فهرست
یادداشت: لاملا قهرمانِ اسپرز
یادداشت: لاملا قهرمانِ اسپرز

یادداشت: لاملا قهرمانِ اسپرز

آدام بیت
 
اریک لاملا در 6 دقیقه‌ای که تاتنهام در بازیِ دیشب منچستر یونایتد را با سه گل نابود کرد نقشی کلیدی داشت و برایِ همین به عنوانِ بهترین بازیکنِ زمین انتخاب شد و وقتی در دقیقه‌یِ 87 جایِ خودش را به ناصر چدلی داد، هوادارانِ تاتنهام در وایت هارت لین ایستاده برایش دست زدند. لاملا رویِ گلِ اول موفق شد توپ را از شلوغیِ میانه‌یِ زمین بیرون بکشد و اریکسون را صاحبِ توپ کند تا هافبکِ دانمارکی پاسِ گلِ اول را به دلی علی بدهد. لاملا با ارسالِ دقیقش پاسِ گلِ دوم را هم به توبی آلدروایرلد داد و در نهایت خودش گلِ سوم را هم رویِ ارسالِ دنی رز زد.
پیشرفتِ خیره‌کننده‌یِ لاملا در فصلِ اخیر وقتی بیشتر به چشم می‌آید که به یاد بیاوریم بالِ آرژانتینیِ سابقِ رم در 68 بازیِ اولش برایِ تاتنهام تنها هفت گل زده بود. اما این پیشرفت صرفا شاملِ بالا رفتنِ آمارِ گل‌ها و پاسِ گل‎‌هایِ لاملا نمی‌شود. نوعِ بازیِ او که ترکیبی از تکنیک، سرعت و قدرت و جنگندگی است، لاملا را تبدیل به سمبلی از تاتنهامِ پوچتینو کرده است. کافیست نگاهی به آمار و عملکردِ او در بازیِ دیشب مقابلِ منچستر یونایتد بیندازیم تا به اهمیتش در ترکیبِ اسپرز برسیم. لاملا در پیروزیِ 3-0 تیمش در سوپر ساندی بیش از هر بازیکنِ دیگری در وایت هارت لین تکل زد (9)، جدال‌هایِ تن به تن را برد (12) و شوت درونِ چهارچوب زد (3). شاید لاملایِ فصلِ پیش بعد از فرصتِ صد در صدی که در نیمه‌یِ اول با ضربه‌یِ سرش مقابلِ داوید دخئا از دست داد روحیه‌اش را از دست می‌داد پشتِ بازیکنانِ دیگر مخفی می‌شد. اما این لاملایِ جدید برایِ جبرانِ فرصتی که از دست داده بود بیش از پیش تلاش کرد و بیشتر از هر بازیکنِ دیگری در زمین دوید (11.29 کیلومتر) و استارتِ سریع زد (64).
وقتی موریسیو پوچتینو آمارِ لاملا را ببیند قطعا از عملکردِ هم‌وطنش راضی خواهد بود. در واقع این خودِ پوچتینو بود که از لاملا چنین بازیکنی ساخت. لدلی کینگ، کاپیتانِ سابقِ تاتنهام که دیشب در استودیویِ اسکای اسپورتس بود درباره‌یِ این تغییر و پیشرفت گفت: «قطعا عاملِ آرژانتینی بودنِ پوچتینو کمکِ زیادی به لاملا کرده. اون حالا خودش را با قدرت و سرعتِ لیگِ برتر هماهنگ کرده و این پیشرفت را مدیونِ مربی‌اش است. پوچتینو خیلی به لاملا فرصت داد و حالا می‌بینیم اعتقادی که بهش داشت جواب داده.»
جنگندگیِ اریک لاملا و هم‌تیمی‌هایش در تاتنهام شاید این فصل برایِ پایین کشیدنِ لستر کافی نباشد، اما آینده‌یِ تیمِ موریسیو پوچتینو با این بازیکنان بسیار روشن است.
 
 
۱    
آی اسپورت
2016-04-11 10:47:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر