فهرست
همگروه‌های بدسابقه تیم ملی/ قطر و ازبکستان دوباره تبانی می‌کنند؟
همگروه‌های بدسابقه تیم ملی/ قطر و ازبکستان دوباره تبانی می‌کنند؟

همگروه‌های بدسابقه تیم ملی/ قطر و ازبکستان دوباره تبانی می‌کنند؟

ایران در کنار چین و سوریه با سه تیم کره جنوبی، قطر و ازبکستان هم در یک گروه قرار گرفته که در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ هم در گروه ایران قرار داشتند. نکته مهم در این قرعه هم گروهی دوباره قطر و ازبکستان است که روز آخر مرحله انتخابی دور قبل یک بازی کاملا شائبه برانگیز برگزار کردند.
در  آن مسابقه قطر در حالی که تا دقیقه‌ ۶۰ با یک گل از میزبان خود ازبکستان پیش بود به یکباره قافیه را واگذار کرد و پنج بار دروازه‌ اش باز شد تا شایعه تبانی از این بازی به بیرون درز کند. قطر در حالی در ۳۰ دقیقه ۵ گل خورد که در نیمه اول بازی قابل قبولی ارائه داده بود و شانس ازبکستان را  با این نتیجه برای صعود به جام جهانی به میزان قابل توجهی افزایش داد چرا که کمتر کسی انتظار برد ایران در خاک کره جنوبی را داشت و محتمل ترین نتایج برد کره جنوبی و تساوی دو تیم بود تا اینکه ایران با گل قوچان نژاد به برتری رسید و همراه با کره جنوبی هر دو تیم راهی جام جهانی شدند.
این اتفاق ۴ سال قبل سر و صدای زیادی به پا کرد و چند سایت عربی خبر از تبانی قطر با ازبکستان را منتشر کردند اما برتری غیرمنتظره ایران معادلات قطری ها برای صعود ازبکستان به جام جهانی نقش برآب کرد.

منبع: سایت نود
     
آی اسپورت
2016-04-12 14:02:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر