فهرست
تمام دبل‌های ایرانی‌ در اروپا/ گوچی وارث دایی
تمام دبل‌های ایرانی‌ در اروپا/ گوچی وارث دایی

تمام دبل‌های ایرانی‌ در اروپا/ گوچی وارث دایی

آی اسپورت – دو دبل از دو مهاجم ایرانی در قلب اروپا یعنی علیرضا جهانبخش و رضا قوچان‌نژاد، آن هم در فاصله 24 ساعت، ایرانی‌ها را به یاد سال‌های نه چندان دوری انداخت که لژیونرهای‌شان در قاره اروپا می‌درخشیدند. روزهایی که منتظر شنیدن خبر گلزنی علی دایی، وحید هاشمیان و مهدی مهدوی‌کیا در بوندس‌لیگا بودیم. زدن دو گل در یک بازی از سوی بازیکنان ایرانی در فوتبال اروپا، اتفاق کوچکی نیست. حتی اگر به تیم‌های کوچکی مثل ایگلز و دن‌هاگ باشد. پیش از این هم بازیکنانی مثل دایی، هاشمیان و حتی آندو تیموریان موفق به زدن دو گل در یک بازی شده بودند. مرور مهم‌ترین دبل‌های ایرانی ها در اروپا می‌تواند خاطرات خوبی را برای فوتبالدوستان ایرانی زنده کند.

 

دبل دایی در هرتابرلین
دبل دایی در هرتابرلین

دبل علی دایی مقابل چلسی

بی شک مهم‌ترین و به یادماندنی‌‎ترین دبل یک لژیونر در اروپا همین بود. جایی که علی دایی در پیراهن هرتابرلین با دوگل دیدنی عامل اصلی شکست چلسی در لیگ قهرمانان اروپا شد. گل اول او با ضربه سر و گل دومش در مصاف تک به تک با اد دی‌گوی هلندی به ثمر رسید. ادامه درخشش دایی و گلزنی به میلان باعث شد تا هرتا از مرحله گروهی لیگ قهرمانان صعود کند و میلان بزرگ حذف شود.

 

دبل هاشمیان در بوخوم
دبل هاشمیان در بوخوم

دبل وحید هاشمیان مقابل دورتموند

دو ضربه سر شیرجه‌ای و چکشی از هلی‌‎کوپتر ایرانی بوخوم  و تک‌گل ساندی اولیسه پیروزی به یاد ماندنی 3-0 بوخوم را در مقابل بروسیا دورتموند رقم زد. گل دوم وحید با ضربه سر چکشی به دست آمد و در آن صحنه توپ از میان پاهای دروازه بان دورتموند عبور کرد و به گل تبدیل شد. این تنها دبل وحید نبود و او مقابل تیم مونیخ 1860 هم در یک بازی دو گل زد. وحید در آن سال 16 گل برای بوخوم به ثمر رساند.

 

دبل آندو در بولتون
دبل آندو در بولتون

دبل آندو تیموریان مقابل ویگان

او به عنوان یک هافبک دفاعی به بولتون و سپس فولام رفت و دوران حضور او در فوتبال انگلیس کوتاه بود اما اما آندو در همین زمان کوتاه در دو بازی برای بولتون دبل کرد. یک بار در رقابت‌های لیگ برتر دو بار دروازه ویگان را باز کرد و یک بار هم در جام اتحادیه فوتبال انگلیس دو گل به تیم دونکاستر زد. درخشش کوتاه مدت او در فوتبال انگلیس به قدری خیره کننده بود که خیلی زود به او لقب گراندو (آندوی بزرگ) داده شد.

۴    
آی اسپورت
2017-01-15 15:49:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر