فهرست
نگرانی بزرگ: تکرار فاجعه 8 سال قبل
نگرانی بزرگ: تکرار فاجعه 8 سال قبل

نگرانی بزرگ: تکرار فاجعه 8 سال قبل

آی اسپورت - همگروهی ایران با کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه خوشحالی زیادی بین طرفداران تیم ملی ایجاد کرده است. خوشحالی از گروه خوبی که نصیب ایران شده و می‌تواند راه صعود تیم ملی به جام جهانی را هموار کند. آن هم برای کشوری که هیچوقت در طول تاریخش، نتوانسته دو دوره پیاپی به جام جهانی برود. خوشبینی مردم از قرعه تیم ملی، موضوع عجیبی نیست اما سرایت این خوشحالی به مسئولان همیشه خوشحال فدراسیون، می‌تواند ایران را دوباره به سمت کابوس 8 سال قبل ببرد.

مرحله انتخابی جام جهانی 2010 آفریقا، ایران در قرعه‌کشی مرحله نهایی با کره جنوبی، عربستان، امارات و کره شمالی همگروه شد و استرالیا، ژاپن، بحرین و قطر با هم همگروه شدند. گروه ایران، به نظر ساده می‌رسید اما تیم ملی در تهران به عربستان باخت، رفت و برگشت کره را نبرد و تنها امتیاز امارات در گروه را تقدیم این تیم کرد تا با 11 امتیاز بین 5 تیم چهارم شود و حتی به پلی آف نرسد. جالب اینکه تیم سوم گروه ایران یعنی عربستان، مرحله اول پلی آف به بحرین باخت و بحرین هم مرحله بعد مغلوب نیوزیلند شد!

شباهت دیگر ایران به 8 سال قبل، دخالت مستقیم نفر اول ورزش کشور در فدراسیون فوتبال است. در آن زمان، علی آبادی شخصا دستور انتخاب دایی را به فدراسیون کفاشیان تحمیل کرد و حکم اخراج او هم از جایی غیر از فدراسیون صادر شد. امسال هم وزیر ورزش، علاقه زیادی دارد به جای مربیان فعلی، گزینه‌های محبوب خودش را روی نیمکت تیم ملی بنشاند.

قرعه خوب و همگروه نشدن با استرالیا، ژاپن و اماراتی که این سال‌ها تبدیل به یکی از قدرت‌های قاره آسیا شده، می‌تواند ایران را برای دومین بار پیاپی به جام جهانی بفرستد. به شرطی که ایران قبل از حریفانش، دست به خودکشی نزند.
کد خبر: 9406
  ۳  
آی اسپورت
2016-04-12 15:31:13
نظر دهید

۳ نظر
-
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۴۲
وزیر می خواد برانکو بشه سرمربی تیم ملی, واسه همین دارن پرسپولیسو قهرمان می کنن
-
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵، ۱۷:۳۸
دوست عزیز فیلم زیاد میبینی؟
-
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵، ۲۱:۴۲
برای نفر اول که پیام گذاشتی؛
مرده گوزید کفن پاره شد...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر