فهرست
زندگی در گروه مرگ
زندگی در گروه مرگ

زندگی در گروه مرگ

آی اسپورت - این همان معجزه‌ای بود که که در بلوهوریزنته تا ثانیه‌های پایان در دست‌مان بود و ناگهان سر خورد. این همان رویایی بود که در جام‌ملت های آسیا در استرالیا در سر داشتیم و بنجامین ویلیامز با داوری ناعادلانه‌اش آن را به کابوس تبدیل کرد. آن خطایی که سامان قدوسی با زیرکی گرفت، آن بوسه‌ای که به توپ زد و آن سانتر خطرناک حاج‌صفی... گل برای ایران. گلی که ما نزدیم اما ایران را به صدر گروه مرگ برد. جمعه‌شب زندگی برای مردم ایران شباهتی به حضور در گروه مرگ نداشت. از هفت گلی که در گروه دوم مسابقات زده شده بود سه تا اسپانیا زده بود، سه گل پرتغال و البته یک گل مراکش... اما ایران بدون سهمی از گل زده دو بازی، اولین تیمی پس از ۱۹۶۶ شد که بدون شوتی به دروازه در یک نیمه، بازی را برد.

جمعه شب موافقان و مخالفان کی‌روش، تماشاگران استقلال و پرسپولیس و مردان و زنانی که برای ورود به ورزشگاه ها از هم جدا می‌شوند، همه در کنار هم جشن گرفتند. جشنی که حتی باعث شد، اصلاح‌طلب و اصولگرا، حامیان و منتقدان دولت روحانی و  پوزیسیون و اوپوزیسیون هم برای ساعتی همه چیز را کنار بگذارند تا با پیراهن تیم‌ملی ایران کنار هم بنشینند و برای پیروزی ایران دست به آسمان ببرند.

کارلوس کی‌روش و تیم ۲۳نفره‌اش در روسیه رویای ایران برای دومین برد در تاریخ جام‌جهانی را پس از بیست سال تعبیر کرده‌اند اما در زمین چمن رویابافی هیچ گاه متوقف نمی‌شود. اگر در ده دقیقه ابتدایی بازی همه تماشاگران حاضر بودند که داور سوت پایان بازی را زودتر بزند تا تیم به همان یک امتیاز قناعت کند، حالا رویای صعود وسوسه‌ای است که در دل و ذهن ما افتاده. از جمعه‌شب هر ایرانی به ریاضیدانی تبدیل شده که تمام احتمالات صعود ایران به جمع شانزده تیم برتر جهان را آنالیز می‌کند. تنها یک تساوی در دو بازی باقیمانده ایران می‌تواند فریادهای جمعه شب در خیابان‌های ایران را باز تکرار کند اما پرتغال و اسپانیا ترسناک‌تر از همیشه هستند. هر دو تیم در بازی جمعه شب سه گل زدند تا خط و نشانی برای استحکام دفاعی تیم کی‌روش باشد. چهارشنبه شب و دوشنبه هفته آینده دو نود دقیقه حیاتی پیش روی فوتبال ماست. ایران که هیچ وقت در بازی ابتدایی تورنمنت برنده نبوده حالا در صدر است و احتمالات صعود را بررسی می‌کند. شاید رویایی دست‌نیافتنی باشد اما بگذارید فعلا در این رویا باشیم.

 

 

۶۵ ۶  
آی اسپورت
2018-06-17 19:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
مارال
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۰۸
ی مساوی از پرتغال بگیریم همه رویا ها تبدیل به واقعیت میشه ، گرچه حتی ممکن با اسپانیا امید مساوی کنیم .
ميلاد
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۳۱
نبايد انتظارات رو بيهوده بالا ببريم. تيم ملي انچه رو كه بايد انجام بده داده. از الان ميتونند در گروه مرگ بدون فشار زندگي كنند. شايد هم يك يا دو امتياز ديگه بگيريم . شايد هم بريم بالا. ولي الان فشار روي ما نيست . ميدونم ما بقيه بازيها رو خوب بازي ميكنيم. فقط بايد دقت پاسها رو بالا ببريم و ضد حمله رو خوب تمام كنيم. اگر يك يا دو ضد حمله رو خوب بريم اسپانيا هم ميترسه.
۷
**
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۵۷
والا به خدا ما دشمن تو لشکر خودی داریم.نابود کردن کیروش.بجای روحیه دادن و استفاده از این فرصت که نیمه شانسی داریم تا بعد از سالها ساید تیم صعود کنه شدن ناشر کینه و تیکه انداختن به تیم ملی.بجای اتحاد و تزریق روحیه شدن سوهان روح بازیکنها و مربی.اخه تو فوتبالی که دو تا زمین فوتبال استاندارد توش پیدا نمیشه و امکانات اموزشی در حد صفره به صرف اینکه کیروش داره پول میگیره ازش توقع دارن که بیاد فیل هوا کنه.توقع دارن تو فوتبالی که برای بلزی تدارکاتی جور کردن باید التماس هر کشوری کنی و ناز میکنن کیروش رو گذاشتن تو سبیل.حالا کیا؟امثال ذوالفقار نسب و ... که هرچی این فوتبال جوب خورده از بیخردی و بی دانشی اینها خورده.اینها که دلشون فقط برا جیب خودشون سوخته و تیم ملی کشور براشون پشم هم نیست.
ميلاد
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۱۷
جالب اينه كه دكتر بيژي و دوستان كه هنوز سوت پايان بازي عراق زده نشده بود ٥٠تا مصاحبه ميكردند هيچ خبري ازشون نيست. داش علي هم زده تو كار اجتماعي.
۸
+
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۳
یعنی یه کامنت گذاشتی و اسمی از برانکو نبردی کیسه ای؟
**
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۰
اسم برانکو رو با خربین و بغداد میارم تا روحت شا بشه.تا شما هستید و با کیروش دشمنی میکنید ما هم هستیم و ترتیب برانکو رو میدیم.خوب بید
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر