فهرست
پیش‌بازی: منچستر سیتی – پاریس سن ژرمن؛ بحرانِ خطِ میانیِ پی.اس.جی
پیش‌بازی: منچستر سیتی – پاریس سن ژرمن؛ بحرانِ خطِ میانیِ پی.اس.جی

پیش‌بازی: منچستر سیتی – پاریس سن ژرمن؛ بحرانِ خطِ میانیِ پی.اس.جی

آی‌اسپورت – در تاریخِ چمپیونز لیگ تنها 18 درصدِ تیم‌هایی که بازیِ رفت را در خانه 2-2 مساوی کرده‌اند موفق به صعود به دورِ بعدی شده‌اند، یعنی تنها 2 تیم از بینِ 11 تیم: میلان مقابلِ بایرن مونیخ در آوریلِ 2007 و منچستر یونایتد مقابلِ پورتو در آوریلِ 2009. پیش از بازیِ رفتِ امسال، دو بازیِ سیتی و پی.اس.جی مقابلِ هم در دورِ گروهیِ جامِ یوفا در سالِ 2008 با تساویِ بدونِ گل به پایان رسیده بود، نتیجه‌ای که برایِ اولین حضورِ سیتی در نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ کافی است.
اما پاریس سن ژرمن که قبلا یک بار نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ را در فصلِ 1994-1995 تجربه کرده است، برایِ تکرارِ این موفقیت با مشکلاتِ زیادی در خطِ میانی‌اش مواجه است. بلز ماتویدی محروم است و مارکو وراتی با اینکه اسمش در لیستِ تیم برایِ بازیِ امشب دیده می‌شود، از 20 فوریه بدین سو به دلیلِ مصدومیت بازی نکرده است. برایِ همین انتظار می‌رود لوران بلان کاوانی و لوکاس مورا را دو سویِ زلاتان در خطِ حمله قرار بدهد و از آدرین ربیویِ جوان و آنخل دی ماریا در سویِ تیاگو در خطِ میانی بازی بگیرد. جدا از ماتویدی و وراتی، داوید لوئیز هم از این بازی محروم است. برایِ سیتی هم داوید سیلوا با وجودِ مصدومیت و غیبتش مقابلِ وست بروم در بازیِ اولِ هفته، می‌تواند به ترکیبِ اصلی برگردد. اما وینسنت کمپانی همچنان مصدوم است و احتمالا شاهدِ حضورِ اوتامندی و مانگالا در قلبِ خطِ دفاعیِ سیتی خواهیم بود.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-در 3 جدالِ اخیر تیم‌هایِ فرانسوی و انگلیسی در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ، فرانسوی‌ها موفق به حذفِ انگلیسی‌ها شده‌اند.
2-سیتی برایِ اولین بار است که به دورِ یک چهارمِ نهاییِ چمپیونز لیگ می‌رسد. اما سیتی تنها یک بازی از 7 بازیِ اخیرش در بازی‌هایِ حذفیِ چمپیونز لیگ را برده است (2 مساوی، 4 باخت، بدونِ پیروزی در استادیومِ اتحاد).
3-سیتی بینِ تیم‌هایِ باقی مانده در تورنمنت کمترین کلین شیت را دارد (1).
4-پاریس سن ژرمن در 3 فصلِ اخیر در همین مرحله‌یِ یک چهارمِ نهایی حذف شده است.
5-پاریس سن ژرمن تنها یکی از 7 بازیِ اخیرش در خاکِ انگلیس را برده است (بازیِ برگشتِ دورِ قبل مقابلِ چلسی).
6-پاریس سن ژرمن در هر کدام از 5 بازیِ اخیرش حداقل 2 گل زده است.
7-زلاتان در هر 5 بازیِ اخیرش برایِ پی.اس.جی در چمپیونز لیگ گل زده است. زلاتان هرگز در 6 بازیِ پیاپی در چمپیونز لیگ گل نزده است.
8-سرخیو آگوئرو در 19 باری که در ترکیبِ اصلیِ سیتی در چمپیونز لیگ بوده 16 گل زده است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-12 09:18:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر