخارات بزرگ نیست. استقلال از این ناحیه آسیب‌پذیر است. آبی‌ها امسال در لیگ 20 گل خورده‌اند و طی سه بازی اخیر هم چهار بار دروازه آنها باز شده است. اشتباهات شاهین طاهرخانی جوان قابل چشمپوشی نیست. روزبه چشمی هم هرگز مدافع چندان مطمئنی نبوده است. الان البته سیاوش یزدانی و عارف غلامی مصدوم هستند، اما انصافا کدام یک از این دو نفر را می‌توان یک مدافع آرمانی و در سطح انتظار دانست؟ استقلال حداقل یک مدافع در حد جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده یا مرتضی پورعلی‌گنجی لازم دارد. تنها کاری که فعلا از دست فرهاد مجیدی بر آمده، خرید بودوروف بلغار بوده که برای پی بردن به سطح کیفی او هم باید فعلا منتظر بمانیم. بودوروف برابر الشرطه بیش از حد متوسط بود.

 

پلی‌میکر دوم

استقلال در غیاب فرشید اسماعیلی به شدت در میانه میدان مشکل دارد و خود فرهاد مجیدی هم بعد از داربی به این مساله اشاره کرد. تازه اسماعیلی فوق ستاره‌ای در حد اوج محسن مسلمان، سروش رفیعی یا مجتبی جباری نیست، اما به هر حال کار را برای استقلال در می‌آورد. بدون فرشید، نبض بازی استقلال در میانه میدان خوب نمی‌زند. هرچند آبی‌ها از این نظر روی داریوش شجاعیان هم حساب کرده بودند که او به دلیل مصدومیت کل فصل را از دست داد. با این شرایط اگر فرشید اسماعیلی غایب باشد یا آماده نباشد، استقلال به مشکل می‌خورد. درست به همین دلیل هم هست که بیشتر حرکات هجومی این تیم طی هفته‌های اخیر به نفوذ و ارسال از کناره‌ها یا پاس‌های کات‌بک محدود شده است.

همشهری ورزشی

۳ ۱  
آی اسپورت
2020-02-13 23:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امیرحسین
جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸، ۰۹:۰۹
عارف غلامی بهترین مدافع نیم فصل شده بعد به شش دانگی سید بلال و شجاع مغز و اعصابی نیست ؟؟!!!! تو همین آمار شجاع پنجمین مدافع نیم فصل شده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر