فهرست
چرا به جای بازی آرسنال – وستهام مسابقات کرلینگ پخش شد؟
چرا به جای بازی آرسنال – وستهام مسابقات کرلینگ پخش شد؟

چرا به جای بازی آرسنال – وستهام مسابقات کرلینگ پخش شد؟

آی اسپورت - مدتی است که شبکه ورزش سیما مسابقات «کرلینگ» را به صورت مستقیم پخش می‌کند. مسابقاتی که با قهرمانی کانادا پایان یافت و تیم‌های دانمارک و آمریکا در رده‌های دوم و سوم ایستادند. این مسئله واکنش‌های متفاوتی را به دنبال داشت؛ چرا که بسیاری از علاقه‌مندان شناخت چندانی از کرلینگ نداشتند و در این میان برخی پخش زنده مسابقات را تحسین و برخی نیز تقبیح می‌کردند. نکته جالب اینکه حتی در زمانی که لیگ برتر انگلیس در جریان بود و آرسنال بازی حساسی داشت، مسئولان شبکه ورزش تصمیم گرفتند کرلینگ را به صورت زنده و مستقیم پخش کنند.
«احسان شیعه» مدیر شبکه ورزش سیما درباره این اتفاق به تسنیم گفت:« تلاش ما این است که شبکه ورزش را از فوتبال‌زدگی فاصله بدهیم. اگر چه فوتبال بخش مهمی از ورزش ما است اما تلاش می‌کنیم ورزش‌های جدیدتری که کمتر دیده‌ایم را نشان دهیم. پخش چنین ورزش‌هایی از دو جنبه اهمیت دارد؛ هم می‌توانیم ورزش‌های جدید را به جامعه معرفی کنیم و مورد استقبال قرار بگیریم و هم اینکه جنبه تفریحی و نمایشی آن ورزش مهم است، چون زمانی که این ورزش را مشاهده کردیم، احساس کردیم به لحاظ تماشا می‌تواند برای مردم لحظات خوبی را ایجاد کند. در همین یک هفته اخیر بازخورد خوبی از پخش زنده مسابقات گرفتیم که مردم و علاقه‌مندان تشکر می‌کردند.»
در این ورزش که «شطرنج روی یخ» نیز نامیده می‌شود، دو تیم که هر کدام چهار بازیکن دارند، باید سنگ‌های گرانیتی مدوری را روی یخ به سمت دایره‌ای که چند ده متر جلوتر مشخص شده، هُل بدهند و بتوانند به این طریق امتیازاتی را کسب کنند. هر تیمی دارای هشت سنگ گرانیتی است و در پایان یک راند به هر تعداد سنگی که در محدوده مشخص شده وجود داشته باشد، امتیاز تعلق می‌گیرد و نتیجه نهایی نیز پس از رقابت در 10 راند مشخص خواهد شد.
کرلینگ قدمتی طولانی دارد اما در سال 1966 فدراسیون بین‌المللی این رشته تاسیس شد و هم‌اکنون 54 کشور از جمله کره جنوبی، ژاپن، هنگ‌کنگ، قطر، قزاقستان، مغولستان، چین و چین تایپه از قاره آسیا عضو این فدراسیون جهانی هستند. در حال حاضر «کیت کایث‌نس» از اسکاتلند ریاست این فدراسیون را بر عهده دارد.
 
 
کد خبر:9402
 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 
     
آی اسپورت
2016-04-12 09:58:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر