فهرست
پیش‌بازی: تاتنهام هاتسپرز – منچستر یونایتد؛ بازگشت به روزِ اول
پیش‌بازی: تاتنهام هاتسپرز – منچستر یونایتد؛ بازگشت به روزِ اول

پیش‌بازی: تاتنهام هاتسپرز – منچستر یونایتد؛ بازگشت به روزِ اول

آی‌اسپورت – وقتی کایل واکر در اولین هفته‌یِ لیگِ برترِ این فصل دروازه‌یِ هوگو یوریس را باز کرد و یونایتد با این گل به خودی تاتنهام را 1-0 در اولدترافورد شکست داد به نظر نمی‌رسید بعد از گذشتِ 32 هفته و رسیدنِ بازیِ برگشت شرایطِ دو تیم چنین رقم بخورد. تاتنهام پیش از شروعِ بازی‌اش مقابلِ یونایتد، با پیروزیِ احتمالیِ لستر مقابلِ ساندرلند، 10 امتیاز از صدر فاصله خواهد گرفت. برایِ همین نتیجه‌ای غیر از پیروزی می‌تواند تا حدِ زیادی امیدِ شاگردانِ پوچتینو برایِ گرفتنِ لستر را به پایان ببرد. منچستر یونایتد هم که حالا با دو پیروزیِ پیاپی مقابلِ سیتی و اورتون بازهم به رسیدنِ مقامِ چهارم امیدوار شده است، با توجه به پیروزیِ دیشبِ سیتی، نیاز به سه امتیازِ بازی دارد.
یونایتد در جدالِ امشب جدا از لیستِ بلندبالایِ مصدومین‌اش، می‌تواند بعد از مدت‌ها از اشلی یانگ و فیل جونز استفاده کند. وین رونی هم با اینکه به تمرینات بازگشت و برایِ تیمِ زیرِ 21 ساله‌ها بازی کرد، هنوز آماده‌یِ حضور در تیمِ اصلی نیست. بدین ترتیب لویی ون گال یک بارِ دیگر باید به خطِ حمله‌یِ جوانش، رشفورد، مارسیال و لینگارد اطمینان کند. اما در سویِ دیگر بهترین خبر برایِ پوچتینو بازگشتِ یان ورتونگن، بعد از سه ماه مصدومیت است. ورتونگن و آلدروایرلد زوجِ مستحکمِ تاتنهام در تمامِ بازی‌هایِ نیم فصلِ اول بودند، اما مصدومیتِ ورتونگن باعث شد بن ویمر جایش را در ترکیبِ اصلی بگیرد و البته نمایشی کاملا قابلِ قبول داشته باشد. جدا از ورتونگن، پوچتینو در این بازی می‌تواند از اریک لاملا که مصدومیتِ جزیی‌اش را پشتِ سر گذاشته هم استفاده کند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-یونایتد بعد از 5 بازیِ بدونِ برد مقابلِ تاتنهام در لیگ (3 مساوی، 2 باخت)، در 2 بازیِ اخیرش مقابلِ تاتنهام به پیروزی رسیده است. آخرین باری که یونایتد 3 بار پیاپی تاتنهام را در لیگ شکست داد به سالِ 2010 برمی‌گردد.
2-تاتنهام به رهبریِ موریسیو پوچتینو در 3 بازی مقابلِ یونایتد هنوز موفق به گل زدن نشده است.
3-یونایتد در 14 بازیِ اخیرِ خارج از خانه‌اش در لیگ مقابلِ تاتنهام بدونِ شکست بوده است. اما در 8 بازیِ اخیر در وایت هارت لین تنها 2 بار پیروز شده است (6 مساوی).
4-آخرین باری که تاتنهام در وایت هارت لین یونایتد را در لیگ شکست داد به آخرین روزِ فصلِ 2000-2001 برمی‌گردد، به مربیگریِ گلن هادل.
5-هری کین تا اینجایِ فصل 22 گل در لیگ زده است. هیچ بازیکنی از تاتنهام در تاریخِ لیگ برتر موفق نشده بود به این اندازه در یک فصل گل بزند.
6-آنتونی مارسیال در 4 بازیِ اخیرش برایِ یونایتد در رقابت‌هایِ مختلف 3 گل زده است. مارسیال در لیگ با 8 گل بهترین گلزنِ یونایتد است.
7-یونایتد در 31 بازیِ این فصل تنها 39 گل زده است. آخرین باری که یونایتد آماری پایین‌تر از این داشت به فصلِ 1989-1990 برمی‌گردد (37 گل در 31 بازی).
8-از سپتامبرِ 2013 که کریستین اریکسون اولین بازی‌اش در لیگِ برتر را انجام داد، هافبکِ دانمارکی تاتنهام تا امروز 250 موقعیتِ گلزنی برایِ هم‌تیمی‌هایش درست کرده است. از این منظر تنها مسوت اوزیل در همین بازه‌یِ زمانی آماری بهتر از اریکسون دارد (266).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-10 09:43:24
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر