فهرست
یادداشت: تغییرِ ذهنیتِ سیتی نسبت به چمپیونز لیگ
یادداشت: تغییرِ ذهنیتِ سیتی نسبت به چمپیونز لیگ

یادداشت: تغییرِ ذهنیتِ سیتی نسبت به چمپیونز لیگ

دنیل تیلور
 
اگر تیمِ مانوئل پیگرینی در بازیِ امشب درست دفاع کند می‌تواند از تساویِ 2-2 در پارک د پرنس استفاده کند. اما ضعفِ دفاعی‌ای که از سیتی در طولِ فصلِ جاری دیدیم می‌تواند فرصت را به پاریس سن ژرمن برایِ صعود به نیمه نهایی بدهد. در کلِ تاریخِ بازی‌هایِ باشگاهیِ اروپایی تنها 57 تیم از مجموعِ 277 تیمی که بازیِ رفت را در زمینِ خودشان با تساویِ 2-2 به پایان برده‌اند موفق به برگرداندنِ نتیجه شده‌اند، یعنی یکی از پنج‌تا. با وجودِ این آمار وقتی یادِ بازیِ فصلِ پیشِ پاریس سن ژرمن مقابلِ چلسی می‌افتیم شانسِ بیشتری برایِ شاگردانِ لوران بلان قائل می‌شویم. پاریسی‌ها بازیِ رفت را 1-1 در پارک د پرنس به پایان بردند و در بازیِ برگشت در استمفورد بریج با اینکه زلاتان را بعد از نیم ساعت با کارتِ قرمزِ داور از دست دادند موفق شدند با درخششِ داوید لوئیز و تیاگو سیلوا با کسبِ نتیجه‌یِ 2-2 به دورِ بعد صعود کنند.
در غیبتِ وینسنت کمپانی در بازیِ امشب، بازیکنی که بیشترین نظم را به خطِ دفاعیِ سیتی می‌دهد، نیکولاس اوتامندی کنارِ الیاکیم مانگالا قرار خواهد گرفت. اوتامندی هم مثلِ مانگالا مدافعی است که با تصمیم‌هایِ اشتباه و عجولانه‌یِ خودش گاهی تیم را به دردسر می‌اندازه که انگار گاهی فراموش می‌کند که یکی از گران‌قیمت‌ترین مدافعینِ تاریخِ فوتبال است. اما به هر بیش از مارتین دمیچلیس، که بعد از نمایشِ ضعیف در داربیِ منچستر دیگر بهش اعتماد نمی‌شود، به دردِ سیتی می‌خورد.
سیتی با هر بازیکنی که امشب در خطِ دفاعش داشته باشد مطمئن است که چالشی سخت مقابلِ پاریس سن ژرمن انتظارش را می‌کشد. پاریس سن ژرمن دو ماه مانده به پایانِ لیگِ یکِ فرانسه چهارمین قهرمانیِ متوالیِ خودش را جشن گرفت و در حالِ حاضر با زدنِ 83 گل در 33 بازی با تیمِ دومِ جدول 28 امتیاز فاصله دارد. در نقطه‌یِ مقابلِ سیتی 15 امتیاز از لستر سیتیِ صدرنشین در لیگِ برتر کمتر دارد و شهرتِ بدی به تنها بردنِ بازی مقابلِ تیم‌هایِ ضعیفِ لیگ پیدا کرده است. سیتی در 18 بازی مقابلِ تیم‌هایِ نیمه‌یِ پایینِ جدول 15 پیروزی و 3 تساوی به دست آورده است. اما در 13 بازی مقابلِ تیم‌هایِ نیمه‌یِ بالایِ لیگ تنها 9 امتیاز گرفته است. برایِ همین بود که مانوئل پیگرینی سعی کرد از رکوردِ بدِ تیمش در بازی‌هایِ خانگی که با 5 شکست در لیگ همراه بوده، در آستانه‌یِ بازی مقابلِ پی.اس.جی دفاع کند: «مهم نیست قبلا چه اتفاقی در بازی‌هایِ داخلی افتاده. ما مقابلِ پاریس سن ژرمن بازی‌ای برابر در زمین حریف داشتیم و نشان دادیم هم‌سطح‌شان هستیم.»
برایِ مانوئل پیگیرینی حضور در مرحله‌یِ نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ می‌تواند بخشِ زیادی از بارِ انتقاداتی که این فصل تحمل کرده است را کاهش بدهد. اما مهمتر برایِ هودارانِ سیتی این است که چمپیونز لیگ را جدی بگیرند و باور کنند که تیمشان در این تورنمنت هم می‌تواند رقابت کند. شکست دادنِ پاریس سن ژرمن باعث می‌شود این عقده‌یِ خود کوچک‌بینیِ سیتیزن‌ها از بین برود و تیمشان را هم‌سطحِ تیم‌هایِ درجه‌یِ یک اروپا ببینند. این چالشِ پیشِ پایِ منچستر سیتی است. چالشی که اگر ازش عبور کند دیدشان نسبت به چمپیونز لیگ را تغییر خواهد داد.
 
     
آی اسپورت
2016-04-12 10:51:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر