فهرست
گزارش: رئال تیمِ بازگشت‌هایِ بزرگ نیست
گزارش: رئال تیمِ بازگشت‌هایِ بزرگ نیست

گزارش: رئال تیمِ بازگشت‌هایِ بزرگ نیست

 
آی‌اسپورت – خوانیتو، ستاره‌یِ سابقِ رئال درباره‌یِ بازیِ امشب گفته: «90 دقیقه در برنابئو زمانِ خیلی زیادی است». با اینکه این حرفِ امیدوارانه‌یِ خوانیتو تیترِ خیلی از مطبوعاتِ هوادارِ رئال را تسخیر کرده، اما آلمان‌ها می‌توانند با نگاهی به سابقه‎‌یِ حریفشان در بازگرداندنِ شکست‌هایِ دورِ رفت امیدِ زیادی برایِ صعود به مرحله‌یِ نیمه نهایی پیدا کنند.
آخرین باری که رئال در بازی‌هایِ اروپایی شکستِ با اختلافِ دو گل در بازیِ رفت را جبران کرد به جامِ باشگاه‌هایِ اروپا در فصلِ 1986-1987 برمی‌گردد. رئال در این فصل در دورِ یک چهارمِ نهایی مقابلِ ستاره‌یِ سرخِ بلگراد از یوگوسلاوی قرار گرفت و بازیِ رفت را 4-2 باخت. دو گلی که در این بازی هوگو سانچز در نیمه‌یِ دوم زد ارزشِ خودشان را در بازیِ برگشت نشان دادند. رئال در برنابئو موفق شد رقیبِ قدرتمندِ خودش را با درخششِ امیلیانو بوتراگوئنو 2-0 شکست دهد با قانونِ گلِ زده در خانه‌یِ حریف به مرحله‌یِ نیمه نهایی صعود کند.
اما آخرین باری که رئال موفق شد شکست در دورِ رفتِ چمپیونز لیگ را جبران کند به سالِ 2002 برمی‌گردد. رئال بازیِ رفت را در مونیخ 2-1 به بایرن باخت، اما در بازیِ برگشت با گل‌هایِ ایوان هلگرا و گوتی 2-0 برنده شد و به دورِ بعد صعود کرد. از این فصل به بعد رئال 8 بار در اروپا بازیِ رفت را واگذار کرد و حتی یک بار هم موفق نشد نتیجه را در بازیِ برگشت تغییر بدهد.
رئال مادرید در فصلِ 2005-2006 در بازیِ رفت مقابلِ آرسنال 1-0 شکست خورد و در بازیِ برگشت با توپچی‌ها به تساویِ بدون گل رسید. فصلِ 2007-2008 این رمِ لوچانو اسپالتی بود که رئال را در دو بازیِ رفت و برگشت با نتیجه‌یِ 2-1 شکست داد و از اروپا حذف کرد. یک فصل بعد نوبت به لیورپول رسید. شاگردانِ رافا بنیتز در بازیِ رفت رئال را 1-0 در برنابئو شکست دادند و در بازیِ برگشت در یکی از به یادماندنی‌ترین شب‌هایِ اروپاییِ آنفیلد با درخششِ استیون جرارد و فرناندو تورس 4 بار دروازه‌یِ رئال را باز کردند. فصل بعد لیون بازیِ رفت را 1-0 برد و در مجموع با همین نتیجه صعود کرد. بعد نوبتِ بارسلونایِ گواردیولا رسید که در فصلِ 2010-2011 در نیمه نهایی رئال را 2-0 در برنابئو شکست بدهد و با تساویِ 1-1 در نوکمپ راهیِ فینالِ ومبلی شود. فصلِ بعد رئال به بازگشت نزدیک شد. تیمِ مورینیو بازیِ رفت را 2-1 به بایرن واگذار کرد و بازیِ رفت را با همین نتیجه برد، اما در نهایت در ضرباتِ پنالتی شکست خورد و از رسیدن به فینال محروم شد. یک فصل بعد باز هم در مرحله‌یِ نیمه نهایی یک تیمِ آلمانیِ دیگر رئال را حذف کرد. این بار نوبتِ دورتموندِ یورگن کلوپ بود که با 4 گلِ رابرت لواندوفسکی در وستفالن شاگردانِ مورینیو را شکست دهد تا پیروزیِ 2-0 در برنابدو هم نتواند باعثِ صعودِ آن‌ها به یک فینالِ دیگر در ومبلی شود. و در نهایت فصلِ پیش این یوونتوس بود که با درخششِ آلوارو موراتایی که رئال ردش کرده بود، بازیِ رفت را 2-1 برد و با یک تساویِ 1-1 در برنابئو به فینال رسید.
رئال با توجه به این سابقه‌ای که در چمپیونز لیگ داشته برایِ جبرانِ شکست 2-0 در بازیِ رفت مقابلِ ولفسبورگ باید بر تاریخش غلبه کند و کاراکتری جدید از خودش نشان بدهد.
 
 
  ۲  
آی اسپورت
2016-04-12 10:04:49
نظر دهید

۲ نظر
aria
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵، ۱۱:۰۲
خوانیتو سالهاست فوت کرده ( فکر کنم 1391 تو سانحه رانندگی )و این موضوع رو درباره بازی امشب نگفته ولی در گذشته چنین حرفی زده
-
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵، ۱۱:۰۳
امشبم کارشون تمومه . رئالی ها کلا امید واهی دارن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر