فهرست
گزارشی درباره آینده کی روش: می ماند مگر اینکه .....
گزارشی درباره آینده کی روش: می ماند مگر اینکه .....

گزارشی درباره آینده کی روش: می ماند مگر اینکه .....

آی اسپورت - کارلوس کی روش در پایان جلسه اش با اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال اعلام کرد که استعفا داده است و منتظر پاسخ فدراسیون فوتبال می ماند. مردپرتغالی که 5 سال است وظیفه سرمربیگری تیم ملی ایران را بر عهده دارد به این نتیجه رسیده که شرایط مالی و امکانات حال حاضر فدراسیون فوتبال به شکلی نیست که او بتواند به تعهداتش پایبند باشد. مردپرتغالی که از صبح در جلسه با اعضای هیات رییسه بود بلافاصله پس از خروج از جلسه مقابل خبرنگاران رسانه های گروهی قرار گرفت و مصاحبه بلندبالایی کرد.
محمود گودرزی
مصاحبه ای که در آن چند کلید واژه وجود دارد. کی روش از وعده و و عیدها می گوید که عملی نشده اند. وعده و عیدهایی که لابد پیش از این هم توسط وزارت ورزش تضمین شده بودند. او می گوید که زمان زیادی از این وعده و عیدها می گذرد و عملی نشده اند.او هرچند در مورد وزیر ورزش با متانت صحبت می کند اما در قسمتی از مصاحبه هم می گوید که از ایران می رود تا به همدلی کمک کند. اشارات این قسمت از مصاحبه او به نظر می رسد که در مورد وزارت ورزش باشد.
علی کفاشیان
رابطه کی روش همان طور که با وزیر ورزش خوب است با علی کفاشیان هم خوب است. او حداقل در مصاحبه اش در دوقسمت به صورت مستقیم به علی کفاشیان اشاره می کند. او می گوید که به احترام کفاشیان در جلسه قرعه کشی مقدماتی جام جهانی شرکت می کند و در جایی دیگر هم می گوید که آینده فوتبال در اختیار رییس فدراسیون فوتبال است. البته که کفاشیان آینده روشنی در فوتبال ندارد و با بندی که قرار است در اساسنامه فدراسیون فوتبال اضافه شود. عملا کار کفاشیان و فدراسیون فوتبال تمام است. حالا کی روش با این صحبت ها قصد حمایت از کفاشیان را داشته ؟ جواب این سوال می تواند هم بله باشد. به این شکل که ماندگاری کی روش به ماندگاری کفاشیان وصله شود و هم می تواند جوابش نه باشد. اما یک چیز بسیار واضح است . فدراسیون فوتبال پس از کفاشیان اینقدر بل بشو خواهد بود که در صورت پذیرش استعفای کی روش بازگشت مرد پرتغالی غیرممکن شود.
انتخاب کدام یکی است؟
استعفای کی روش در حال حاضردر اختیار رییس فدراسیون فوتبال است. او با پذیرش یا عدم پذیرش همه چیز را به راند بعدی خواهد کشاند. اما کی روش با این مصاحبه به چه کسی نزدیک شده است؟ کی روش به خوبی می داند که اگر قرار باشد امکاناتی را برای تیم ملی به دست بیاورد آن از وزارت ورزش است و در مقابل هم به خوبی می داند که فهرست مربیان محبوب وزارت ورزش قرار ندارد. تا پیش از این و قرار گرفتن علی کفاشیان در شرایط تعلیق همیشه انتخاب اول کی روش کفاشیان بوده است. از این گفته ها هم می شود در شرایطی برداشت کرد که در روزهای محاق کفاشیان کی روش دوباره همه چیز را به نفع او تغییر داده. آنچه وزنه ترازو را به سمت کفاشیان سنگین تر می کند ماجرای استعفا ست. کارلوس کی روش با نوشتن استعفا عملا پرداخت غرامت به فدراسیون فوتبال را پذیرفته است. یعنی یا پیشنهادی روی میز کی روش است که هم هزینه استعفایش را می دهد و هم آینده ای شفاف تر و قرارداد بهتر برایش دارد که بعید است. یا اینکه کی روش اطمینان کامل دارد از اینکه استعفایش پذیرفته نخواهد شد. و این جلسه رسما برای ایجاد فشار رسانه ای برای گرفتن امکانات بیشتر بنا نهاده شده.
کی روش می ماند مگر اینکه ...
حدس زدن و پیش بینی کردن حرکت بعدی علی کفاشیان و کی روش عملا امکان پذیر نیست. هر دوبازیگران حرفه ای هستند. در این شرایط به نظر می رسد فارغ از مصاحبه های انجام شده کی روش در ایران ماندگار شود مگر اینکه دو حالت اتفاق بیافتد. کی روش فدراسیون فوتبال و قراردادش را دور بزند و به سمت قرارداد بهتر حرکت کند ، قراردادی که فعلا وجود خارجی ندارد. حالت دوم هم این است که کفاشیان کی روش را دور بزند و استعفایش را بپذیرد و به سمت مربی بهتر حرکت کند. که عملا چنین اجازه ای ندارد. کفاشیان رییس بعدی فدراسیون فوتبال نیست. حداقل که تا امروز به او اجازه چنین کاری را نداده اند و تازمانی که نباشد نمی تواند کی روش را دور بزند. عملا منافع مالی قرارداد امضا شده تا 2018 همچنان محکم ترین سندی که همه را به حفظ شرایط فعلی مجبور خواهد کرد.


منبع: عصر ایران
  ۱  
آی اسپورت
2016-04-10 06:32:49
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵، ۱۰:۱۰
خیلی احمقی که فکر می کنی کیروش بدون پیشنهاد می مونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر