فهرست
ایراد AFC از میزبانی بازی‌های تیم ملی عراق در ایران
ایراد AFC از میزبانی بازی‌های تیم ملی عراق در ایران

ایراد AFC از میزبانی بازی‌های تیم ملی عراق در ایران

آی اسپورت - کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از آنکه رای نهایی خود را درباره اختلافات فوتبالی ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا به نفع سعودی‌ها و با دخالت سیاست در فوتبال صادر کرد و میزبانی این رقابت‌ها را به کشور ثالث واگذار کرد، این بار یک روز مانده به قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه، رایی جنجالی و سیاست مآبانه صادر کرد  و برای فدراسیون فوتبال عراق خط و نشان کشید که میزبانی ایران در بازی اخیر تیم‌ملی عراق مقابل وینتام خوب نبوده است!
عراقی‌ها ایران را به خاطر تحریم‌های فیفا به عنوان میزبان بازی‌های خودشان در مقدماتی جام‌جهانی 2018 روسیه انتخاب کرده بودند. تمام بازی‌های عراق بدون کوچکترین مشکلی در ورزشگاه دستگردی تهران برگزار شد اما این هشدار AFC به فدراسیون عراق  آن هم یک روز مانده به قرعه‌کشی،به نوعی بوی سیاست و دخالت سعودی‌ها را دارد زیرا آنها به هر نحوی می‌خواهند که میزبانی ایران را زیر سوال ببرند. این رای AFC همزمان با بهانه‌جویی دوباره سعودی‌ها بوده، زیرا فدراسیون عربستان روز گذشته تاکید کرد که رای نهایی AFC درباره برگزاری بازی‌ها در کشور ثالث برای تیم‌ملی نیز صادق است و آنها هرگز به ایران نمی‌روند.
البته مشکل عربستان تنها با ایران نیست بلکه با عراق و سوریه نیز همین موضوع پابرجاست زیرا عراق و سوریه هر دو به خاطر مسائل داخلی کشورشان، ایران را به عنوان میزبان بازی‌های خود در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی انتخاب کردند و با این تفاسیر سعودی‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا AFC را به همراه خود داشته باشند تا فیفا را راضی کنند که این بازی‌ها به کشور ثالث انتقال پیدا کند.
 
کد خبر:9402
 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL
     
آی اسپورت
2016-04-11 10:11:55
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر