فهرست
پیش‌بازی: رئال مادرید – ولفسبورگ؛ جدال علیه آمار
پیش‌بازی: رئال مادرید – ولفسبورگ؛ جدال علیه آمار

پیش‌بازی: رئال مادرید – ولفسبورگ؛ جدال علیه آمار

آی‌اسپورت – بینِ 15 تیمی که در سال‌هایِ اخیر بازیِ رفت را در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ 2-0 باخته‌اند تنها 2 تیم موفق شدند نتیجه را برگردانند و به دور بعدی صعود کنند: بارسلونا مقابلِ میلان در فوریه‌یِ2013 و منچستر یونایتد مقابلِ المپیاکوس در فوریه‌یِ 2014. برایِ همین زین الدین زیدان و شاگردانش کارِ سختی در سانتیاگو برنابئو مقابلِ ولفسبورگِ شگفتی‌آفرین دارند. مردانِ دیتر هکینگ بازیِ رفت را با درخششِ جولیان دراکسلر و گل‌هایِ ریکاردو رودریگز و مکسی آرنولد به سودِ خودشان به پایان بردند، نتیجه‌ای که با توجه به فرمِ رئال در لا لیگا (7 پیروزیِ متوالی از جمله پیروزی در نوکمپ) قابلِ تصور نبود. رئال در ابتدایِ هفته هم ایبار را با 4 گل شکست داد تا با توجه به شکستِ بارسلونا مقابلِ سوسیداد خودش را به فاصله 4 امتیازیِ صدرِ جدول برساند. رئال برایِ رسیدن به نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ نیاز به نمایشی مثلِ نمایش مقابلِ ایبار دارد.
نکته‌یِ مثبت برایِ زیدان آماده بودنِ تمامِ بازیکنانش است. بنزما که در بازیِ رفت مقابلِ ولفسبورگ از ناحیه‌یِ زانو مصدوم شد، مشکلی برایِ بازیِ امشب ندارد. گرت بیل، تونی کروس، لوکا مودریچ، کیلور ناواس، رافائل واران و سرخیو راموس هم که همه مقابلِ ایبار استراحت کردند می‎‌توانند با انرژیِ مضاعف به ترکیبِ اصلیِ رئال بازگردند. در سویِ مقابل برایِ ولفسبورگ سباستین یونگ مصدوم است و دنیل کالیگوری هم ممکن است به همین دلیل بازی را از دست بدهد.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-رئال در بازیِ رفت تنها 3 شوت داخلِ چهارچوبِ ولفسبورگ داشت. این کمترین شوت داخلِ چهارچوبِ رئال در چمپیونز لیگ از بازی مقابلِ دورتموند در اکتبرِ 2012 بود.
2-شکست در بازیِ رفت، بدترین نتیجه‌یِ رئال در چمپیونز لیگ از بازی مقابلِ دورتموند در آوریلِ 2014 بود (شکستِ 2-0).
3-رئال 5 فصلِ پیاپی است که به نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ می‌رسد.
4-رئال در 4 دیدارِ اخیرش مقابلِ تیم‌هایِ آلمانی در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ موفق به صعود شده است. آخرین تیمِ آلمانی که رئال را حذف کرد دورتموند در نیمه نهاییِ فصلِ 2012-2013 بود.
5-رئال 29 پیروزی از 34 بازیِ خانگیِ اخیرش در چمپیونز لیگ به دست آورده است (3 مساوی، 2 باخت).
6-رئال تنها تیمی در چمپیونز لیگِ این فصل است که هنوز در خانه گل نخورده است.
7-آخرین شکستِ خانگیِ رئال در چمپیونز لیگ مقابلِ شالکه با نتیجه‌یِ 4-3 در مارچِ 2015 بود.
8-ولفسبورگ که برایِ اولین بار به یک چهارمِ نهاییِ چمپیونز لیگ رسیده، 5 بازیِ اخیرِ خودش در این تورنمنت را برده است. این بهترین روند بینِ تیم‌هایِ باقی مانده در چمپیونز لیگ است.
9-ولفسبورگ در 15 بازی‌اش در چمپیونز لیگ تنها 2 بار با اختلافِ بیش از یک گل شکست خورده است.
10-ولفسبورگ تنها تیمِ باقی مانده در چمپیونز لیگ است که میانگینِ مالکیتِ توپِ کمتر از 50 درصد دارد (47.7).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-12 08:52:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر